Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım?

30.11.2021
4
Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım?

Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım? Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte doğalgaz tesisatı olan evler peteklerini açarak ısınmaya başladı bile. Ancak her ne kadar doğalgaz, yaşam alanları için büyük bir konfor sunuyor olsa da insanlar bütçelerini de düşünmektedirler. Doğalgaz kullanımı ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de geceleri kombi kaç derecede çalışmalıdır?

Doğalgazı tasarruflu bir şekilde kullanmak için kombinizi tamamen kapatmak yapacağınız en büyük hatalardan biri olacaktır. Bunun yerine sizlere sunacağımız öneriler ile kış boyunca hem daha kaliteli bir ısı elde edebilecek hem de doğalgaz kullanımından tasarruf yapabileceksiniz.

Geceleri Kombi Kaç Derede Çalıştırılmalıdır? Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım?

Geceleri kombi kullanımı ile ilgili ilk olarak bilmeniz gerekenlerden biri de ısı derecesini en aza indirerek kullanabileceğinizdir. Bununla birlikte kombiyi kesinlikle geceleri tamamen kapatmamalısınız. Ya da gündüzleri evde olmadığınız için gündüzleri kombiyi tamamen kapatmak ve gece açmak da yine sizlere büyük zarar getirebilir.

Kombi kullanırken öncelikli olarak şunu unutmamanızda fayda olacaktır. Kombiniz kısık ayarda sürekli olarak yandığında odanın ısısı sabit kalacak ve kombi kendini sürekli olarak ısıtmak zorunda kalmayacaktır. Bu da sizlere büyük oranda bir doğalgaz tasarrufu sunmaktadır. Geceleri kombinin sürekli olarak açık kalması sandığınız gibi daha yüksek fatura getirmeyecektir. Sadece en kısık ayara almanız doğalgaz tasarrufu yapmanız için yeterli olacaktır.

Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım merak edenler, geceleri oda ısınızın 16 ya da 17 derecenin altına düşmeyecek şekilde olması sizler için yeterli olacaktır. Bunun için kombinizi de en kısık ayarda çalıştırarak bu ısı derecesini yakalayabilirsiniz.

Eğer evinizde oda termostatı kullanıyor iseniz kombinizi en düşük derecede bile çalıştırmanız yine de daha kaliteli bir ısı elde etmenizi sağlayacaktır.

Yine evinizdeki ısı yalıtımı gibi etkenler de gündüzleri ve geceleri kombi derecenizi belirlemenizde büyük bir rol oynamaktadır.

Geceleri sürekli kombiyi açık bırakıyor iseniz ancak yine de ısı elde edemiyorsanız peteklerinizde ya da kombinizde bir arıza olabilir. Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım için 0507 128 04 44 numaramız üzerinden hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli ekip arkadaşlarımız en kısa süre içerisinde sizlere ulaşarak petek temizliği ve kombi bakımı ile ilgili profesyonel olarak destek vermektedir.

Geceleri Kombiyi Kapatmak Tasarruf Sağlar Mı?

Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarda Tutmalıyım veya Geceleri kombiyi kapatmak pek çok kişinin yapmış olduğu bir durumdur. Bunu genellikle tasarruf yapmak için düşünebilirsiniz ancak geceleri kombiyi tamamen kapatmak sandığınızdan çok daha fazla bir enerji harcanmasına neden olabilecektir.

Bunun için geceleri kombiyi kesinlikle kapatmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer gündüzleri evde olmadığınız için yine kombiyi kapatıp çıkıyorsanız akşam geldiğinizde daha fazla doğalgaz tüketimi yapmanız gerekmektedir. Kombi tasarrufu yapmak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kombinizin performansı eviniz için yeterli mi? Kombiniz ile ilgili eğer tasarruf yapmak istiyorsanız önceliğiniz her zaman en doğru kapasiteye sahip olan kombi modelini kullanmak olmalıdır.

Isı yalıtımı ve evinizin mantoloma sistemi de yine kombi tasarrufunda büyük bir etkendir.

Geceleri evinizde daha fazla ısı kaybı meydana gelebilir. Bunun önüne geçmek için oda termostatı kullanabilirsiniz. Ayrıca geceleri en düşük derecede kombinizi çalıştırmanız da yine tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Evinizdeki peteklerin üzerinin veya önünün mobilyalar ya da çeşitli eşyalar ile kapatılmamasına dikkat etmelisiniz. Önü kapalı olan radyatörler ısının gelmesini engelleyecektir.

Hem kombi hem de peteklerin bakımlarının ve temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Özellikle kombi bakımını düzenli olarak yaptırarak en yüksek verimi elde edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınız için en uygun kombi seçimi ve aynı zamanda petek temizliği için profesyonel olarak hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında deneyimli ve uzman ekip arkadaşlarımız ile 0224 233 83 89 numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Kış mevsimine giriş yapmadan kombinizin bakımını yaptırmalı ve aynı zamanda peteklerinizin iç temizlik kontrolünü yaptırarak kış boyunca yüksek kaliteli bir ısı edebilirsiniz.

Geceleri kombiyi kapatmak, gece kombiyi kısmak, gece yatarken kombi kaç derece olmalı, geceleri kombi kullanımı, gece kombi kapatılmalı mı, kombiyi gece kısmak, kombi geceleri kapatılmalımı, az doğalgaz yakan kombi hangisi, kombi gece kaç derece olmalı, kombiyi en verimli kullanma, kombiyi en ekonomik nasıl kullanılır,

Bursagaz Doğalgaz Tesisatı Proje 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

kombi gece kapatılmalı mı, doğalgaz kombi gece kaç derece olmalı, en az doğalgaz yakan kombi hangisi, kombiyi gece kapatmalımıyım, kombi akşam kapatılmalımı, kombiyi gündüz kısmak, kombi gece su akıtıyor Gibi konularda firmamız yardımınıza koşmaktadır.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: