Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Isıtma Tesisatı Bursa

22.12.2020
49
Isıtma Tesisatı Bursa

Isıtma sistemi veya ısıtma tesisatı, barınılan alanların gereken sıcaklıkta tutulabilmesi adına iç mekândan dış mekân olan ısı kayıplarının karşılanması ilkesiyle çalışan sisteme verilen isimdir. Lokal ve merkezi olarak iki ayrı şekilde incelenebilir.

Isıtma Tesisatı Bursa Techno Mühendislik’in verdiği hizmetlerden biridir.

Merkezi ısıtma sistemleri, çoğunluğa bakıldığında soğuk iklimlerde ve büyük yapılarda kullanılan bir sistemdir. Tesisat sistemi, kullanılacak olan maddeyi (su, buhar veya hava) ısıtabilmek için merkezi ısıtıcı ya da kazanı içerir. Öte yandan ısınmış olan akışkan maddenin dağılmasını sağlamak için ortam havasına transfer ileticileri de kapsar. Nihai ısı iletkenleri, var olan ısıyı hedefteki ortama taşınım yolu ile ısıtırlar. Yapılarda bulunan özel borular ile zemin altlarına gömme yapılması, zeminden ısıtma merkezi tesisatına bir örnektir.

Merkezi ısıtmaya konu olan bütün sistem, ısıtma suyunu bir pompa yardımı ile sirküle eder. Burada bahsi geçen sıcak su çoğunlukla bir su deposu içerisinde saklanır. Hava kullanılan ısınma mekanizmalarında, söz konusu hava kanal sistemlerince dolaşarak ısınma sağlanır. Kanal mekanizmaları, klima ve soğutma için de kullanılabilir. Bu sistemde mevcut hava bir takım filtrelerden geçer.

Lokal veya bilinen diğer adıyla bölgesel ısıtma mekanizmalarında ise genel olarak merkezi ısıtma çalışma prensiplerinin aynısını görebiliriz. Ancak bu noktada bina sakinleri binalarını ortak bir sistemden ısıtmazlar. Burada merkezi sistem yerine bireysel ısınma söz konusudur. Merkezi ısıtma sistemine konu olan sıcak sulu ısınma mekanizması lokal ısıtmaya da konu olan bir çalışma prensibidir. Bu durumda bina sakinleri kendilerine ait dairelerdeki petekleri ısıtmak adına kombi taktırabilirler.

Isıtma Tesisatı Fiyatları Bursa

Isıtma Tesisatı Bursa hizmeti, kalorifer tesisatı yaptırmayı planlayan kişilere verilen bir hizmettir. Kalorifer tesisatları, kazan veya kombiden peteklere sistemin çekilmesi anlamına geliyor olsa da piyasa içinde kalorifer tesisatı dendiğinde doğalgaz tesisatı, kombi, doğalgaz projesi, igdaş gaz açma uygulamaları, petek ve kalorifer tesisatı olarak adlandırılan işlemlerin tümü bunun içine dâhil olmaktadır.

Kalorifer tesisatı fiyatları tesisatın uygulanacağı dairenin boyutuna, tesisat sistemini uygulanacağı yere göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda sistem yapımında kullanılacak kombi modeli, petek metrajı veya tesisatın sistem türüne göre de fiyat konusu değişikliğe uğrayabilir. Fakat piyasa geneline bakıldığında ortalama bir rakam verilmesi gerekirse Isıtma Tesisatı Bursa fiyatları 8000 ve 9000 TL arasında değişmektedir. Neticede kesin ve sağlıklı bir fiyat alabilmek için dairenize keşif üzerine ekiplerin gelmesi gerekir.

Kalorifer tesisatı hizmeti, doğalgaz için tesisat uygulanırken en uygun fiyat teklifinin alınması kesinlikle her zaman için en ekonomik tesisatın yaptırıldığı manasına gelmeyebilir. Bir kalorifer tesisatı yaptıracağınızda

Kaliteli işçilik, kaliteli malzeme, doğalgaz tesisatının projesinin en uygun şekilde yapılması gibi konular tesisatı yaptırırken doğalgaz tesisatının fiyatının yanında üzerinde durulması gereken en az fiyat kadar önemli etkenlerdir. Bu sebepten doğalgaz tesisatı fiyatının yanında doğalgaz tesisatını yaptırdığınız firmada çok önemlidir. Doğalgaz tesisatının yapıldığı firmaya karar verirken yalnızca çıkarılan ücrete bakmak doğru değildir.

İyi bir kalorifer tesisatı veren firmaları, kaliteli malzeme kullanıyor ve kaliteli işçilik performansı gösteriyorsa ileride oluşabilecek potansiyel arızaların önüne geçilmiş olunur. Firmamız, kalorifer tesisatını belirttiğiniz adrese uyguladıktan sonra da servis gücünü devam ettirmektedir. Kalorifer tesisatınızda oluşabilecek herhangi bir arızalanma durumunda ekiplerimiz adresinize gelerek zamanında söz konusu arızaya müdahale ederler.

Isınma Tesisatı Bursa arayışlarınız için en uygun Isıtma Tesisatı Fiyatları Bursa seçeneğini sunmaktayız.

Isıtma Projeleri Bursa

Merkezi ısıtma, genel anlamıyla bakıldığında soğuk iklimlerin hakim olduğu büyük yapılarda kullanılan bir ısıtma türüdür. Söz konusu sistem, içinde kullanılan akışkanı ısıtmak adına merkezi ısıtıcı veya kazan kullanırken, ısınmış hale gelen akışkan maddenin dağılması için boru tesisatı kullanır ya da var olan ısıyı mekân havasına aktarmak için radyatör, ısı apareyleri ve fancoil gibi aparatlardan yararlanır. Bu nihai ısı iletme aparatları, akışkan hale getirilmiş ısıyı ortama konveksiyon yolu ile beraber taşıyan bir ısı eşanjörleridir.

Binalar içinde yer alan özel borular, zemin altlarına gömme yapılır. Buradaki Isıtma Tesisatı Bursa olarak amaç zeminden ısıtma olanağından faydalanılmasıdır. Bütün bu sistem ısıtma suyu haline getirilmiş akışkan maddeyi sirküle ettiren özel bir pompaya sahiptir. Isınmaya yarayan sıcak su, çoğunlukla bir depo içinde saklanan sıcak kullanım suyu elde edebilmek için başka bir ısı aparatını beslemeye de yarayabilir.

Isıtma Projeleri ve Isıtma Tesisatı Bursa konusundaki ihtiyaçlarınız için çözüm sunmaya hazırız.

EN İYİ ISITMA TESİSATI BURSA HİZMETİ İÇİN İLETİŞİM KANALLARINI KULLANINIZ:

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: