Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım?

15.11.2021
6
Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım?

Doğalgaz Faturasın Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım? Havaların soğuması ile birlikte doğalgaz kullanımları da başladı. Ancak doğalgaz tüketicileri hem daha yüksek ısı elde etmenin hem de daha düşük ücretler ödemenin yollarını arıyorlar.

Doğalgaz Depozito

Doğalgaz tasarrufu yaparak sizler de kış boyunca doğalgaz ödemelerinizde etkili düşüşler elde edebilirsiniz. Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım hakkında faydalı bilgiler verelim…

Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım?

Doğalgaz faturası nasıl daha az gelir? Doğalgaz tüketiminde yaşam alanlarınızda alacağınız birkaç önlem ile büyük tasarruflar yapabilirsiniz.

Termostat Kullanın

Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım için İç mekanlar için özel olarak tasarlanan oda termostatları doğalgaz faturalarınızı büyük oranda düşürecektir. Kombinin belirli bir ısıda sabit kalarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Isının sabitlenmesini sağlayarak kombinin gereksiz yere yükselmesinin de önüne geçebilirsiniz. Oda termostatları kullanarak yaklaşık olarak %6 gibi bir oranda faturalarınızdan tasarruf yapabilirsiniz.

Peteklerin Önünü Kapatmayın

Perdeler ile peteklerin üzerini kapatmanız doğalgaz kullanımınızda büyük bir ısı kaybının oluşmasına neden olacaktır. Bunun için perdelerinizi peteklerin arka kısmına gelecek şekilde yerleştirmelisiniz. Aynı şekilde kanepeler, masalar, koltuklar veya sehpaları da peteklerin önüne gelmeyecek şekilde konumlandırmalısınız. Önü ve üst kısmı açık olan peteklerden tam anlamı ile ısı elde edebilirsiniz.

Kombinizi Kesinlikle Kapatmayın

Doğalgaz kullanımı ile ilgili yapılan en büyük hatalardan biri de evde kimse olmadığında veya dışarı çıkarken kombinin kapatılmasıdır. Kombiyi dışarı çıkarken veya havalar güzelken kapatırsanız daha yüksek doğalgaz faturası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Açıp kapattığınızda petekler sıfırdan kendini ısıtacağı için daha fazla enerji tüketimi meydana gelecektir. Bu da daha fazla doğalgaz tüketimi demektir. Kombinizi en kısık ayarda da olsa kış boyunca çalıştırarak tasarruf edebilirsiniz.

Evinizin Isı Yalıtımını Kontrol Edin

Yaşam alanlarında ısıdan verim almak ve ısıyı içeride tutmak için ısı yalıtım sistemleri büyük önem taşımaktadır. Konutunuzun ısı yalıtımı olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Eğer ısı yalıtımı yok ise hem ekonomik hem de kolay uygulanabilme özelliğine sahip olan ısı yalıtım levhalarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede düşük sıcaklıklarda bile eviniz sabit bir sıcaklığı koruyacaktır. Isıdan tasarruf ederek doğalgaz faturasının daha az gelmesini sağlayabilirsiniz.

Petek Temizliğinizi Yaptırın

Petekler kış boyunca sürekli sıcak su dolaşımı yapmaktadır. Ancak sıcak suyun içerisinde kireçler ve peteklerde biriken kirler, tozlar tıkanmalara neden olabilmektedir. Bu durum da peteklerin ısınmamasına neden olur. İçleri tıkanan petekler için kombinizi ne kadar yüksek dereceye ayarlarsanız ayarlayın yine de ısı elde edemezsiniz. Kış mevsimine giriş yapmadan petek temizliğini yaptırarak kullandığınız doğalgazdan en yüksek verimi elde edebilirsiniz.

Kombi Bakımını Aksatmayın

Her yıl olmasa da düzenli periyotlar ile kombi bakımınızı yaptırmalısınız. Bu konuda uzman ve profesyonel olarak hizmet sunan teknik servislere yaptıracağınız kombi bakımı doğalgaz tasarrufu için oldukça etkili olacaktır.

Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım, Kombi bakımınız sayesinde cihazınızdaki sorunlar, performans düşüklüğü ve arızaya sebep olacak sorunlar önceden tespit edilebilmektedir. Ayrıca konutunuz için en uygun derecede ayarlanacak olan kombi cihazı ile daha sıcak bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Doğalgaz faturasının daha az gelmesi için kombi bakımınızı kesinlikle yaptırmalısınız.

Balkon Ve Pencerelerden Gelen Soğuğu Engelleyin

Evinizde ısı kaybı genellikle balkon ve pencere bölümlerinden gelen soğuklardan dolayı meydana gelmektedir. Bunu engellemek için öncelikli olarak pencerelerinizi kontrol etmelisiniz. Eğer tek camlı pencereleriniz var ise doğalgazı boş yere kullanıyor olabilirsiniz.

Doğalgaz Faturasının Daha Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyım, Tek katlı camlar soğuğu hemen iç alana taşıyacaktır. Bunu engellemek için ise çift camlı PVC pencere sistemlerini tercih edebilirsiniz. Pencerelerin kenarlarındaki boşlukları cam silikonlarını kullanarak kapatabilir ve soğuğu kesebilirsiniz.

Doğalgaz Tasarrufu İçin İdeal Kombi Derecesi Ne Olmalıdır?

Ortalama olarak kombilerin derecesi ısı yalıtımı olan binalar için gündüzleri 22 derece olarak yeterli olacaktır. Gece bu dereceyi biraz daha düşürerek 18-19 dereceler aralığında kullanabilirsiniz. Konutunuzda ısı yalıtımı yok ise ve yaşadığınız bölgedeki iklim şartları daha sert ise bu dereceleri değiştirebilirsiniz. Kullandığınız kombiler için en yüksek performansı nasıl alabileceğiniz ile ilgili daha detaylı bilgilere 0224 233 83 89 numaralı çağrı hizmet numaramızdan erişebilirsiniz.

Doğalgaz Tasarrufu İçin Hangi Kombi Önerilir?

Her kombiden aynı performansı alamazsınız. Özellikle yoğuşmalı kombiler doğalgaz faturasının daha az gelmesi için en yüksek performansı alabileceğiniz bir kombi modelidir.

0507 128 04 44 numaralı hizmet numaramızı dilediğiniz an arayarak doğalgaz ve kombi kullanımı hakkında tüm merak ettiklerinizi teknik ekibimize iletebilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: