Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark Nedir?

01.12.2021
4
Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark Nedir?

Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark Nedir? Doğalgaz tesisatının ana kumandası olan kombiler yaşam alanları için oldukça önemlidir. Doğalgaz tesisatı için üretilen kombiler bacalı ve hermetik olarak iki farklı grup altında incelenebilmektedir.

Dilerseniz hermetik ve bacalı kombi arasındaki farklar ve özellikleri birlikte inceleyelim.

Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark Nedir?

bacalı kombi

Bacalı kombiler artık doğalgaz yönetmelikleri doğrultusunda kullanılmamaktadır. Ancak yapı olarak bacalı kombilerin direkt olarak bacaya bağlı bir sistem ile birlikte çalışmakta olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark ve hermetik kombi modelleri ise duvardan ya da camdan dışarıya bağlı olan bir boru aracılığı ile atık gazın dışarıya gönderilmesini sağlamaktadırlar.

Yanan havanın atık doğalgazın dışarı atılması için en sağlıklı olan yöntem hermetik kombi modellerinde bulunmaktadır. Bacalı kombi modelleri direkt olarak baca ile bağlantılı olduklarından dolayı gaz sızıntısı gibi durumları oluşturabilecek güvensiz bir çalışma sistemine sahiptir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak artık bacalı kombiler üretilmemektedir.

Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark ve Bacalı kombiler aynı zanda çalışırken ihtiyaç duydukları temiz havayı sizlerin bulunduğu ortamdaki oksijenden karşılarlar. Ancak hermetik kombi sistemleri dışarıdan oksijen alarak yaşam alanlarınızdaki oksijen miktarını olumsuz etkilemezler.

Bacalı kombilerden dolayı gaz zehirlenmesinin sıkça yaşanmasının ardından artık bacalı kombi kullanımı tamamen yasaklanmıştır. Üretimi tamamen durdurulan bacalı kombiler arasında piyasada bulunanlar da kesinlikle takılmamaktadır.

Bacalı kombiniz var ise tek yapmanız gereken bunu hermetik kombi sistemine dönüştürmektir. Bunun için gerekli doğalgaz tesisatı ve kombi firmalarına başvurabilirsiniz. Kısa süre içerisinde bacalı kombi modeli gerekli müdahaleler ile hermetik kombi modeline dönüştürülerek daha sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Bacalı Kombiyi Hermetik Kombiye Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Hermetik Ve Bacalı Kombi Arasındaki Fark ve Bacalı kombilerin hermetik kombi modellerine dönüştürülmesi mümkündür. Bu konu ile ilgili daha detaylı teknik destek ve bilgi almak için 0507 128 04 44 numaramız üzerinden teknik ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

2018 yılında alınan yasal karara göre bacalı kombilerin üretimi ve aynı zamanda kullanımı tamamen yasaklanmıştır. Bunun için elinizde duran bacalı kombileri hermetik kombi sistemine dönüştürerek tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun için ise hermetik kombi modelinin monte edilebileceği bir alanın yakınına yeni bir baca çıkış deliği açılmaktadır. Tesisat üzerinde yapılacak küçük tadilatlar ile de kısa süre içerisinde bacalı kombi modeli hermetik kombi sistemine dönüştürülebilmektedir.

Hermetik kombilerin sizlere sunacağı en büyük avantajlardan birisi de sağlığınızı yakından ilgilendirmektedir. Bacalı kombiler tıpkı soba sistemi gibi direkt olarak baca çıkışına bağlıdır. Bunun için de sobada olduğu gibi atık gazdan dolayı zehirlenmeler meydana gelebilmektedir. Ancak hermetik kombi sistemleri hem oksijen kullanımını dışarıdan yapmakta hem de gaz sızıntısı riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Daha güvenli ve daha konforlu bir kullanım sunan hermetik kombi modelleri için küçük bir tadilat işlemi yeterli olacaktır.

Kombi yeri seçimi için genellikle mutfaklar veya balkonlar tercih edilmektedir. Hermetik kombi modelleri ihtiyaçları olan oksijeni dışarıdan alacağı için hemen her evde hermetik kombi modelleri mutfakta ve balkona ya da pencereye yakın yerde bulunmaktadır.

Hermetik kombi yeni yerine monte edildikten sonra kalorifer tesisatı üzerinde su bağlantıları da kombiye ilave edilerek kısa sürede hermetik kombi modeli çalışabilir hale dönüştürülebilmektedir.

Kombi yer değişikliği yapılırken doğalgaz tesisatına yakın bir yere kombinin monte edilmesi gerekmektedir. Sadece bir gün gibi kısa bir süre içerisinde bacalı kombiler hermetik kombi sistemlerine dönüştürülebilmektedir.

Artık bacalı kombilerden hermetik kombi sistemine geçmek oldukça kolay. Kısa süre içerisinde sizler de firmamız ile görüşerek bacalı kombinizi tesisattan iptal ettirebilir ve hermetik kombi sistemine geçiş yapabilirsiniz. Hermetik kombi sistemini tercih etmeniz her şeyden önce can ve mal güvenliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır.

0224 233 83 89 iletişim numaramız üzerinden dilediğiniz an firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bütçenize en uygun fiyat aralıkları ile bacalı kombiden hermetik kombiye geçiş için hizmet talebinde bulunabilir ve teknik destek isteyebilirsiniz.

Bursagaz Doğalgaz Tesisatı Proje 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

hermetik ve bacalı kombi arasındaki fark, bacalı kombi ile hermetik kombi arasındaki fark nedir, hermetik bacalı kombi nedir  , hermetik bacalı kombi, hermetik kombi ve bacalı kombi arasındaki fark, hermetik ve bacalı kombi farkı, hermetik ile bacalı kombi arasındaki fark, hermetik kombi ile bacalı kombi arasındaki fark, hermetik kombi borusu  gibi konularda +90 507 128 04 44 nolu numarayı arayabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: