Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kalorifer Tesisatı

18.08.2022
3
Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı, doğalgazın pek çok yaşam alanında tercih edilmesi ile birlikte giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Kalorifer özellikle doğalgaz kullanımı için de çok büyük bir öneme sahiptir.

Kışın evin sağlıklı bir şekilde ısıtılmasını sağlayan kalorifer tesisatının güvenli bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Tecrübeli bir ekip ile çalışamadan yapılacak olan kalorifer evin yeterince ısınmamasına neden olabilir.

Isıdan tasarruf edebilmek için uygun kapasitede ve kalitede yapılacak olan tesisat için alanında uzman ve deneyimli ustalarımız ile görüşebilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı Hizmeti

Sağlıklı ve daha konforlu bir şekilde ısınabilmek için günümüzde en çok tercih edilen ısınma sistemlerinden biri de bu tesisatıdır. Özellikle sert kış iklimlerinde bile istenilen derecede evin sıcaklığının korunmasına yardımcı olur.

Kalorifer petekleri yani tesisatı doğalgaz kullanımı için de gerekli olan sistemlerdendir. Kombiden geçen sıcak su kalorifer tesisatındaki peteklere borular vasıtası ile geçmektedir. Bu da tüm odaların sorunsuz bir şekilde ısınmasını sağlayacaktır.

Ancak kalorifer tesisatı içerisindeki tüm malzeme ve ekipmanların yüksek kalitede olması gerekmektedir. Doğalgaz tesisatının tamamen güvenli olması gerekmektedir. Bunun için kalorifer tesisatı hizmeti ve bütçenize uygun fiyat aralıkları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Yapılır?

Kalorifer Tesisatı Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatı yaptırmak için işin uzmanı olan bir ekip ile birlikte çalışmak oldukça önemlidir. Bunun için yetkili bir firmayı tercih etmeye özen göstermelisiniz. Firmamız ile görüşmeniz neticesinde hem kalorifer tesisat projesi hem de uygun fiyat teklifleri için keşif hizmeti vermekteyiz.

Bu sayede kalorifer tesisat oluşturan boruların nereden geçeceği ve kaç adet kalorifer peteğinin yeterli olacağı gibi tespitler yapılabilmektedir. Keşif sonrasında evin büyüklüğüne uygun ve yeterli güce sahip kapasiteli kombi seçimi için sizlere önerilerimizi sunmaktayız. Ardından kalorifer tesisatı için ustalarımız ve teknik ekibimiz ile birlikte çalışmalarımıza başlamaktayız.

Kalorifer tesisatı hizmetinin en önemli aşamalarından birisi de kombinin nereye yerleştirileceğidir. Kombinin en uygun noktasına monte edilmesi evin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde ısınmasını sağlayacaktır. Kombi ve peteklerin kurulumunun ardından kalorifer tesisat kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Kalorifer Tesisatı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güvenli bir kalorifer tesisatını yaptırmak için bazı noktalara dikkat edilmesinde yarar olacaktır. Bu hususlara dikkat edilmesi ısıtmama, yüksek verim elde edememe veya aşırı ısıtma gibi problemlerin ileride yaşanmaması adına oldukça önemlidir.

Ayrıca kalorifer tesisat, sonradan çıkacak sorunlar sizler için de ek bir ücret demektir. Firmamızın sunmuş olduğu kalorifer tesisat hizmeti sayesinde güvenli ve sorunsuz bir tesisata sahip olabilirsiniz.

Tesisat yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Kalorifer tesisat sağlıklı bir şekilde çalışması ve istenilen kalitede ve yeterli düzeyde ısı verebilmesi için borulara dikkat edilmelidir. Özellikle boruların ev içerisindeki gidiş yönleri tesisatın ısı kaybının önüne geçmede en önemli etkenlerden biridir.
  • Olabildiğince az sayıda ve az dönüşe sahip olan boruların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha fazla ısı elde edilirken aynı zamanda tasarruf da sağlanmış olur.
  • Radyatör peteklerinin kaliteli olması ve ev ile uygun büyüklükte olması gerekmektedir. Özellikle çok büyük bir oda için tek ve küçük bir petek ısının istenilen düzeyde olmasının önüne geçecektir.
  • Ayrıca az ısı elde etmenize rağmen çok daha yüksek faturalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı şekilde küçük bir oda için büyük olan bir kalorifer peteği de fazla ısının elde edilmesine neden olacaktır.
  • Bunun için bu konu ile ilgili uzman olan ustaların yeterli büyüklük ve sayıda kalorifer peteğini tesisat içine yerleştirmesi oldukça önemlidir.
  • Yeterli sayıda ve kalitede petek seçimi yapılmış olsa bile kalitesiz ve uygun kapasitede olmayan bir kombi sizlere istediğiniz verimi vermeyecektir. Petek sayısı ile orantılı bir güç kapasitesine sahip kombinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Kalorifer Tesisatı Fiyatları

Kalorifer tesisat hizmeti veren firmamız her zaman bütçe dostu fiyatları sizlere sunmanın gururunu yaşamaktadır. Bu noktada hem kaliteli ve verimli ısı elde edebilmek için bir tesisat ve uygun fiyatlara hizmet alabilmenizdir.

İlginizi Çekebilir: https://www.technomuhendislik.com/dogalgaz-tesisati-kaca-mal-olur/

Mümkün olduğunca en ekonomik ve en kaliteli seçimler ile ustalarımız sizin adınıza uygun bir kalorifer tesisat yapabilmektedir. Kalorifer tesisatı fiyatları ve ödeme seçeneklerimiz için bizlerle görüşebilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: