Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi Doğalgaz Açım İşlemini Kim Yapar?

15.11.2021
14
Kombi Doğalgaz Açım İşlemini Kim Yapar?

Kombi Doğalgaz Açım İşlemini Kim Yapar? Artık hemen her evde ve diğer yaşam alanlarında ısınma için tercih edilen doğalgaz hem büyük bir konfor sunmaktadır hem de çevre dostudur.

Kombiyi Verimli kullanmak

Ancak yeni eve taşındığınızda ya da sıfırdan bir doğalgaz tesisatı kurulumu yaptırdığınızda doğalgaz sistemini kullanabilmeniz için bu alanda yetkili firmaların doğalgaz açma işlemini yapması gerekmektedir. Bu konuda destek almak için İletişim : 0 224 233 83 89 Kombi taktırmak ve doğalgaz tesisatı açtırma işlemlerini hepsi gerekli izinlere tabidir.

Kombi Doğalgaz Açım İşlemini Kim Yapar?

Kombi doğalgaz açım işlemlerinden önce ilk olarak bu alanda etkili olan ve gerekli izinlere ve yetkilere sahip olan mühendislik şirketleri ile görüşmeniz gerekmektedir. Doğalgaz tesisatının yapılacağı alan üzerinde gerekli ön incelemeleri yaptıktan sonra konuta en uygun doğalgaz tesisatı için bir proje çizilmektedir. Bu projede yine bölgenizdeki doğalgaz dağıtım firması tarafından onaylanmalıdır.

Proje içerisinde görülecek olan herhangi bir hata veya eksiklik olması durumunda projenin yeniden çizilmesi de istenebilmektedir. Onaylanan ve uygun görülen doğalgaz projesi kısa süre içerisinde yaşam alanlarınıza döşenebilmektedir. Kombiler, kalorifer petekleri ve doğalgaz boruları ile birlikte eksiksiz bir şekilde kurulan doğalgaz tesisatı tamamlandıktan sonra enerjiyi kullanabilmek için izin alarak sistemi açtırmanız gerekmektedir.

Kombi doğalgaz açım işlemi için ev sahibinin gerekli evraklar ile bölgesinde bulunan doğalgaz ana dağıtım firmasına başvuru yapması gerekmektedir. Başvurunun ve tesisatın uygunluğunun onaylanmasından sonra aboneliğiniz kısa sürede açılacaktır.

Evrak süreci kombi doğalgaz açım işlemleri sırasında kısa sürede tamamlanabilmektedir. Evrak onaylama sürecinin ardından sizlere verilen sayaç takma randevusu ile doğalgaz kombi açım işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Aboneliğiniz açıldıktan ve sayacınız takıldıktan sonra görevliler gaz tesisatında herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmektedirler. Gerekli incelemelerin yapılmasının ardından herhangi bir gaz kaçağı ve sızıntı olup olmadığı da kontrol edilerek onay verilerek tesisatın kullanımına başlanılmaktadır.

Kombi Elektrik Açma İşlemleri

Doğalgaz tesisatının onaylanması ve gerekli kontroller neticesinde açılmasının ardından kombinin ve doğalgaz tesisatının elektrik tesisatı ile ilgili bağlantılarının yapılması için de yine teknik bir ekibin gelmesi gerekmektedir.

Sonrasında kombiyi ve bununla birlikte doğalgaz tesisatını da sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm bağlantılar ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra kombi çalışmasında sorun oluşuyor ve istediğiniz verimi alamıyorsanız tekrar bu alanda uzman olarak hizmet veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Taşınma Durumunda Kombi Doğalgaz Açım İşlemleri

Yalnızca sıfır bir doğalgaz tesisatı yaptırdığınızda değil yeni bir eve taşındığınızda da doğalgaz açım işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir. Taşınma durumunda doğalgaz açım işlemleri için doğalgaz aboneliğini üzerinize almanız gerekmektedir. Bunun için de yine bölgenizde bulunan ana doğalgaz dağıtım firması ile görüşerek gerekli belgeleri doldurmalısınız.

Kombi Doğalgaz Açım İşlemi İletişim : 0224 233 83 89 

Bazı doğalgaz ana dağıtım firmaları internet üzerinden online olarak da başvuru kabul edebilmektedir. Ancak kişinin kendi adına yapacağı başvurularda belgelerin eksiksiz bir şekilde doldurulması doğalgaz açım işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesi adına oldukça önemlidir.

Kombi Doğalgaz Açım İçin Ücret Ödenir Mi?

Doğalgaz açım işlemleri için güvence bedeli olarak tanımlanan bir ücret alınmaktadır. Bu bedel ise her konut veya alan için sabit bir ücret olarak hesaplanmamaktadır. Kullanılan petek sayısı veya alanın büyülüğüne göre döşenmiş olan doğalgaz tesisatı hesaplanarak bu tesisata uygun bir güvence bedeli hesaplanmaktadır.

Bazı doğalgaz ana dağıtım firmaları güvence bedelini taksitler şeklinde alabilmektedir. Yine farklı bir bölgeye taşınmanız durumunda geri alabileceğiniz doğalgaz açma güvence bedelini gittiğiniz yerdeki doğalgaz dağıtım firmasına da transfer ettirme şansınız da bulunmaktadır.

Doğalgaz açım işlemleri sırasında alınan güvence bedeli Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından her yıl belirlenen enflasyon ve doğalgaz sözleşmesi ücretleri baz alınarak güncellenmektedir.

Yeni bir doğalgaz aboneliği ve taşınma durumundaki devam doğalgaz aboneliklerinin verilmesi durumunda yine yetkili kişiler tesisatı kontrol etmek zorundadır. Eğer kullanılan mevcut doğalgaz tesisatında yıpranma veya çeşitli kaçak ile sızıntı sorunları tespit edilirse onarım işlemleri bitene kadar abonelik süreniz uzayabilmektedir.

Hizmet almak için:

Eğer herhangi bir sebepten dolayı geçici süreliğine doğalgaz kapatma işlemini tercih etmişseniz sonrasında kullanabilmek için açma kapama bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz. Kombi doğalgaz açım işlemleri ve daha fazlası için sizler de firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: