Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Borusu Boyama

01.11.2021
9
Doğalgaz Borusu Boyama

Doğalgaz Borusu Boyama nasıl yapılır? Doğalgaz boruları belirli bir standart ve şartnameye uygun olarak hazırlanmaktadır. Doğalgaz borularını boyamak için öncelikli olarak yetkili firmalar tarafından gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. Yetkili firma gerekli kontrolleri yaptıktan sonra tesisatın sağlamlığını kontrol ederek uygun renk ve boya işe doğalgaz borularının boyanması için izin vermektedir.

Doğalgaz Borusu Boyama

Doğalgaz boruları su tesisatı borularından hem özellik hem de yapı olarak oldukça farklıdır. Doğalgaz borularının nitelikleri ve yapıları ana dağıtım firmalarının belirlemiş olduğu prosedürlere ve şartnamelere uygun olarak hazırlanarak üretilmektedir. Her zaman doğalgaz borularının TSE damgaları görünür olmak zorundadır. Bunun için sizler de firmamız ile görüşerek alanında uzman olan doğalgaz tesisatı ustalarımız ile TSE damgaları kapanmadan ve doğalgaz borularının yapılarına uygun boyalar kullanarak boruların boyanmasını sağlayabilirsiniz.

Doğalgaz Borusu Boyama İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikli olarak doğalgaz borularının boyanması işlemlerinin izinsiz bir şekilde yapılmaması gerektiğini söylemek isteriz.

Doğalgaz boruları belirli bir standart ve renk kullanılarak üretilmektedir. Doğalgaz borularını boyatmadan önce kesinlikle bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi ve izinleri alabilmek için bölgenizdeki doğalgaz dağıtım yetkili firması ile kesinlikle görüşmelisiniz.

Doğalgaz boruları boyanmadan önce boruların kalitesini ve güvenlik derecesini olumsuz etkilememek için boyadan önce metal koruma boyası ile tek kat boruları özel boya ile boyamalısınız.

Doğalgaz boru boyama için iki farklı boya tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilki su bazlı yağlı boyalardır. Diğeri de sentetik yani tiner bazlı yağlı boyalardır. Daha estetik bir görünüm için açık renk boyaları belirlenen özellikteki boyalar içerisinden tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz Boruları İçin Su Bazlı Yağlı Boyaların Avantajları

-Su bazlı yağlı boyalar genel olarak en sağlıklı boyalar içerisinde yer almaktadır. Kolaylıkla silinme ve sarı boya yapmama özelliğine sahip olması su bazlı boyaların uzun süreli ve konforlu bir kullanıma sahip olmasını sağlar.

-Su bazlı yağlı boyalar oldukça az bir kokuya sahip olduğu için kısa sürede kuruyarak çevreyi de rahatsız etmez.

-Kuruması oldukça hızlı olan su bazlı yağlı boyalar aynı zamanda parlak veya yarı parlak özellikleri ile de dekoratif olarak sıkça tercih edilmektedir.

Doğalgaz Boruları İçin Sentetik Bazlı Boyaların Avantajları

-Sentetik bazlı boyaları doğalgaz boruları için kullanacaksanız tiner ile boyayı inceleterek ince ve tek kat boya yapabilirsiniz.

-Hem mat hem de parlak ve yarı parlak özelliğe sahip olan çeşitleri mevcuttur. Hızlıca sürülebilme ve kolaylıkla kuruma özelliğine sahip olduğu için doğalgaz borularında da sıklıkla tercih edilmektedir.

Doğalgaz borusu boyama için genellikle su bazlı yağlı boyalar tercih edilmektedir. Su bazlı boyalar olası bir yangın durumunda da geç yandığı için doğalgaz borularının boyanması için de oldukça doğru bir seçim olacaktır.

 Doğalgaz borusu boyama ve teknik bilgiler için dilediğiniz an firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Doğalgaz borusu boyama yasak mı, doğalgaz borusu boyama cezası 2021, doğalgaz borusu boya fiyatları, doğalgaz borusu boya çıkarma, doğalgaz boru boya ral kodu, izmirgaz doğalgaz borusu boyama, evde doğalgaz borusu boyama, mutfak doğalgaz borusu boyama, doğalgaz borusu boyama cezası, doğalgaz borusu antipas boya, ev içi doğalgaz borusu boyama, apartman içi doğalgaz borusu boyama,

bina içi doğalgaz borusu boyama,  dogalgaz boruları boyanırmı, daire içi doğalgaz borusu boyama, gaz borusu boyama, doğalgaz borusu rengi, ocağa bağlanan doğalgaz borusu, doğalgaz borusu hangi boya ile boyanır, doğalgaz boruları hangi boya ile boyanır, doğalgaz borusu için boya, doğalgaz borusu su bazlı boya ile boyanır mı, doğalgaz borusu neyle boyanır, doğalgaz borusu boyası, doğalgaz borusu boyanması yasak mı, doğalgaz borusu ne ile boyanır, doğalgaz borusu plastik boya ile boyanır mı, pe doğalgaz borusu

pe doğalgaz borusu fiyat listesi, pe doğalgaz borusu teknik özellikleri, pe 80 doğalgaz borusu fiyatları, pe 80 doğalgaz borusu, doğalgaz borusu boya rengi, doğalgaz borusu sarı boya, doğalgaz borusu sprey boya, siyah doğalgaz borusu boyama, en kaliteli doğalgaz borusu, 1 doğalgaz borusu,1 doğalgaz borusu fiyatı, 1 doğalgaz borusu kaç kg, 1 doğalgaz boru fiyatı, 2 doğalgaz borusu fiyatı

İlginizi Çekebilir: Doğalgaz Borusu Gizleme (technomuhendislik.com)

Ve 1/2 doğalgaz borusu, doğalgaz borularının boyanması, 3 doğalgaz borusu,3 doğalgaz borusu kaç kilo, 3/4 doğalgaz borusu fiyatı, doğalgaz borusu yeni nesil, 4 doğalgaz borusu, doğalgaz borusu boya, borusu et kalınlığı, doğalgaz borusu ev ıcı  ve Doğalgaz Borusu Boyama  gibi konularda bir telefon ile tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: