Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

En İyi Bursa Doğalgaz Tesisatçısı

13.12.2020
58
En İyi Bursa Doğalgaz Tesisatçısı

Yaklaşık 20 yıldır Bursa sınırları içersinde başlanmış olan doğalgaz kullanımı ile ilgili her türlü sıfır ya da kullanımda olan doğalgaz iç tesis atlarıylan çözüm ortağı aradığınızda iyi bir servise ihtiyaç duymaktasınız. Doğalgaz yetkili firmalar arasından çalışacağınız kurumun gaz dağıtım firması tarafından yetkilendirilmiş belge sahibi sertifikalı bir firma olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Yetki belgesine sahip olmayan hiçbir firma doğalgaz ile ilgili hiçbir tesisat uygulama projelendirme ve tadilat işlemlerini yapamazlar. İlk proje tesisatı veya mevcut projeye tesisatları üzerinde yapılacak olan tadilatlarla ilgili olarak servisle bağlantıya geçildiğinde yerinde keşif hizmeti yapılacaktır.

Öncelikle gaz dağıtım firması tarafından belirlenmiş olan kurallar ve kaideler çerçevesinde doğalgaz tesisatınızda ilgili bir projelendirme yapılacaktır. Bu projenin uygulama aşamasına geçmeden önce kesinlikle gaz dağıtım firması tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Onaylanmayan hiçbir projenin başlamasına izin verilmemektedir.

Firmamız Bursa En İyi Doğalgaz Tesisatçısı olarak nitelendirilebilecek seviyede olup, gerekli tüm belgelere sahip Bursagaz Onaylı Firmalar arasındadır.

Doğalgaz İç Tesisat Aşamaları

Gaz dağıtım firması tarafından doğalgaz yetkili firmalar ile müşteri arasında yapılmış olan sözleşme ile ilgili tüm bilgilerin takibi müşteriye SMS ya da mail yoluyla bildirilmektedir. Doğalgazın iç tesisat tasarımları yapılırken bunların yerleştirmeleri ve kontrol ile ilgili ve işletmesiyle ilgili olarak doğalgaz piyasasının iç tesisat yönetmeliğindeki mevzuat hükümleri geçerlidir.

Gelecek olan ustanın gaz dağıtım firmasının teknik şartnamede belirtmiş olduğu talimatları çok iyi bilmesi gerekmektedir. Bu talimatlar doğrultusunda da tesisatı yapmak ile yükümlülükleri başlamaktadır. Tesisatta kullanacak olan bütün malzemelerin de gaz firması tarafından onaylanmış sertifikalı ürünlerden yapılması gerekmektedir.

Gaz dağıtım firması tarafından iç tesisat ile yapılacak olan projenin onaylanmasının ardından bütün işlemler başlar. Öncelikle belirlenmiş olan projedeki duruma göre usta tarafından borular yerleştirilir, boruların üzerine petekler yerleştirilir ve kombi bağlantıları yapıldıktan sonra gerekli bütün testler yapılır. Şayet yerden ısıtmalı veya merkezi sistem ısıtmalı bir tesisat yapılıyor ise bununla ilgili kanun hükmünde ki kararlar uygulanır.

Bursa Güvenilir Doğalgaz Tesisatçısı

İç tesisat ile ilgili olan proje bilgileri kesinlikle müşteriyle paylaşamıyorlar. İç tesisat proje, tesisat yıkımı, yapılma, bakımları, onarımları, kontrolleri, sızdırmazlık testleri gibi bütün işlemleri sertifikalı doğalgaz yetkili firmalar bünyesinde çalışan ve servisin sigortalı personeli olan gaz açma firması tarafından da yetkili yeterlilik sahibi personel olarak belirlenen mühendisler ve ustalar tarafından yaptırılması bir zorunluluktur.

Bu sorumlulukla birlikte yapılacak olan işlemdeki adreste iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olan bütün talimatların yerine getirilmesi gerekmektedir. Tesisat işlemleri bittikten sonra gaz dağıtım firması tarafından bir randevu günü verilir. Randevu gününde sertifikaya sahip olan firma tesisatçı ustası ilgili adreste hazır bulunmalıdır.

Ayrıca yine sertifikalı firmanın bağlı bulunduğu mühendisi de temsilci veya müşteri ile birlikte tesisatın yapılmış olduğu dairede hazır bulunmalıdır. Müşteriye iç tesisatla ilgili uygunluklar verilmeden ve kontrolleri yapılmadan hiçbir şekilde doğalgaz kullanımı yapılamayacağı bilgisi tesisatçı tarafından verilmelidir. Şayet gaz dağıtım firması yapılmış olan iç tesisatta yetkisiz kişilerin müdahil olduğunu tespit ederse gaz dağıtım firması derhal bütün bu düzensizliklerin değiştirilmesine ve değiştirene kadar da gazın hiçbir şekilde açılmamasına talimat verebilir.

Doğalgaz İç Tesisat Hizmeti Nasıl Alınır

Doğalgaz ile ilgili herhangi bir hizmet almak istediğinizde öncelikle o bölgede bulunan ve görev yapan gaz dağıtım firması tarafından yetkilendirilmiş olan servis ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. İrtibata geçtikten sonra doğalgaz yetkili firmalar sizin için bütün işlemleri yapmaya başlayacaktır. Şayet binanızın önüne kadar gelen bir doğalgaz hattı var ise bağlantı için uygun bir proje hazırlanarak belirlenmiş olan kurallara uygun bir şekilde döşenmesi için gerekli hazırlıklar yapılacaktır.

İç tesisat işlemleri bittikten sonra usta tarafından gerekli kontroller yapılır ve doğalgaz kullanım başlanılması adına gaz dağıtım firmasının kontrol etmesi için randevu alınır. Gaz açma firması tarafından onaylanmış olan projelerin devreye alınmasıyla birlikte doğalgaz kullanımına başlanır. Doğalgaz kullanımının süresi boyunca arıza durumlarında ve acil yaşayabileceğiniz durumlarda dağıtım şirketi her türlü teknik desteği sağlamak ile yükümlüdür.

Dağıtım şirketi sadece gaz vermekle sorumlu olup iç tesisat işlemleri ilgili olarak tüm eğitimlerini vermiş olduğu yetkili servislere bu işi yapma yetkisini tanımıştır. Ancak bir doğalgaz tesisatı yapabilmek için yetkili bir firma olmakla kalmamakla beraber ayrıca çalıştırılan bütün mühendislerin ve uzmanların da usta sertifikalı yeterlik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Bursa Uzman Doğalgaz Tesisatçısı

Doğalgaz projelenmesinde doğalgaz yetkili firmalar önemlidir. Alanında uzmanlaşmış ve gaz dağıtım firması tarafından yetki belgesi verilmiş olan mühendisler tarafından iç tesisatla ilgili olarak projeler bitirildikten sonra döşeme işlemleri için gerekli işlemler başlatılır. Çizilmiş olan proje ile döşenmiş olan tesisatın kesinlikle birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir.

Projeyle ilgili uyum sağlandıktan sonra gaz dağıtım firmasının da onayı ile birlikte doğalgaz kullanımına başında bilecektir. Kullanacak olan doğalgaz ile tesisatın bütün ayrıntılarını içeren ve bunların resme aktarılmış halini gösteren çizim şekline doğalgaz projesi denilmektedir. Tesisatta kullanılacak olan bütün malzemeler, hatlar ve yapılacak olan bütün bağlantıların ayrıntılı bir şekilde bu planda gösterilmesi gerekmektedir.

Genelde doğalgaz ile ilgili olan proje çizimleri bilgisayar üzerinde yapılmaktadır. Yapılacak olan bu çizimlerde en ufak bir ayrıntı bile atlanmaması gerekmektedir. Gaz dağıtım firmasından yetki belgesini almış uzman kişiler tarafından çizilecek olan projeler doğalgazın kullanımı açılması için en başta yapılması gereken adımlardan biridir. Bu projelerde yapılacak olan en ufak bir hata dan dolayı gaz dağıtım firması projenin uygulanmasına izin vermeyebilir.

Doğalgaz Tesisatları Ne Zaman ve Nasıl Yapılır

İlk inşaatlar esnasında inşaatı yapacak olan mühendisler tarafından doğalgaz ile ilgili bütün işlemler yapılmaktadır. Bazı inşaatlarda sadece kombiler takılmamış olur bu kombi ile ilgili olarak da yetkili servis desteği alınması gerekmektedir.

Gaz dağıtım firmalarından yetkilendirilmiş olan bir yetki belgesine sahip olan doğalgaz yetkili firmalar hizmet standartları konusunda her zaman için bir sıkıntı yaşamamak adına çok önemlidir. Kurulum aşamasında tesisatçının yapması gereken bir sürü detaylar vardır. İç tesisatın güvenli bir şekilde kullanılması için uzman kişiler tarafından projelendirip döşenmesi gerekmektedir. Bu uzman kişiler doğalgazın boru hatlarının nereden geçişi ile ilgili tüm detaylara bakarlar.

Emniyet ile ilgili olan ana vananın ve dağıtım şebekelerinın nerede olacağı ile ilgili belirlemeler yaparlar. Doğal gazın basınç regülatörü kontrol noktası ve ana vanasının nereye yerleştireceğini belirler. Doğalgaz’la ilgili kazanların kolon ve iç tesisatların ne şekilde yerleştirileceği ve kombinin çalıştırma sistemlerinin nerelerde bulunacagi ile ilgili kurulum işlemleri uzman yetkili personel tarafından yapılmalıdır.

Doğalgaz Tesisatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenli bir şekilde yapılması gereken doğalgaz tesisat projesi uygulama ile ilgili bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. İç tesisatta kullanacak olan doğalgaz borularının kolayca müdahale edilebilecek bir şekilde döşenmesi gerekmektedir. Duvar içine doğalgaz borusu yerleştirilmesi borulara ulaşmayı zorlaştıracağı açısından kabul edilmemektedir.

Yapılacak olan bağlantıların sızdırmaz olmasına dikkat edilmelidir. Sızdırmazlık sağlamak için genelde macun ve keten kullanılır. Ana gaz borusu ve doğalgaz ana kapama vanası dışardan gelecek olan darbelere karşı korunaklı olacak bir şekilde monte edilmelidir. Doğalgaz boruları kelepçeler ve konsol yardımı ile duvar kısmına güvenli bir şekilde sabitlenmiş olmalıdır.

Doğalgaz boruları elektrik tesisatlarından en az 15 santim uzaklıkta bağlanması gerekmektedir. Ayrıca yangına karşı dayanıklı tesisat malzemeleri kullanılması gerekmektedir. Borular paslanmaya karşı dayanıklı olmalı ve normal düzeyin üzerinde nem ile temas etmeyecek şekilde konumlandırılmalıdır. Doğalgaz yetkili firmalar arasında tüm bu hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz.

Bursa’da En İyi Doğalgaz Tesisatı Hizmeti İçin İletişime Geçiniz…

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: