Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı

01.12.2021
3
Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı

Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı? Kombilerin daha tasarruflu ve ekonomik olarak çalışmasını sağlamak için oda termostatı kullanabilirsiniz. Oda termostatı kullandığınızda odanın sıcaklığını sürekli olarak istediğiniz ayarda sabitleyebilirsiniz.

Bunun için de kombiniz sürekli sizlerin belirlediği derecede çalışacaktır. Bu da haberiniz olmadan kombinin daha yüksek derecede çalışmasının ve bunun neticesinde de sürpriz doğalgaz faturaları ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı?

Kablosuz oda termostatı tasarruf sağlar mı?

Oda termostatı kullanmak kesinlikle sizlere büyük bir tasarruf sunacaktır. Özellikle ısı yalıtımı ve mantoloma yapılmış olan evlerde oda termostatın kullanılması tavsiye edilmektedir. Oda termostatlarının üretilme amacı da yaşam alanlarında ısının sabit olarak kalmasını sağlayarak ısı tasarrufu yapabilmenizdir.

Oda termostatı kullanarak daha fazla ısı tasarrufu yapabilmek için önerilerimize göz atabilirsiniz.

-Eğer evinizde ısı yalıtımı var ve oda termostatı kullanıyor iseniz kombinizin derecesini 65 dereceye ayarlamanız yeterli olacaktır.

-Bununla birlikte oda termostatının derecesini de kombi ile birlikte 17 ile 19 derecesine ayarlayabilirsiniz.

-Özellikle ısı yalıtımı olan yaşam alanlarında gece kaybedilen ısının önüne geçilmek için oda termostatları büyük bir avantaj sunmaktadır.

-Gece kombiyi kısmanıza ve sürekli olarak kontrol etmenize gerek kalmadan oda termostatı ile tasarruflu bir şekilde doğalgaz kullanabilirsiniz.

-Eğer evinizde mantoloma veya herhangi bir ısı yalıtımı yok ise kombinizi 75 dereceye ayarlayabilirsiniz. Oda termostatını ise geceleri 23 veya 24 dereceye sabit olarak ayarlayabilirsiniz.

Oda Termostatı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Oda termostatı kullanmak ısı tasarrufu sağlar.
  • Oda termostatı kullandığınızda yaşam alanlarınız sizlerin belirlediği sabit sıcaklıkta kalacaktır. Bu da daha konforlu bir ısı elde etmenizi sağlar.
  • Sürekli olarak kombinin derecesinin kontrol edilmesi gibi sorundan sizleri kurtarır.
  • Kombinin yükseltilmesi veya birden düşmesi gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmazsınız.
  • Kombinin sürekli olarak belirli bir ısıda çalışmasını sağlayacağı için de doğalgaz tüketimini de daha tasarruflu bir hale getirebilirsiniz.
  • Oda termostat modelleri ve kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için 0224 233 83 89 iletişim numaramız üzerinden alanında uzman teknik ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

Kombiniz ile uyum sağlayan bir oda termostatı seçebilirsiniz. Özellikle kablosuz bir şekilde kullanım sunan yeni nesil ve son teknoloji oda termostatları en sık tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Oda termostatını kombi tesisatınız ile bağlayarak kullanıma hazır hale getirmelisiniz. Kullanmakta olduğunuz kombinizin hermetik veya yoğuşmalı kombi modeli olmasının herhangi bir önemi yoktur. Gerekli bağlantıları yaptıktan sonra kombinin en düşük derecesinin de 55 ile 65 dereceleri arasında olmasına dikkat etmelisiniz.

Kombinizin ayarını yaptıktan sonra oda termostatını da ortalama olarak 20 ile 22 dereceleri arasında ayarlayabilirsiniz. Geceleri ise bu derecenin 18 ile 19 derecelerine düşürülmesi gerekmektedir.

Oda termostatından istediğiniz gibi yüksek bir verim alabilmek için ise sabahları evinizi birkaç saat havalandırmalısınız. Ancak evinizi havalandırırken oda termostatının kapalı olmasına dikkat etmelisiniz.

Oda Termostatlı Çeşitleri

Mekanik Oda Termostat Modelleri

Mekanik oda termostat çeşitleri genel olarak genleşme ve büzülme prensibi ile oluşturulan bir çalışma prensibine sahiptir. Bununla birlikte bimetal sensöre sahip olarak oda sıcaklığını algılamaktadır. Oda ısınız yükseldiği zaman kombinin kapanmasını sağlarken oda ısısı düştüğünde de kombinin açılmasını sağlamaktadır.

Dijital Oda Termostat Modelleri

Dijital oda termostat modelleri diğer oda termostat modellerine kıyasla daha hassas bir şekilde sıcaklığı algılayabilmektedir. Bunun için de genellikle tasarruf sağlamak için yaşam alanlarında dijital oda termostatları tercih edilmektedir. Diğer mekanik oda termostatları sürekli olarak kontrol edilme gibi sorunları beraberinde getirirken dijital oda termostatları daha konforlu bir kullanım sunar.

Kablosuz Oda Termostatları

Kablosuz oda termostatları WİFİ ve Bluetooth ile çalışabilmektedir. Kombi ile bağlantısı kolaylıkla yapılabilen kablosuz oda termostatları diğer termostat modellerine göre daha fazla avantaj sunmaktadır. Başka bir odaya taşınması mümkündür. Tüm oda termostatları hakkında bilgi edinmek için 0507 128 04 44 numaramız üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  

Isıtma Sistemleri | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı? kablosuz oda termostatı tasarruf sağlar mı, oda termostatı gerçekten tasarruf sağlar mı, eca oda termostatı tasarruf sağlar mı, oda termostatı elektrik tasarruf sağlar mı, oda termostatı kullanmak tasarruf sağlar mı, kombi oda termostatı tasarruf sağlar mı, kombi termostatı tasarruf sağlar mı, termostat tasarruf sağlar mı, oda termostatı faydaları,  termostat kullanıcı yorumları, oda termostatı yakıt tasarrufu sağlar mı, oda termostatı yüzde kaç tasarruf sağlar, termostat kullanmak tasarruf sağlar mı gibi konularda +90 507 128 04 44 nolu numarayı arayabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: