Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Petek ve Kombi Temizliği

Anasayfa » Petek ve Kombi Temizliği

Petek ve kombi temizliği için aradığınız herşey bu yazımızda yer almaktadır. Havaların soğuması ile birlikte ısınma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Günümüzde artık pek çok yer kalorifer ile ısınmaktadır. Bir kombiye bağlı olan radyatör peteklerindeki ısının oda içerisine yayılması ile bu ısınma sağlanmaktadır. Kombide ısınan su borular aracılığı ile radyatör peteklerini sıcak bir şekilde gelir. Bu sıcak su radyatör peteklerini ısıtır ve ısınan radyatör peteklerinde ki ısı oda içerisine ısı yayılımı söz konusu olur. Kış ayları geldiğinde petek ve kombi temizliği önem arz ediyor.

petek ve kombi temizliği

PETEK VE KOMBİ TEMİZLİĞİ

Kalorifer kullanmaya başlamadan önce her yıl düzenli bir şekilde petek ve kombi temizliği yapılması gereklidir. Eğer bu düzenli bakım yapılmadığı takdirde kişilerin karşısına bir takım sorunlar çıkabilir. En çok karşılaşılan problemler arasında radyatör peteklerinin ısınmadığı sorunudur. Pek çok kişi radyatör peteklerinin bir kısmının ısındığı diğer bir kısmının ısınmadığını söyleyebilir. Böyle bir durum genellikle peteklerdeki ya da tesisatta birikmiş olan kirden dolayı ortaya çıkmaktadır.

PETEK VE KOMBİ TEMİZLİĞİ

Petek ve kombi temizliği daha verimli ısı alımı için yapılması gereken bir işlemdir. Petekler temiz olmadığı zaman kişilerin karşısına ısınma problemleri çıkmaktadır. Ya da siz ne kadar çok kombinizdeki ayarı yükseltseniz de istediğiniz sıcaklığı alamayabilirsiniz. Böylelikle hem daha fazla para ödemek durumunda kalırken istediğiniz kadar da ısınamazsınız. Fakat petek temizliği yaptırdığınız da en verimli şekilde ısıdan yararlanabilirsiniz.

Petek temizliği kombi bakımından farklı bir uygulamadır. Kimi zaman kalorifer yakılmadan önce kombi bakımı yapıldığında petek temizleme işlemlerinin de gerçekleştirildiğinde düşünebilirsiniz. Fakat iki işlem birbirinden farklı olmaktadır. Kombi bakımında kombi içerisindeki tesisatla alakalı makine parçalarının temizliği yapılmaktadır. Petek temizliğinde ise radyatör peteklerinin içerisinde birikmiş olan kireç ve kirlerin temizleme işlemi gerçekleştirilir.

Petek ve kombi temizliği

Petek temizliği yaptırmak neden önemlidir?

  • Petek ve kombi temizliği yaptırdığınız zaman peteklerinizden alabileceğiniz en yüksek seviyedeki ısı verimini alabilirsiniz.
  • Daha çok ısınmak için daha fazla yüksek ayarda kombinize çalıştırmanız artık gerekli olmaz. Isı verimi artacak için ideal sıcaklıkta kombinize çalıştırarak odanızı rahatlıkla ısıtabilirsiniz.
  • Kombiye en uzakta bulunan radyatör petekleri genelde en az ısınan petekler olmaktadır. Petek temizliğinden sonra en uzakta bulunan radyatör peteğinden de yüksek ısı verimi alabilirsiniz.

petek ve kombi temizliği

  • Daha fazla kombi çalıştırmadan en verimli şekilde ısı alacağınız için tasarruf yapmış olursunuz. Daha az para harcayarak daha fazla ısınmanız mümkün olmaktadır.
  • Kombinizi ideal seviyede çalıştıracağınız için kombinizin ömrünü de uzatmış olursunuz.
  • Petek temizliği sırasında radyatör peteklerini bir takım kimyasallar verilerek temizlik yapıldığı için petekler içerisinde birikmiş olan pas da temizlenir ve böylelikle radyatör peteklerinizin ömrü uzamış olur.

KOMBİ TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Kombiler tesisatlarda en önemli ekipmanlardır. Kombiler peteklerde dolaşması gereken suyun pompalanması ve programlanması görevini yapmaktadırlar. Kombiler kullanım sıklığına bağlı olarak zamanla kirlenir ve sıkışmaya başlarlar. Petek temizliği yaptırmak kadar düzenli olarak kombi bakımı ve temizliği yapılması gerekmektedir.

Petek ve kombi temizliği

Petek ve kombi temizliği yakıt tasarrufu konusunda %30 verim sağlar. Aynı zamanda doğalgaz sarfiyatı azalarak tasarruf sağlamınızı sağlar.

Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bursagaz yetkili firma durumunu öğrenmek için tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: