Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Tesisatı Kaça Mal Olur? 2022’de

16.08.2022
4
Doğalgaz Tesisatı Kaça Mal Olur? 2022’de

Doğalgaz Tesisatı Kaça Mal Olur? Doğalgazın daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için yetkili kişiler ve alanında uzman olan tesisat ustaları tarafından doğalgaz tesisatının yapılması gerekmektedir.

Sizler de doğalgaz tesisatı ve fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Doğalgaz tesisatı kaça mal olur ve fiyat aralıkları nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Doğalgaz tesisatı fiyatları pek çok soruyu da beraberinde getirebilmektedir. Öncelikle doğalgaz tesisatının yapılacak alanın seçilmesi oldukça önemlidir.

Tesisatın nasıl bir güzergah üzerinde kurulacağı, tesisat yapılacak olan evin metrekaresi gibi konular doğrudan fiyatlara etki edebilmektedir. Bütçenize uygun doğalgaz tesisatı fiyatları ve güvenli bir kurulum için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Yaşam alanlarınızda doğalgazı kullanabilmek için onaylanmış proje eşliğinde bir tesisata sahip olmanız gerekmektedir. Ancak evinize veya iş yerinize doğalgaz tesisatı yaptırmadan önce çalışacağınız firmayı iyi seçmelisiniz.

Öncelikli olarak uzman ve sertifikalı firmalar ile çalışmanızın sizlere güvenlik ve uygun fiyat garantisi konularında avantaj sunacağını unutmamalısınız. Bunun yanı sıra doğalgaz kullanımının da diğer yakıt türlerine göre sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Sadece bütçenize uygun fiyat teklifi veren ancak doğalgaz tesisatı döşeme alanında yetkili olmayan kişilere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Her şeyden önemlisi can ve mal güvenliğinizin tam anlamı ile sağlanabilmesi olduğu için sertifikalı ve yetki belgeli firmaları tercih etmelisiniz.
 • Doğalgaz tesisatında projeye uygun tesisat döşeme işleminin yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. Örneğin tesisatı oluşturan bağlantı noktalarının güvenli olup olmadığı ve eve uygun bir iç tesisat sisteminin döşenip döşenmediğine bakılmalıdır.
 • Doğalgaz tesisatının tamamlanmasının ardından teslim edilmeden önce yetkili kişiler tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.
 • Tesisatın yapımında kullanılan boruların mümkün olduğunca erişilebilir düzeyde yapılması gerekmektedir. Bu ise beklenmedik acil bir durumda tesisata kolaylıkla müdahale edilebilmesini sağlayacaktır. Ayrıca dönem dönem yapılacak olan bakım ve gerekli kontrollerde de yine tesisata kolay yetişilebilmesi oldukça önemlidir.
 • Tesisat içinde yer alan tüm boruların açık ve gözle görülebilir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Kesinlikle apartmanlarda veya çok katlı dairelerde asansör boşlukları veya havalandırma alanlarında doğalgaz tesisat borularının olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Doğalgaz tesisatını oluşturan borular ve diğer tüm malzemeler oldukça dayanıklı ve üstün kaliteli olmak zorundadır. Özellikle aşınma ve korozyona karşı dayanıklı olması gerektiği gibi darbelerden de kolaylıkla hasar görmeyecek derecede kaliteli olması önceliktir.
 • Doğalgaz tesisatı çelik borulardan oluşmaktadır. Bu çelik boruların her biri doğalgazı sistemi içerisinde gaz taşımaktadır. Bunun için profesyonel bir şekilde bağlanmalı ve gerekli kontrollerin ardından gaz kullanıma açılmalıdır.

Doğalgaz Tesisatı Hizmeti

Profesyonel ve sertifikalı bir firma aracılığı ile doğalgaz hizmeti almak için uzman ekibimizi tercih edebilirsiniz. Doğalgaz tesisatı kaça mal olur ve fiyat hesaplaması gibi tüm merak ettiklerinizi uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı yaptırmak ve gaz açım işlemini tamamlamak için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Doğalgaz tesisatı yaptırmak istediğiniz dairenin veya yapının yakınlarında bir doğalgaz hattı bulunmalıdır.
 • Doğalgaz tesisatı yaptırmadan önce gerekli yetkili doğalgaz dağıtım şirketlerine abonelik için başvuru yapmalısınız.
 • Proje çizim ve onay aşamasının ardından bina veya dairenin içi için tesisatın yapılması işlemlerine başlanılmalıdır.
 • Tesisatın tamamlanması ile birlikte yetkili kişilerin gaz açma işlemini yerine getirmesi ile birlikte doğalgaz kullanımına başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatının Döşenmesi Ne Kadar?

Doğalgaz tesisatı kaça mal olur sorusu müşterilerimizin en çok merak ettiği konular içinde yer almaktadır. Ancak yaşadığınız evin ne kadar büyük olduğu veya kırsal bir yerde bulunup bulunmadığını ve hat sorunu yaşayıp yaşamadığınız da oldukça önemlidir.

Doğalgaz tesisatının net bir fiyat aralığına sahip olmaması evinizin durumu ile ilgilidir. Çünkü her daire için aynı sayıda doğalgaz borusu gerekmemektedir. Ayrıca kurulum aşaması içerisinde kombi, petekler, radyatörler, gaz açma gibi ek işlemler de proje içerisine dahil edildiği zaman doğalgaz tesisatı fiyatlarında farklılıklar görülebilmektedir.

İlginizi çekebilir: https://www.technomuhendislik.com/dogalgazli-sofben-fiyat-listesi/

Doğalgaz tesisatının fiyatları evin metrekaresine ve yüksekliğine göre değişeceği için her daire için net bir ücret tarifesinden mümkün olmamaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek; Doğalgaz Tesisatı Kaça Mal Olur doğalgaz tesisatı fiyatları ve diğer doğalgaz hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: