Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Proje Ücreti 2022

21.08.2022
2
Doğalgaz Proje Ücreti 2022

Doğalgaz Proje Ücreti 2022 yılı güncel fiyatlar için firmamız ile görüşebilirsiniz. Doğalgaz tesisatının kullanıma hazır hale gelebilmesi için onaylanmış bir proje ile yapılmış olması gerekmektedir. Yaşam alanlarının daha konforlu ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için doğalgaz tercih edilmektedir.

Hem sıcak su hem de ısınma için tüm gereksinimlerinizi doğalgaz kullanımı ile karşılayabilirsiniz. Ancak doğalgaz tesisatının yaşam alanları içerisinde kullanılabilmesi için proje hazırlanmalıdır.

Hazırlanan projenin ilgili yerler tarafından onaylanmasının ardından tesisat döşemesi ile doğalgaz aktif olarak kullanıma hazır hale gelebilmektedir.

Doğalgaz Projesi Nedir?

Doğalgaz Proje Ücreti 2022 ve Doğalgaz projesi genel itibari ile yapılar için uygun olan tesisatın detaylı bir şekilde hazırlaması ile oluşturulmaktadır. Proje içerisinde tesisat ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır. Mühendislerin oluşturduğu doğalgaz tesisatı hatların ve tesisatın bağlantılarının plan dahilinde yer alması ile meydana gelmektedir.

Doğalgaz tesisatı her ne kadar bir çizim olarak bilinse de bilgisayar programları sayesinde oluşturulmaktadır. Özellikle her projede tesisatı oluşturan tüm detaylar ve önemli noktalar açıkça bulunmalıdır.

Hazırlanan çizimin uygulama yapılacak yapı ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu yüzden de ileride doğalgaz tesisatında herhangi bir problemin yaşanmaması için projenin uzman kişiler tarafından titizlik ile oluşturulması gerekmektedir.

Hazırlanan doğalgaz tesisatının onay aşamasında herhangi bir eksiklik tespit edilmesinde gerekli düzeltmeler yapılmaktadır.

Proje içerisinde bulunan herhangi bir hata giderilmeden doğalgaz dağıtım şirketleri kesinlikle projeyi onaylamamaktadır. Bunun için sizler de doğalgaz projesi için alanında uzman ve deneyimli mühendis ve yetkililerden oluşan şirketimizi tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz Kullanımı İçin Gerekli Şartlar

Doğalgaz Kullanımı İçin Gerekli Şartlar

Ev veya iş yerinizde doğalgaz kullanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yeni yapılara sıfırdan doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız bu aşamaları tamamlamadan doğalgaz kullanıma izin verilmemektedir.

Doğalgaz kullanımı için yapılması gerekenler:

  • Binalarda doğalgaz kullanımını yapabilmeniz için binaya yakın çevrede hattın bulunması gerekmektedir. Eğer yapıya yakın bir mesafede herhangi bir doğalgaz hattı yok ise kullanım için gerekli olan doğalgaz tesisatı binaya kurulmayacaktır. Buna bağlı olarak da doğalgazın bina içerisine hiçbir şekilde gelmesi mümkün olmamaktadır.
  • Eğer yaşadığınız yapı doğalgaz hattı içerisinde ise bunu aktifleştirmek için öncelikli olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Doğalgaz dağıtım şirketine başvuru yaparak binanız için tesisat yapılmasını talep edebilirsiniz.
  • Eğer binanızda daha önce kurulmuş olan bir doğalgaz tesisatı yok ise sıfırdan proje hazırlanması gerekmektedir. Bina iç tesisatının kurulabilmesi için gerekli olan bu projenin uzman ve dağıtım şirketlerinin mühendisleri tarafından hazırlanması gerekmektedir.
  • Projenin onaylanması ile birlikte sizler de artık doğalgaz abonesi olabilirsiniz. Aboneliğinizin onaylanması ile birlikte tesisat yapımı başlayacaktır.
  • Tamamlanan tesisatın da son kez kontrolü ile birlikte doğalgaz hattınız açılarak aktif bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatını Kimler Yapar?

Doğalgaz projesi, Doğalgaz Proje Ücreti 2022 ve doğalgaz tesisatı sadece doğalgaz firmalarının yetki verdiği kişiler tarafından yapılabilmektedir. Öncelikli olarak bulunduğunuz yerdeki yetkili doğalgaz şirketine başvuru yapmalısınız. Dağıtım şirketleri proje ve tesisat için sizleri yönlendirecektir.

Doğalgaz tesisatı kurulumu için dağıtım şirketleri binanın çevresinde hattın kontrol edilmesini sağlamaktadır. Başvuru yapılan bölgedeki kontrol sonrasında eğer bir hat yok ise hattın gelmesi için çalışma başlatılmaktadır.

Güvenli bir hat ile uygun şekilde tesisat döşemesi için sizden bir proje isteyeceklerdir. Yetkili kişiler aracılığı ile hazırlatacağınız doğalgaz projesinin incelenmesinin ardından tesisat işlemi için hazırlıklar başlamaktadır.

Doğalgaz kullanımının aktif bir hale gelebilmesi için dağıtım şirketlerinin her aşamada projeyi kontrol edeceğini belirtmek isteriz. Ayrıca tesisat kurulumundan sonra herhangi bir teknik arıza veya diğer önemli durumlarda da bölgenizdeki dağıtım şirketi sizlere destek olmaktadır.

Doğalgaz proje ve tesisat kurulumu, Doğalgaz Proje Ücreti 2022 ile ilgili alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile görüşebilirsiniz.

Doğalgaz Proje Ücreti 2022

Doğalgaz proje hazırlama için dilediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Doğalgaz proje ücreti 2022 binanızın büyüklüğüne uygun olarak farlılık gösterecektir. Küçük bir ev için hazırlanan doğalgaz projesi ile dubleks veya daha büyük bir ev için hazırlanacak proje farklıdır.

İlginizi Çekebilir: Doğalgaz Tesisatı Fiyatları (technomuhendislik.com)

Bunun için de evinizin büyüklüğü doğalgaz proje ücreti, Doğalgaz Proje Ücreti 2022 fiyat aralıklarına etki edebilecek çok önemli bir faktördür. Evinizin büyüklüğüne uygun fiyat aralıkları ile ilgili bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: