Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Klima Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

11.11.2021
4
Klima Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

Klima Bakımı Ne Kadar Sürmektedir? Pek çok yaşam alanında hem ısıtma hem de soğutma için tercih edilen klimalar daha konforlu ortamlara sahip olmanızı sağlar.

Ancak klimanızın daha uzun süre ve yüksek bir performans ile çalışmasını istiyorsanız düzenli olarak bakımını yaptırmaya dikkat etmelisiniz. Klima bakımı bu alanda profesyonel olarak hizmet sunan ve kurumsal firmalar aracılığı ile yapılması gereken teknik bir işlemdir. Hizmet almak için İletişim: 0 224 233 83 89 bize ulaşabilirsiniz.

Klima bakımı

Mevsim geçişlerinde kontrollerini yaptırarak yaz ve kış aylarında mağdur olmadan ve istediğiniz verimi elde ederek klimanızı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. İklimlendirme cihazları olarak bilinen klimalar özellikle yaz mevsiminde ev ve iş yerlerinde kurtarıcı nitelikteki cihazlardır. Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcağında mağdur olmamak için sizler de mevsim geçişlerinde düzenli olarak klima bakım yaptırmalısınız.

Klima bakımı yaptırmanın en önemli avantajı ise daha düşük enerji harcaması neticesinde daha az faturalar ödemenizdir. Ayrıca klimanızdan elde edeceğiniz sıcak ya da soğuk hava da daha yüksek kalitede olacaktır.

Klima Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

Detaylı bir bakım ve temizlik işlemleri gün içerisinde birkaç saat kadar sürebilmektedir. Ancak teknik ekibin cihazı incelemesi sırasında değiştirilmesi gereken parçalar veya onarılması gereken bölümler için bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Kullandığınız klima hangi model veya hangi marka olursa olsun kesinlikle bakımlarını ihmal etmemelisiniz. Yaşam alanlarınızda birden fazla klima kullanıyorsanız yine bakım süreleri cihaz sayısına göre farklılık göstermektedir.

İletişim: 0 224 233 83 89

Klima Bakımının Önemi

Klimanın dışarı verdiği havanın kaliteli ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. Bunun için de klima bakımlarında en sık hava filtrelerinin temizlenmesi önemlidir. Klima bakımı yapılırken özel solüsyonlar kullanılarak klima içindeki mikropların temizlenmesi sağlanmaktadır.

Klima bakım çalışması her şeyden önce sağlığınız için oldukça önemlidir. Klimadan üflenen hava soluduğunuz hava ile karıştığı için de düzenli olarak klima bakımınızı yaptırmanız gerekmektedir. Klima bakımını yaptırmazsanız;

-Klimadaki havanın içerisinde küf ve bakteriler bulunacaktır.

-Klimanın çalışma performansı düşecektir.

-Bakımı yapılmayan klimalarda özellikle kokular da meydana gelebilmektedir.

-Bakımı yapılmayan klimalar belirli bir süre kompresörde meydana gelen baskıdan dolayı bozulabilmektedir.

-Aşırı zorlanmaya bağlı olarak klimanın çalışma ömrü kısalabilmektedir.

-Tam zamanında bakımı yapılmadığı takdirde ilerde daha büyük masraflar meydana getirecek arızalar oluşabilmektedir.

-Bakımı yapılmayan klimalarda sağlıklı bir şekilde filtreleme yapılmayacağı için sağlıksız bir hava oluşacaktır. Bu da pek çok hastalığa davetiye çıkartmaktadır.

-Düzenli periyotlar ile bakımı yapılmayan klimaların drenaj bölümlerinde tıkanmalar oluşacağı için bu da su sızıntısı oluşmasına neden olacaktır. Su sızıntısı olan klimalar sizlere daha büyük masraflar oluşturacaktır.

-Elektrik tesisatı içinde klima bakımınızın yapılması büyük önem taşımaktadır. Klimanızın bakımını düzenli olarak yaptırmazsanız oksitlenmeden dolayı meydana gelecek sorunlar elektrik tesisatında da büyük arızalara neden olabilmektedir.

-Yıllık olarak veya belirli periyotlar ile yapılacak olan klima bakımları daha az arıza oluşmasını sağlayacaktır. Bu da sizler için daha yüksek verimli çalışan ve daha az enerji tüketen bir klima kullanımı demek olacaktır. Sadece klimanızın kullanım ömrünün uzun olması açısından değil daha hijyenik bir hava alanı oluşturmak için de klima bakımına dikkat etmelisiniz.

Klima Bakımı Sırasında Yapılması Gerekenler

Klima bakımının profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Gerekli tüm kontrollerin yapılması ileride meydana gelebilecek arızaların da önüne geçmek için oldukça önemlidir. Klima bakımı sırasında yapılması gereken işlemler ise;

  • -İç ve dış ünitelerin detaylı kontrolü
  • -Akım ölçümleri ve gerilim hatlarının kontrolü
  • -Kompresörlerin çekmiş olduğu elektrik akım değerlerinin kontrolü
  • -Hem alçak hem de yüksek basınç değerleri ölçümleri
  • -Hava filtrelerinin detaylı kontrolü ve temizliği
  • -Basınçlı hava ile klimanın iç ünitesinin temizlenmesi
  • -Drenaj hatlarında kaçak olup olmadığını tespiti
  • -Klimanın soket bağlantılarında herhangi bir kaçak olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır.

Klima bakımında en önemli nokta hava filtrelerini detaylı olarak kontrolü ve temizlenmesidir. Eğer klimanız sesli ve koku verecek şekilde çalıyor ise mutlaka bir sorun olduğunu bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir (technomuhendislik.com)

Aynı şekilde klimanızı ayarladığınız sıcaklık veya soğukluk derecesini alamıyorsanız mutlaka teknik bir ekibe göstermelisiniz. Sertifikasız ve garanti belgesi olmadan klima bakımı yapan kişilere klimanızı emanet ederek daha fazla mağduriyet yaşayabilirsiniz.

Profesyonel olarak klima bakım ve onarım hizmetleri için teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: