Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursa Doğalgaz Servisleri

07.12.2020
85
Bursa Doğalgaz Servisleri

Bursa Doğalgaz Servisleri denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan firmamız, Bursa ilinde hizmetinize hazır.

Türkiye’nin en nadide şehirlerinden biri olan Bursa’ya doğalgaz ile ilgili yapılan yatırımlar 1989 yılında başlamıştır. Bu çalışmalar neticesinde 1992 yılından itibaren Bursa’daki konutlarda ilk defa gaz kullanımına başlanılmıştır. 2004 yılında yapılan özelleştirme ile birlikte doğalgaz dağıtımı özel bir şirkete verilmiş rol model olarak bu şirketin yapılanmasıyla yeniden şekillenmeye başlamıştır.

Türkiye genelinde yapılmış olan doğalgaz dağıtım şirketleri sözleşmeleri projeleri kapsamında Bursa’daki doğalgaz dağıtımı özelleştirilmiş ve lisansı Bursa büyükşehir belediyesi tarafından dağıtım hizmeti olarak sunulmuştur.

Yaklaşık 20 yıldan beri doğalgaz ile ilgili faaliyetlerin başlaması ile birlikte bu konudaki Bursa doğalgaz yetkili firmalar yerel anlamda sektörde deneyim ve sürdürebilir bir performans sergilemeye başlamıştır. Dağıtım firması ile birlikte işbirliği içerisinde çalışan servisler içinde tüm teknik donma sahip olan ve sertifika sahibi yetkili doğalgaz servisleri önemli bir yer teşkil etmektedir.

Bursa ilinde ikamet eden vatandaşlar sık sık Bursa Doğalgaz Servisleri ve Bursa Doğalgaz Servisi gibi aramalar yapmaktadır.

Techno Mühendislik Türkiye’nin bu konudaki lider işletmelerinden biri olmakla birlikte Bursa Doğalgaz Servisleri arasında tabiri caizse parmakla gösterilmektedir. Bursa’da Doğalgaz Servisi ihtiyaçları için Techno Mühendislik memnuniyet garantisi ile hizmetinize hazır bir konumdadır.

Bursa Doğalgaz Tesisatı Ustası ve Hizmetleri

Doğalgaz iç tesisat yapımları esnasında herhangi bir şekilde standart belgelerin dışında olan ve standart belgelere sahip olmayan hiçbir malzemenin kullanılmasına izin verilmez. Bursa Doğalgaz Servisleri, doğalgaz ile ilgili yapım aşamasında bütün belirtilen kural ve kaidelere uymak zorundadır. Doğalgaz yetkili firmalar ve servislerin bu kurallara uymamasından dolayı kaynaklanabilecek olan herhangi bir zarar ya da cezai müeddeden müşteri ve üçüncü kişiler değil direk firma sorumludur.

İç tesisat ile ilgili olan proje gaz dağıtım firması tarafından onaylanmadığı sürece tesisatın yapına başlanmaması mümkün değildir. Onaylanmış olan iç tesisat ile ilgili olan proje müşteriye servis tarafından verilmek zorunludur.

Bursa Doğalgaz Servisleri gibi yetkili servislerde çalışan personelin de doğalgaz iç tesisat ile ilgili olarak projelendirme, yapım, bakım ve onarım gibi ön kontrole sızdırmazlık testlerinden anlayan ve yeterlilik belgesine sahip mühendisler ve eğitimli ustalar olması gereklidir. Ayrıca tesisatın yapılacağı adreste kanun hükümlerince belirlenmiş olan iş sağlığı ile ilgili bütün önlemlerin alınması ve güvenliğin sağlanmış olması gereklidir.

Doğalgaz İç Tesisat Yardım Servisi

Bursa’da gaz dağıtım firmalar yapılacak olan inşaatın kapısına kadar gazı getirirler daha sonrasında mülk sahipleri doğalgaz ile ilgili iç tesisatlarını kendileri yaptırırlar. Bu iç tesisatları yaptırırlarken de doğalgaz yetkili firmalar kanalı ile destek alırlar yetkili servisler gaz dağıtım firmaları tarafından sertifikalandırılmış özel firmalardır.

Bu firmaların iç tesisat ile ilgili ve tadilat proje ve uygulama yetkileri bulunmaktadır. Tüm bu işlemler yapılırken servis ve müşteri arasında mutlaka doğalgaz ile İlgili iç tesisat projesi ve uygulamaya bağlı sözleşme yapılması gerekmektedir.

Bu sözleşme dağıtım yapan gaz firmasının adına yetki belgesine sahip olan servis tarafından yapılmaktadır. Sözleşme içeriğinde işin tamamlanma süresi ve projenin ne şekilde yapılacağı ile ilgili kapsamlar bulunmaktadır. Proje kapsamları içerisinde öncelikle tesisat projesi belirlenir daha sonra bu projenin uygulanması uygulandıktan sonra herhangi bir tadilat var ise bununla ilgili bilgiler belirtilmelidir.

Firmamız alanında gerekli tüm sertifika ve yetkileri sahip Bursa Doğalgaz Servislerindendir. Bursa Doğalgaz Servislerinden biri olarak İç Tesisat alanında da hizmet sunmaktayız.

İç Tesisat Projeleri Nasıl Hazırlanır

Doğalgaz iç tesisatında bina kolon, merkezi sistem, endüstriyel tesis projesi, ticari, mesken, ya da diğer başka bir tesisat şekli varsa buna göre işlem yapılmalıdır. Bu sertifikaya sahip olan servisin sözleşmeyle birlikte yükümlülükleri başlamış bulunmaktadır. Firma öncelikle doğalgaz ile ilgili olarak iç tesisat projesini hazırlayacak ve daha sonra gaz dağıtım firmasına projesini onaya sunacaktır.

Projenin onaya sunulması ile birlikte müşteriye de gaz dağıtım firması tarafından mail ya da SMS yoluyla bilgi gelecektir. Doğalgaz yetkili firmalar gaz dağıtım firmasından almış olduğu yetki belgesine dayanarak müşteri ile imzalamış olduğu sözleşmeden sonra projesine gaz dağıtım firmasına sunacaktır. İç tesisatla ilgili olarak tasarımların belirlenmesi, bu tasarımların hayata geçirilmesi, tasarım içindeki ilgili kolonların yerleştirilmesi, gaz dağıtımı ile ilgili olan bütün aksesuarların kontrolü ve bunların işletme kayıt altına alınması ile ilgili olarak tüm prosedürleri yerine getirir.

Bu prosedürleri yerine getirirken de doğalgaz ile ilgili olarak piyasada bulunan iç tesisat yönetmeliği doğrultusunda ve doğalgaz piyasasının sertifika yönetmeliği mevzuat hükümleri doğrultusunda belirlenmiş olan standartlarda ve gaz dağıtım firmasının teknik uygulama şartnamesi ve talimatlarına göre tesisatı yapıp bitirmekle yükümlüdür.

İç Tesisatlar Uygulama Aşamaları Nelerdir

Doğalgaz yetkili firmalar ile ilgili olarak alınmış olan yetki belgeleri kapsamında yapılmış olan iç tesisatta ilgili tüm yükümlülükler belirlenen kararname doğrusunda bir yıl süreyle sertifikalı firma tarafından teminat altına alınması gerekmektedir. İç tesisatta ilgili olan teminat bedeli yapılmış olan sözleşmenin toplam bedeli kadar olmalıdır.

Teminat altına alınırken yapılacak olan sigorta ile ilgili poliçenin bir nüshası ve nereden yapıldığı ile ilgili tüm bilgiler müşteriye verilmelidir. İç tesisat işlemleri bittikten sonra gaz dağıtım firması tarafından gelen yetkili personel bütün test aşamalarını yapacak ve aşamalardan geçen tesisatları uygunluk verecektir. Uygunluk verilmemiş olan bütün iç tesisatları ile ilgili bir tutanak tutulup hatalar tespit edilecektir.

Daha sonrasında bu hatalardan dolayı müşteriye herhangi bir ek ödeme çıkartılması söz konusu değildir. Gaz dağıtım firması gelmeden önce servisin iç tesisat ile ilgili bütün ön kontrolleri ve sızdırıp sızdırmadığı ile ilgili testlerin yapılması gereklidir. Müşteri ve gaz dağıtım firmasından gelecek olan yetkili nasıl kullanılacağı ile ilgili olarak kullanıcıya tüm detayları vermek zorundadır. Firmamızdan Bursa bölgesinde doğalgaz ile ilgili yapılacak olan her türlü tesisat ve tadilat aşamalarında güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatlarını Kimler Yapar

Doğalgaz ile ilgili herhangi bir hizmet vermek isteyen ve faaliyette bulunan bulunmak isteyen tüm firmaların yetkili merciden sertifika almaları gerekmektedir. Bu iç tesisat yönetmeliği doğrultusunda müşteriler tedarikçi firmalardan yani doğalgaz yetkili firmalar kanalı ile evlerini döşettirmek istedikleri tesisat ve mevcutta bulunan iç tesisatta yapacakları değişiklikler ile ilgili projelendirmelerini yaptırır ve daha sonrasında bunların tedarik aşamasını ve montajını sağlatır.

Bu işini bilen ehli ustalar tarafından yapılması gereken doğalgaz donanımları ile ilgili olarak bazı eğitimlerden geçilmesi gerekmektedir. Bunun dışında sertifika alabilmek adına gaz dağıtım firması tarafından proje ve tesisat ile ilgili faaliyette bulunmak isteyen firmalara yetki belgesi verilmektedir.

Bu konuda Bursa Doğalgaz Tesisatı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Doğalgaz Proje ve Uygulama Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır

Doğalgaz sistemleri ile yapılacak olan tüm çalışmalar enerji piyasasının düzenleme kurumu olan doğalgaz piyasası dağıtım ve müşteri hizmetlerinin yayınlamış olduğu yönetmeliğe göre yapılmaktadır. Özellikle iç tesisatların projelendirilmesi ile ilgili olarak yapım bağımsız bölüm maliki ile birlikte binanın veya tesisin sahibi olan kişilerce ya da bu kişilerin yetki verdiği temsilcileri ile sertifika sahiplerine yaptırılır.

Doğalgaz işlerini yapacak olan sertifika sahibi firmalar başvuru sahipleri ile aralarında bir anlaşma yaparlar bu anlaşmada işin kapsamını ve koşullarını belirleyen tüm maddeler sıralanır ve sözleşme şeklinde imza altına alınır. Bu sözleşmenin bir örneği sertifikanın sahibi doğalgaz yetkili firmalar proje onayında kullanması için doğalgaz dağıtım şirketine vermiş olduğu müracaatta ki dosyasının içersinde yer almak zorundadır.

İç tesisat ile ilgili olan başvurularda talep edilmiş olan sözleşmeler sertifika sahibi firmalar ve doğalgaz döşemesi ile ilgili başvuru yapan müşteriler arasında yapılır. Bu sözleşmede iç tesisat ile ilgili faaliyetlerin tamamını detaylandırmış bir şekilde kapsayarak ve her iki tarafında haklarının ön plana çıkarılmış şekli ile anlaşılır, bilgilendirici ve tavsiye niteliğinde yayınlanmış olan kanun hükmünde olması gerekmektedir.

Bursa Doğalgaz Servisleri Yetkili Firmalar

Bursa Doğalgaz Servisleri’nin arasında köklü ve önde gelen şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Techno Mühendislik Bursa ilinin tüm ilçelerine hizmet vermekte olup Bursagaz yetkili firmalar arasındadır. Üst düzey müşteri memnuniyetimiz ve kalite odaklı çalışmalarımızla işyerlerine ve dairelere Doğalgaz ile ilgili bakım, yedek parça, ürün, montaj ve tamir gibi alanlarda çözüm sunmaktayız.

Bursa Doğalgaz Servisleri Yetkili Firmalar arayışı içerisindeyseniz, doğru yerdesiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: