Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi bakımında neler yapılıyor?

13.11.2021
9
Kombi bakımında neler yapılıyor?

Kombi bakımında neler yapılıyor, Kombi Bakımında Neler Yapılmaktadır? Düzenli olarak kombi bakımının yapılması gerektiğini uzmanlar belirtmektedir. Bu sayede kombi daha yüksek verim ve performans ile çalışabilmektedir. Bu konuda destek almak için İletişim : 0 224 233 83 89 

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürer

Özellikle kış mevsiminden önce kombi bakımının yapılması yüksek doğalgaz faturalarının önüne geçmek açısından da oldukça önemlidir. Daha az fatura ödemek ve daha yüksek ısı elde etmek için düzenli aralıklar ile kombi bakımınızı yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Uzun süreli bakımı yapılmayan kombiler beklenmedik bir anda arıza oluşturarak daha yüksek maliyetli sorunların ve mağduriyetlerin oluşmasına neden olabilmektedir.

Kombi bakımında neler yapılıyor ve Yapılmalı?

Kombi bakımının bu alanda profesyonel olarak hizmet veren ve teknik donanıma sahip olan uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Kombi bakımında yapılması gerekenler:

 • Kombi iç bakımının yapılması işleminde önce ilk olarak hem sıcak su hem de peteklere ulaşan ısının değerleri kontrol edilmelidir.
 • -Kombinin bağlantı noktalarında herhangi bir su sızdırmazlık olup olmadığı kontrol edilmektedir.
 • Kombi bakımında neler yapılıyor mu; gerekli elektrik, doğalgaz ve su bağlantılarındaki kaçak ve sızdırmazlık kontrollerini yapılmasının ardından kombinin içi açılarak bakımı için cihaz hazır hale getirilmektedir.
 • -Kombinin iç ünitesindeki tozlanmanın tamamen arınması cihazın performansını yükselten en önemli etmenlerden biridir. Kombinin tozları cihaz ile uyum sağlayan özel hava üflemeli cihazlar ile yapılmaktadır.

Kombi bakımında neler yapılıyor bilmek için İletişim : 0 224 233 83 89 

 • -Kombinin baca fanları da kontrol edilerek birikmiş toz ve kirden arındırılması sağlanmaktadır.
 • -Kombini içindeki mevcut bulunan suyun tamamen boşaltılması gerekmektedir. Daha sonra kombi içindeki genleşme tankın havası ölçülmektedir. Eğer genleşme tankının içindeki hava derecesi düşük görülür ise uygun ölçülere gelene kadar özel cihazlar ile hava basımı yapılmaktadır.
 • -Kombi yanma haznesinin temizliği detaylı olarak yapılmaktadır ve ateşleme elektrodu temizlenerek kontrol edilmektedir.
 • -Gaz ayarlarının kontrolleri yapılmaktadır.
 • -Kombi iç ünitesi içerisinde arızalanan veya yıpranan parçalar bulunur ise olası bir sorun meydana getirmemesi için cihaz ile birebir parçalar kullanılarak gerekli onarım işlemleri yapılmalıdır.
 • -Parça değişimleri veya yapılacak olan tüm arıza giderme işlemleri kullanıcı onaylı olarak yapılmalıdır.
 • Kombi iç ve dış ünitesinin temizliği ve bağlantı noktaları için gerekli kontrollerin yapılmasının ardından cihaz tekrar yerine takılır ve çalıştırılır.
 • -Kombinin altında yer alan kalorifer filtresi sökülerek kir ve pastan temizlenir ve yeniden yerine takılır. Cihazdan boşaltılan su tekrar bar seviyesi 1,5 olana kadar doldurulur.
 • -Cihaz hem sıcak su hem de petek konumuna getirilerek yeniden çalıştırılır.
 • – Son olarak sıcak su ve ısınma kontrolleri de yapılarak kombi ve ısınma sistemi çalışır duruma getirilerek kullanıcıya teslim edilmektedir.

Kombi Bakımı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

-Kullanmış olduğunuz kombi cihazınızın modeli veya markası fark etmeksizin bakımını yaptıracağınız firmanın kombi bakımı ve onarımı alanında yetkili olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Kombi bakımı sırasında sırası ile tüm işlemler hakkında sizlerin bilgilendirilmesi de yine en önemli -noktalardan biridir.

-Hem kombi bakımı öncesinde hem de kombi bakımı sonrasında gerekli kontrollerin yapıldığından emin olmalısınız.

-Yalnızca kombi cihazının iç ünitesinin temizliği değil bağlantıların kontrolleri ve baca temizliği gibi detaylar da kombi bakımı sırasında kesinlikle yapılması gereken işlemler içerinde yer almaktadır.

-Kombi bakımında her zaman güvenlik en önemli konular arasında yer almaktadır. Bunun için de kombi bakımını yapacak olan yetkili firmanın önceliği her zaman tesisatların gerekli kontrollerini yapmak ve önlem alarak kombi bakımını gerçekleştirmek olmalıdır.

Kombi Bakımı Yaptırmak Neden Önemlidir? Kombi bakımında neler yapılıyor?

Kombi bakımı pek çok kişinin önemsemediği bir konu olarak bilinse de hem ekonomik hem de cihazın çalışma performansı açısından sizlere pek çok avantaj sunmaktadır.

Kombinin çalışma ömrünün uzaması için düzenli bakım ve onarımlarını yaptırmanız gerekmektedir.

Oluşabilecek ani bir arızadan dolayı cihaz tamamen çalışmayı durdurabilir. Bu da özellikle kış mevsiminde hem maliyet açısından hem de soğuklardan dolayı mağdur olmanıza neden olabilir.

Bakımı yapılmayan kombilerin her zaman daha fazla doğalgaz ve elektrik tüketimi yaptığı bilinmektedir. Normalden daha fazla enerji tüketimi yaparak çalışan kombiler sizlere her zaman daha yüksek faturaları da beraberinde getirecektir.

Daha fazla enerji tüketmesine karşın bakımı yapılmayan kombiler yaşam alanlarının yeterince ısınmasının da önüne geçmektedir. Verimli bir kullanım sunmadığı gibi arızalardan dolayı da doğalgaz sıkışması gibi sorunları da yaşayabileceğiniz için hem can hem de mal güvenliğinizi de tehdit edebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim? (technomuhendislik.com)

   Kombi bakımında neler yapılıyor, kombi bakımında neler yapılmalı, kombi periyodik bakımı nasıl yapılır, kombi bakımında neler yapılır, kombi periyodik bakım, kombi bakımda neler yapılır, kombi bakımları, kombi yillik bakimi, kombi bakımı yapılmalımı, kombiye bakım nasıl yapılır, senelik kombi bakımı nasıl yapılır, kombi genel bakım nasıl yapılır, 70 bin bakımı, 90000 bakımında neler yapılır   ve Kombi bakımında neler yapılıyor gibi konularda çekinmeden   90 507 128 0444 arayınız.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: