Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursa Doğalgaz Tesisat Montajı

09.12.2020
20
Bursa Doğalgaz Tesisat Montajı

Ülkemizde son dönemde oldukça yaygın olarak kullanılan doğalgaz, Bursa’da birçok ev ve işyerinde bulunmaktadır. Bir ev ya da işyerine doğalgaz sistemini bağlatmak için yapılması gereken bazı aşamalar yer almaktadır.

Bu aşamalardan biri doğalgaz tesisatının binaya monte edilmesidir. Montajı yapılan doğalgaz tesisatı, Bursagaz’ın onaylaması ile kullanıma açılır. Bursa’da doğalgaz montajı yapan firmalar, bünyesinde çalışan mühendisler aracılığıyla doğalgaz tesisat projesi hazırlar. Daha sonra bu projeye göre firma bünyesinde çalışan usta ve işçiler doğalgaz tesisat montajını gerçekleştirir.

Bursa doğalgaz tesisat montajı yapılırken; duvar ve zemin ölçüleri ile kombi ve kalorifer peteklerinin yer alacağı bölgelere dikkat edilmelidir. Bursa’da doğalgaz tesisatı ve tadilatı konusunda faaliyet gösteren firmamız; ev ve iş yerlerine her türlü doğalgaz tesisat montaj hizmeti vermektedir. Siz de doğalgaz tesisatı kurulumu için firmamızın vermiş olduğu doğalgaz montaj hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmamız Bursa doğalgaz tesisat montajı adına gerekli tüm belgelere ve donanıma sahiptir.

Bursa Doğalgaz Tesisat Montajı Projesi

Ev ve işyerlerine yapılan doğalgaz tesisat montajı için Bursa’da tanınan ve Bursagaz tarafından onay verilen firmalar tercih edilmelidir. Özellikle doğalgaz tesisatı projesi için başarılı mühendisleri bulunan ve doğalgaz tesisat montajı için tecrübeli ustalara sahip doğalgaz tesisat firmalarının tercih edilmesi çok önemlidir.

Doğalgaz tesisat montajına geçilmeden önce ilk olarak, firma bünyesinde çalışan mühendisler tarafından binanın özelliklerine göre hazırlanan doğalgaz kurulum projesi Bursagaz yetkililerinin onayına sunulur. Bursa’da doğalgaz dağıtımını üstlenen Bursagaz’ın, doğalgaz tesisatı için hazırlanan projeye onay vermesi durumunda tesisat montajı için çalışmalara başlanır.

Bursa’da faaliyet gösteren firmamız, başarılı mühendisleri aracılığıyla en uygun şekilde ve eksiksiz bir biçimde doğalgaz tesisat projesi hizmeti vermektedir. Siz de doğalgaz tesisat montajı için gerekli olan proje için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Bursa Doğalgaz Tesisat Montajı Projesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Doğalgaz Tesisat Montajında Gerekenler

Bir ev ya da işyerine monte edilen doğalgaz tesisatı için gerekli olan projenin, Bursagaz tarafından onaylanmasının ardından doğalgaz tesisatı montaj işlemlerine başlanabilir. Doğalgaz tesisatı montajı kapsamında, doğalgaz boru hatları projeye uygun bir biçimde duvarlara monte edilir.

Doğalgaz tesisatı montajı sırasında ana emniyet vanası yerleştirilir ve ayrıca tüm odalar için manuel vanalar döşenir. Bu vanalardan peteklere giden borular monte edilir. Bunun dışında doğalgaz tesisatı montajı kapsamında; basınç regülâtörü, kolon ve iç tesisatlar döşenir.

Genel olarak mutfak ya da banyoya doğalgaz kombisi yerleştirilir ve projede yer alması durumunda doğalgaz kazanları da tesisat kapsamında monte edilir. Bursa’da doğalgaz konusunda faaliyet gösteren firmamız, deneyimli usta ve personeliyle doğalgaz tesisat montajı konusunda Bursalı vatandaşlara hizmet vermektedir. Bursa Doğalgaz Tesisat Montajı İçin Gerekli olan tüm donnaımlara sahibiz.

Bursa Doğalgaz Tesisat Montajı Nasıl Yapılır

Bursa’da ev ve işyerlerine yapılan doğalgaz tesisat montajı sırasında ilk olarak duvarlarda vana ve borular için geçiş yerleri belirlenir ve projeye göre duvarlar delinir. Daha önceden ölçüleri ayarlanan borular yerleştirilerek kepçe yardımıyla sabitlenir. Kombi, kalorifer peteği, soba gibi cihazlar doğalgaz tesisat projesine göre monte edilir.

Doğalgaz tesisat montajı tamamlandıktan sonra bağlantılar test edilir ve herhangi bir eksik ya da yanlışlık olması durumunda düzeltilir. Kontrollerden sonra doğalgaz tesisat montajı tamamlanır ve doğalgaz kullanıma hazır hale gelir. Siz de Bursa ve çevresinde doğalgaz tesisatı montaj hizmeti almak için firmamızı tercih edebilir ve firmamızın vermiş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bursa Doğalgaz Petek Montajı

Ev ve işyerlerine döşenen doğalgaz tesisatında dikkat edilmesi gereken aşamalardan biri kalorifer peteklerinin montajıdır. Petek montajı sırasında yapılacak yanlışlık, ortamın sıcaklığı konusunda problem yaşatabilir. Yeteri kadar ısınmama ya da ortamın gereğinden fazla sıcak olması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bu ve benzeri durumların önüne geçmek hem de bulunan ortamdaki kişilerin sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmamak için kalorifer peteklerinin doğru bir şekilde monte edilmesi gerekir. Bursa’daki ev ve işyerinde kullanılacak doğalgaz için proje çizimi hazırlamalı ve Bursagaz tarafından onaylanan projeye göre peteklerin montajı yapılmalıdır.

Duvara montajı yapılan doğalgaz peteklerinin boyutu ve özellikleri iyi seçilmelidir. Kullanılacak ortamın özelliklerine göre peteğin boyu belirlenmelidir. Olması gereken boyuttan daha küçük bir petek döşenmesi ortamın yeteri kadar ısınmamasına yol açarken, olması gerekenden daha büyük bir peteğin monte edilmesi ortamın daha çok ısınması yol açacaktır. Bu gibi dengesizliklerin yaşanmaması adına deneyimli doğalgaz tesisatçıları tercih edilmelidir. Bursa’da doğalgaz tesisat projesi, montajı ve tadilatı konusunda faaliyet gösteren firmamız, deneyimli personeli ile Bursalı vatandaşlara hizmet vermektedir.

Bursa Doğalgaz Kombi Montajı

Bursa’da doğalgaz tesisatı montajı kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kombi montajıdır. Doğalgaz tesisatı projesi çizilirken kombinin en uygun yere monte edilmesi gerekir. Kombinin uygun olmayan yerlere montajının yapılması durumunda çeşitli sorunlar çıkabilir. Genel olarak mutfak, banyo ya da kapalı balkona kurulan kombi tesisatının; merdiven boşluğu, yatak odası, açık balkon ve baca üzerlerine monte edilmemesi gerekir. Ayrıca patlayıcı madde ile kolayca alev alabilen malzemelerin bulunduğu alanlara kombi montajı yapılmamalıdır.

Doğalgaz sisteminin kontrol noktası olan kombiler, projeye uygun bir şekilde monte edildikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Tesisatı yapılan kombilerin kullanılmaya başlandıktan sonra belirli dönemlerle bakım ve temizliği yapılmalıdır. Bu sayede yakıt tasarrufu sağlayan kombiler, aynı zamanda kişilerin sağlığı ve güvenliği açısından da daha iyi olacaktır.

Siz de bulunduğunuz ortamda doğalgaz tesisatı kurmak için firmamızın vermiş olduğu doğalgaz kombi montaj hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmamız bünyesinde ayrıca; doğalgaz tesisat projesi, doğalgaz tadilatı, kombi bakımı ve kalorifer petek temizliği yapılmaktadır.

Ayrıca Kombinizde çeşitli sorunlar meydana geliyorsa Kombilerde Arıza Nedenleri ve Giderme Yöntemleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bursa Gaz Açma

Bursa’da doğalgaz tesisatı konusunda yetkili olan birim Bursa Büyükşehir Belediyesi olurken, doğalgaz tesisat projesi Bursagaz tarafından onaylanmaktadır.

Bir ev ya da işyerine döşenen doğalgaz tesisat projesinin onaylanmasının ardından gaz açma şefliğine başvurulur ve gaz doğalgaz kullanıma başlanır.

Bursa’daki ev ve işyerleri için gaz açma sistemi yapılması gereken adımlar şunlardır:

  • İlk olarak Bursagaz’ın onay verdiği firmalarından birine doğalgaz kurulum projesi hazırlatılır. Doğalgaz tesisatının önceden kurulmuş olması durumunda firma ya da kombi değişikliği için doğalgaz tadilat projesi hazırlanır.
  • Yetkili doğalgaz firması tarafından hazırlanan tesisat projesi Bursa’daki doğalgaz dağıtım şirketi olan Bursagaz’ın onayına sunulur.
  • Bursagaz tarafından incelenen projeye onay verilmesi durumunda doğalgaz tesisatı montajı yapılır.
  • Doğalgaz tesisatının tamamlanmasının ardından Bursagaz’a gidilerek sözleşme imzalanır ve doğalgaz güvence bedeli yatırılır.
  • Güvence bedelinin yatırılmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Bursagaz personelleri ev ya da iş yerine gelerek doğalgaz sayacını bağlarlar.

Daha sonra gaz açma şefliğine başvura yapılır ve şefliğin onayıyla birlikte doğalgaz kullanımına başlanır.

Bursa Gaz Açma İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bursa’da kullanılacak doğalgaz için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yapılır. Yapılan başvuru sırasında doğalgaz sözleşmesi imzalanır. Bu sözleşme kapsamında vatandaşlardan istenilen belgeler şunlardır:

  • Doğalgaz kimin adına bağlanacaksa o kişi nüfus cüzdanı ile birlikte hazır bulunmalıdır.
  • Doğalgaz tesisat numarası istenir.
  • Ev sahibi olanlardan tapu fotokopisi ve kiracı olanlardan kira sözleşmesi fotokopisi istenir.
  • İşyerlerinde kullanacak doğalgaz tesisatı için; vergi levhası fotokopisi, Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili bölümünün yer aldığı fotokopisi ile yetki belgesi fotokopisi ve imza sirküleri gerekir.
  • Son olarak sözleşmenin imzalanmasının ardından doğalgaz güvence bedeli yatırılır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: