Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursagaz Online Abonelik

28.12.2020
38
Bursagaz Online Abonelik

Bursagaz Online Abonelik işlemlerini, bursagaz resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Doğalgaz yerkabuğu içindeki fosil kaynaklı yanıcı bir gaz karışımıdır. Bir petrol türevidir. Yakıt olarak dünya genelinde sıralamada ham petrolden sonra ikinci sırayı alır. Günümüzde oldukça değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olan doğal gaz konut, iş yeri, resmi kurum ve endüstride kullanılmaktadır. Doğalgaz, Türkiye’de 1993 yılında ilk olarak büyük şehirlerimizden İstanbul’da kullanılmaya başlamıştır. İlk dağıtımına başlanıldıktan sonra büyük yatırımlar yapılarak Türkiye geneline büyük oranlarda yayılmış, alt yapılar oluşturulmuş ve kullanılmaya başlanmıştır. 

Büyük şehirlerimizden Bursa’da doğalgaz dağıtımı 2004 yılında özelleştirilmiş ve Bursagaz olarak yönetilmeye başlamıştır. Bursagaz Büyükşehir sınırları içerisinde devreye aldığı alt yapı, sistemsel yenilik ve ileri teknolojilerle bölgenin güçlü bir gaz şirketi olmuştur.

Firmamız Bursagaz Onaylı Firmalar arasındadır.

Doğalgaz Bağlantıları Nasıl Yapılır?

Bursagaz bölge içerisindeki abonelik işlemlerini gerekli evrakların temin edilmesine istinaden çok hızlı ve ivedilikle tamamlamakta ve gaz kullanımını açmaktadır. Bursagaz online abonelik işlemlerini yetkili noktalardan başvurular dışında, yeni bir altyapı ile yerinizden kalkmadan teknolojinin yeniliklerinden internet üzerinden Bursagaz online abonelik platformundan işlemlerinizi yapmanıza olanak tanımaktadır. İnternet üzerinden başvurularınız sırasında abonelik bağlantı anlaşmaları için istenilen bazı evraklar vardır.

Bireysel bağlantılarınız için;

  • Daire sahibinin nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Bina yapı ruhsat fotokopisi,
  • Su faturası,
  • Ticari aboneler için ilave olarak;
  • Vergi levhası
  • İmza sirküleri

gibi evrakların tamamlanması gerekir. Bununla birlikte merkezi sistem bağlantıları için de ayrıca ilave evraklar gerekmektedir. Bursagaz online abonelik işlemlerinde kullanacağınız web site içeriği,  kolay anlaşılabilir ve aklınıza gelecek olan soruların cevaplarının bulunabileceği bir internet sayfasından oluşmaktadır.

Bursagaz Online Abonelik işlemleri, Bursagaz web sitesi aracılığıyla yapılmaktadır.

Bursagaz Online Abonelik Bedeli Nedir?

Bursagaz online abonelik işlemleri sırasında ödenecek olan abonelik bedelleri, her yıl Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ nun belirlediği rakamlar üzerinden belirlenen fiyatlar ile PTT şubelerine, ifade edilen anlaşmalı bankalara ya da web sitesi üzerinden online işlemler paneli kullanılarak kredi kartlarınızla ödeme yapılabilmektedir. 

Türkiye genelinde birçok doğal gaz şirketi olmakla beraber Bursagaz abonelik işlemleri internet sayfası kullanımı kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Bursagaz abonelik İşlemleri sırasında tüm diğer illerimizde olduğu gibi güvence bedeli tahsilatı da yapmaktadır. Abonelik işlemlerinin yapılması esnasında Bursagaz EPDK’nın yönetmelikleri gereği projede belirtilen cihazların yerinde takılı olması zorunluluğunu kontrol etmekte, aksi bir durumda işlem yapmamaktadır. 

Bugün gaz kullanımı için ön plana çıkan cihazlar genel anlamda kombi, doğalgaz sobası, doğalgaz ile çalışan ocaklar olarak ortaya çıkmaktadır. Bu cihazlar genel olarak evlerimizde ve benzeri kullanım alanlarında dikkat çekmektedir. Doğal gazlar bunların dışında fabrikalarımızda da yoğun bir şekilde enerji kaynağı olarak da kullanılmaktadır.

Bursagaz Fatura Sorgulama ve Ödeme

Doğalgaz kullanımlarımızın sonucunda, belirli periyotlar da gaz firmalarının personelleri tarafından yapılan sayaç okumaları sonucu, her bir fatura döneminde kullandığınız gaz miktarına göre faturalandırma yapılmaktadır. Bursagaz fatura bedellerinin sorgulanması ve ödeme işlemleri için online işlemler sitesinden kolaylıkla ve kredi kartı ile ödeme sistemi oluşturmuştur. 

Fatura sorgulama ve ödeme için resmi internet sitesinin dışında, çalıştığınız bankalara otomatik ödeme talimatı vererek veya internet üzerinden ya da banka atm’lerinden de yapılabilirsiniz. Bununla beraber Bursagaz veznelerinden de ödemeler yapılabilmektedir. 

Ayrıca fatura sorgulama ve ödeme işlemleri Bursagaz Çağrı merkezlerinden sesli yanıt sistemleri ile de öğrenebilmekte ve ödeme yapılabilmektedir. Bursagaz faturalarınızın periyodik olarak ödenmemesi durumunda, firma kendine özgü koymuş olduğu kuralları uygulamaktadır. Aboneleri için belirlemiş olduğu limitlerin aşılması durumunda fatura ödememe ya da fatura ödeme aksamalarında gaz kesme işlemine başvurmamaktadır. Bursagaz faturalarınızı yedi gün 24 saat sorgulayabilir ve yedi gün 24 saat sistemine uygun olarak hizmet veren panellerden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bursagaz Online Abonelik İptali

Bursagaz bölgesi içerisindeki aboneliklerimizin feshi ya da iptalleri için online resmi internet sitesinde işlem yapabilmektesiniz.

Herhangi bir yere gitmeden, site üzerinden abonelik işlemi iptali için gerekli yönergeleri takip ederek fesih ya da iptal işlemi yapılabilmektedir. İptal işlemlerinizden sonra yatırmış olduğunuz güvence bedeli TÜFE oranlarına göre güncellenerek iade edilmektedir. 

Abonelik işlemleri iptali sırasında, iptali istenen aboneliğin geriye dönerek işleyecek ya da işlemiş olan tüm borçlarından o ana kadar ki olan abone sorumludur ve ödemekle yükümlüdür.

Bursagaz olarak abonelik iptali işlemlerinizi ayrıca çağrı merkezlerimizden de yapabilirsiniz. Ayrıca, güvence bedeli iade taleplerinize mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. Güvence bedeli iade işlemlerinizdeki tutarı hesaplarınıza talep ettiğiniz takdirde mutlaka hesap numarası vermelisiniz. Ayrıca bu hesap numaraları üzerindeki hesap sahibi ile abonelik üzerindeki kayıtlı ismin aynı kişi olma zorunluluğu vardır.

Bursagaz Online Abonelik iptal talebi bu kriterler ile oluşturulabilir.

Bursagaz Kiracı Abonelik

Bugün, kiracı olarak yaşadığımız dairelerde ya da dükkanlar da ve ofislerde aboneliklerin kiralayan tarafından üzerine alınma zorunluluğu vardır. Bursagaz kiracı abonelik sözleşmeleri için kiracının kontrat fotokopisi veya ikamet belgesi, ev sahibi ise daire tapu fotokopisi gibi belgeler ile birlikte, sözleşme yapacak kişinin bizzat bulunması ya da üçüncü şahıslar tarafından yapılması durumunda noter onaylı vekaletnamenin aslı istemektedir.

Abonelik Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kiracının abonelik için başvururken, sayaç seri numarasını ve güvence bedeli ödemesini hazır tutması gerekmektedir. Kiracılar için kira kontratında, ev sahibinin TC si ve ad soyadı net ve belirgin bir şekilde olma zorunluluğu mevcuttur. Kiracı abonelik sözleşmesini yaptıktan sonra, 24 saat içerisinde Bursagaz abonelik işlemlerini sonuçlandırıp gaz kullanımını açmaktadır. 

Bursagaz kiracı abonelik işlemleri için online olarak evinde sözleşme uygulamaları ile internet sitesi üzerinden de kolaylıklar sunmaktadır. Doğalgaz kullanım sözleşmelerinden doğan güvence bedellerini talebiniz üzerine faturalarınıza yansıtıldığı gibi kredi kartına taksit imkanları ile de ödenebilmektedir. Bursa gaz güvence bedellerini PTT banka ve Bursa gaz web sitesi aracılığı ile çok kolay yapabilmektesiniz.

Abonelik Güvence Bedelleri Nasıl Belirlenir?

Bursagaz kiracı abonelik işlemleri sırasında kira kontratları üzerinde ev sahibinin TC kimlik bilgilerinin bulunması zorunluluğu maliye bakanlığı genel tebliği gereğincedir. Kiracı abonelik sözleşmeleri esnasında ödenen güvence bedelleri her yıl EPDK tarafından belirlenir ve bu bedeller kullanılan cihazlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Kombi, soba, merkezi sistem ve ocak için farklı fiyatlar belirlenmiştir. Kiracı abonelik sözleşmelerini sonlandırılacağı tesisatın kapanışı sırasında tüm cihazların takılı olması gerekmektedir.

Bursagaz Hizmetleri

Bursagaz, bölgesinde kendi dağıtım sınırları içerisindeki tüm abonelerine en iyi hizmet kalitesi ve en iyi servis bakım ve arıza giderme durumlarında online siteleri üzerinden ve müşteri hizmetleri danışma hatları üzerinden yardım ve kolaylıklar sağlamaktadır. Bursagaz her geçen gün, yeni yapmış olduğu yatırımlar ile lider gaz dağıtım şirketleri arasında yer almaktadır.

Yenilikçi çalışmaları ile kendi web sitesi üzerinden;

  • Online abonelik,
  • Fatura sorgulama ve ödeme,
  • Online abonelik iptali,
  • Online kiracı abonelik işlemleri

gibi aklınıza gelen her türlü işlemlerinizde yerinizden hareket etmeden teknolojinin getirmiş olduğu altyapı ile kendi internet sayfasında işlemlerinizi kolayca yapabilme imkanını sağlamıştır. Abonelik işlemleri sonrasında gaz ile ilgili herhangi bir sorun durumunda gezici hizmet ekipleri derhal olay yerine müdahale etmektedir. 

Doğalgaz kullanımının çok yaygınlaşmaya başladığı ülkemizde sağlıklı bir şekilde ısınmak ve sıcak su elde edebilmek adına kullanım talimatlarına uymak önemlidir. Bursagaz gerek online, gerek ise iletişim merkezi kanalı ile abonelerine bu konularda aydınlatıcı bilgiler vermektedir.

Pandemi boyunca Bursagaz Online Abonelik işlemlerinizi aksatmadan yapabilirsiniz.

Bursagaz Online Abonelik ve Doğalgaz Tesisatı için ulaşınız.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: