Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir?

18.11.2021
3
Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir?

Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir? Yoğuşmalı kombiler sunmuş olduğu avantajlar ile yaşam alanlarının daha konforlu olmasını sağlarken aynı zamanda büyük tasarruf da sunar.

Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları

Yoğuşmalı kombi sistemleri gaz atığını neredeyse yok derecesinde dışarı gönderdiği için çevre dostu olarak tanımlanmaktadır.

Tam Yoğuşmalı Kombi Nedir? Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları nelerdir?

Yoğuşma işlemi gaz halindeki maddelerin sistem içerisinde dönüştürülmesi ile sıvı hale gelmesi olarak tanımlanmaktadır. Tam yoğuşmalı sistemlerde atık gaz içerisinde su buharı kesinlikle dışarı atılmaz ve enerji olarak yeniden kullanılmaktadır. Ancak yarı yoğuşmalı ve diğer kombi sitemlerinde doğalgazın yanması ile ortaya çıkan su buharı enerjisi bacadan dışarı gönderilebilmektedir. Bu da büyük oranda ısı ve enerji kaybı meydana getirmektedir.

Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir?

 • Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları, tam yoğuşmalı kombi modelleri hakkında bilmeniz gereken ilk şey en büyük tasarrufu bu kombi modellerinden elde edeceğinizdir.
 • -Daha az doğalgaz enerjisi harcayarak hem sıcak su hem de ısıda en yüksek verimi tam yoğuşmalı kombi modellerinden alabilirsiniz.
 • -Diğer konvansiyonel ve yarı yoğuşmalı kombi modelleri sistem olarak doğalgaz enerjisinin bir kısmını bacadan atık gaz ile birlikte dışarı gönderebilmektedir. Bu da enerjinin ve ısının da kaybolması demektir.
 • -Ancak tam yoğuşmalı kombi modellerinde herhangi bir enerji ve ısı kaybı meydana gelmemektedir. Bunun için de az bir enerji harcandığında bile en yüksek verimi tam yoğuşmalı kombi modellerinden elde edebilirsiniz.
 • Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları; tam yoğuşmalı kombi modellerinden alev boyu yine kullanılacak alanın gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Modülasyonlu bir sistem eşliğinde çalışmaktadır. Ancak tam yoğuşmalı kombilerde bu modülasyon tüketilmesi gereken gaz miktarına göre otomatik olarak ayarlanarak yanmaktadır. Bu da daha verimli doğalgaz tüketimini ortaya çıkarmaktadır.
 • -Tam yoğuşmalı kombi modelleri diğer konvansiyonel ve yarı yoğuşmalı kombi modellerine göre oldukça sessiz çalışmaktadır. Bu da ev ve ofisler için büyük oranda konforlu bir kullanım sunmaktadır.
 • Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları, En düşük emisyona sahip olan kombi sistemi tam yoğuşmalı kombi sistemleridir. Düşük emisyon oranına sahip olduğu için de en çevreci kombi sistemi olarak kabul edilmiştir.
 • -Pek çok tam yoğuşmalı kombi modeline bakıldığında donma ve doğalgaz tesisatına bağlı olarak oluşacak sorunlara karşın otomatik önlemlere sahiptir.
 • 0507 128 04 44 iletişim numaramız ile firmamızı dilediğiniz an arayarak tam yoğuşmalı kombi modelleri ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları; Yoğuşmalı Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • -Tam yoğuşmalı kombi seçimlerinizde en soğuk iklim şartlarında bile en yüksek konforu ve verimliliği almak için öncelikli olarak alanın büyüklüğüne uygun bir model tercih etmelisiniz.
 • -Ürünün kapasitesi tam yoğuşmalı kombinin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için oldukça önemlidir.
 • -Eviniz veya ofisiniz için tercih edeceğiniz tam yoğuşmalı kombi modellerinin doğalgaz tesisatı ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Tam yoğuşmalı kombi modeli seçerken radyatör sayınız ve sıcak su için kullanılacak banyo sayısı da yine dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer almaktadır.
 • -Tam yoğuşmalı kombi markası için seçmiş olduğunuz markanın geniş servis ağı olması ve garantili hizmet sunması da yine en önemli konulardan biridir. Düzenli olarak yaptıracağınız yıllık bakım periyotlarını sadece almış olduğunuz kombi markasını yetkili servisi tarafından yapılması daha uygun olacaktır.

Tam Yoğuşmalı Kombi Modelleri Tasarruf Sağlar Mı? Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları

Doğalgaz kullanımı yapan herkes hem yüksek verim elde etmek hem de doğalgazı tasarruflu olarak kullanmak istemektedir. Sizler de faturalarınızı daha düşük ödemek ancak yüksek ısı elde etmek istiyorsanız tam yoğuşmalı kombi modellerini tercih edebilirsiniz.

Tam yoğuşmalı kombi modelleri arasından tercihinizi yaptıktan sonra 2 veya 3 yıl içerisinde cihaz kendini amorti edeceği için 3 yıl içinde daha fazla tasarruf yapabilirsiniz. Doğalgazı düşük ücretler ile kullanmak için tercihinizi kaliteli ve tam yoğuşmalı kombi modellerinden yana yapmalısınız.

Tam Yoğuşmalı Kombi Modelleri Her Tesisata Uygun Mudur?

Tam yoğuşmalı kombi modelleri her doğalgaz tesisatı ile uyumlu olabilmektedir. Ancak ülkemizde doğalgaz kullanımı olan konutlar incelendiğinde yerden ısıtmalı sistemler ile birlikte genel bir doğalgaz kullanımı yapıldığı bilinmektedir.

Tam yoğuşmalı kombi modelleri ise özellikle yerden ısıtmalı sistemlerde daha büyük tasarruflar sunmaktadır.

Bursagaz Doğalgaz Tesisatı Proje 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

Tam Yoğuşmalı Kombi Avantajları

0224 233 83 89 iletişim numaramızı arayarak hangi tip tam yoğuşmalı kombi modelini seçmeniz gerektiği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi uzman teknik ekibimize sorabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: