Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli?

02.12.2021
5
Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli?

Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli? Yaşam alanlarının daha konforlu bir şekilde ısıtılması ve soğutulması için iklimlendirme cihazları yani klimalar tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte artık çok geniş alanların bile hem ısıtılması hem de soğutulması için klimalar kullanılmaktadır.

Ancak ofisiniz veya eviniz için kullanmış olduğunuz klimaların düzenli olarak bakımını yaptırmanız oldukça önemlidir. Hem kendi sağlığınız hem de cihazın kullanım ömrü açısından klima bakımı büyük önem taşımaktadır.

Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli?

Klimaların en önemli bakım detayları içerisinde yer alan hava temizleme filtreleri düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçalarından biridir. Hava temizleme filtrelerinin sık aralıklar ile değiştirilmesinin en önemli nedenlerinden biri de soluduğunuz havanın daha kaliteli bir hale gelmesidir.

Hava filtrelerini temizlemek için; Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli, en uzun bekleme süreniz düzenli çalışan bir klima için 30 gün olarak belirtilmektedir. Bu durum klimanızı hangi sıklık ile çalıştırdığınıza göre değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer klimanızı günlük olarak ve her mevsim sürekli şekilde kullanıyor iseniz hava filtresini temizlemek için 15 ile 30 günde bir değiştirmeniz gerekmektedir. Hava filtrelerinin kısa zaman aralıkları ile değiştirilmesi özellikle klimanızın da daha yüksek bir performans ile birlikte çalışmasını da sağlayacaktır.

Eğer hava filtresi değişimi için yukarıda belirtmiş olduğumuz süreleri oldukça fazla aşıyor iseniz muhtemelen cihazınızın çalışma performansı düşecektir. Bununla birlikte hava filtresi değişimi yapılmayan klimalar tozdan ve kirden dolayı tıkanabilir ve çalışırken daha fazla enerjinin tüketilmesine de neden olabilmektedir.

Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli ve Hava filtresi değişiminin sadece klimanın kullanım ömrünü etkilediğini söylemek yeterli olmaz. Sürekli olarak çalışan bir klimanın sunmuş olduğu sıcak veya soğuk hava aslında sizlerin soluduğu havadır. Sizler de hava filtresi değişimine kendi soluduğunuz havanın kalitesi için oldukça dikkat etmelisiniz. Klima hava filtresi değişimi ile ilgili tüm sorularınız için 0224 233 83 89 numaramız üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Hava Filtresi Değişimi Neden Önemlidir?

Hava filtresi değişimi öncelikli olarak sizlerin sağlığını olumsuz olarak etkilemektedir. Bunun için her şeyden önce solduğunuz havanın sağlığınız için bir risk oluşturmaması adına hava filtresi değişimine çok dikkat etmelisiniz.

Klimanın çalışma performansı da hava filtresi değişimi olmadığı zaman kötü etkilenecektir. Hem ısıtmada hem de soğutmada kullanmakta olduğunuz cihazdan istediğiniz performansı elde edemeyebilirsiniz.

Enerji tüketimi konusunda klimaların düzenli bakımlarının yapılması oldukça önemlidir. Özellikle uzun süredir bakımı yapılmayan ve hava filtresi değişimi olmayan klimaların daha fazla enerji tükettiği de bilinmektedir.

Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli ve Hava filtresi değişimi yapılmayan klimalardan çalışmaya başladığı andan itibaren kötü bir koku gelebilir. Eğer kullanmakta olduğunuz klimanızdan koku ve ses geliyor ise ilk olarak bakmanız gereken yer hava filtresi kısmıdır. Bu kısmı kolay bir şekilde sökülerek temizlenir ve yine yerine takılır. Bu sistemi elektrik süpürgesinin içi gibi de düşünmek mümkündür. Sürekli olarak tıkanan filtreden dolayı klima çalıştığı anda koku oluşumu olabilmektedir.

Klima hava filtresinin değişiminin yapılmaması solunum yolu enfeksiyonların oluşmasına veya buna benzer hava yolu ile mikrop kapabileceğiniz pek çok hastalığa davetiye çıkartabilmektedir. Özellikle astım ve alerji gibi rahatsızlıkları olan kişiler için klima kullanırken sık aralıklar ile hava filtresi değişimi yapmaları gerekmektedir.

Kaliteli Bir Hava İçin Hava Filtresi Değişimi

Hava filtresi değişimi her şeyden önce soluduğunuz havayı yakından ilgilendirmektedir. Son teknoloji ile üretilen klimaların pek çoğunda kendi kendini temizleme özelliği de bulunmaktadır. Özellikle bu tarz bir klima modeli alarak daha uzun süre hava filtresi değişimi yapmadan da cihazınızı yüksek verimde ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Klimalarınızı güvenli bir şekilde kullanmak ve uzun süreli olarak yüksek performans ile çalıştırmak için özellikle hava filtresi değişimine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. 0507 128 04 44 çağrı merkezi numaramız üzerinden firmamız ile iletişime geçerek klima hava filtresi değişimi ile ilgili destek alabilirsiniz.

Havalandırma Sistemleri 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli? hava filtresi yıkanır mı, hava temizleme cihazı hepa, hava temizleme alırken nelere dikkat edilmeli, hepa filtreli oda temizleyici, 0.1 mikron hava temizleyici, hava temizleme cihazı hepa, hepa filtreli oda temizleyici, uv filtreli hava temizleme cihazı ve Hava Temizleme Filtresi Hangi Sıklıkla Değiştirilmeli? Gibi konularda firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: