Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Radyatör Temizleme

23.12.2020
46
Radyatör Temizleme

Radyatör; bireysel ve merkezi ısıtma mekanizmalarında hacim ısıtıcısı olarak en fazla kullanılan cihaza verilen isimdir. Bu cihazlarda gerçekteki toplam ısı dönüşümünün yaklaşık yüzde 70 ve yüzde 80 kadarı konveksiyonlar gerçekleşirken, yüzde 30 ve yüzde 20 kadarı ise radyasyonla gerçekleşir. Isıtıcı cihaz mekanizmasından elde edilen sıcaklık ile yeterli sıcaklığa ulaşan sıvı, binadaki peteklere ve radyatörlere çoğunlukla üst bölümden girip alt bölümden çıkış yapar.
Radyatör Temizleme, Techno Mühendislik’in hizmetlerinden biridir.

Daha sonrasında ise borular aracılığı ile bu ısınmış sular yeniden ısıtıcı cihaza/kombiye geri dönüş yapar. Dönüş esnasında söz konusu sıvı bir miktar kadar ısı kaybına uğrar. Bunun sebebi radyatörlere giren suyun sahip olduğu ısıyı havaya vermesidir; böylelikle oda ısınır. Radyatörler kendi arasında çelik, alüminyum, döküm ve panel olmak üzere dört farklı çeşitte bulunmaktadır.

Radyatör Temizleme Hizmeti Nedir

Radyatör temizleme hizmetini nereden alacağınız konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu konuda hizmet veren firmaların reklam politikalı içinde radyatör bakımlarının her yıl birden çok sayıda yapılması söylense de bu doğru bir bilgi değildir. Düzenli bir şekilde yapılmasına karar verilen petek bakımlarının yılda bir kez veya iki yılda bir radyatör temizleme tarafından yapılması tesisatınız için çok faydalı bir karar olacaktır.

Evinizdeki kalorifer radyatörleri eskisi kadar yüksek performans vermiyor ve ısıtmıyorsa radyatörlerde ya da tesisat borularında tıkanma gerçekleşmiş olabilir. Radyatörlerin az ısıtma sebeplerinin yüzde 85 kadarı petek kullanıcılarının kombi bakımı ve temizliğini atlamalarıdır. Şu belirtiler varsa radyatör temizleme hizmeti almanız gerekebilir:

  • Peteklerin altı ısıtmıyor.
  • Petek hiç yanmıyor.
  • Kombi devamlı herhangi bir sebepten kaynaklı olarak arıza yapıyor.
  • Kombi filtresi devamlı tıkanıyor.
  • Radyatörlerin yarısından altı ısınmıyor.
  • Kalorifer radyatörlerinin 2 yıl ya da daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış.
  • Kombinin derecesi yüksek ayara getirildiği halde petekler hiç ısıtmıyor.

Radyatör Nasıl Temizlenir

Radyatörlerin temizliğine ihtiyaç duyulan şey, ilk olarak yakıtta tasarruf elde etmektir. İkinci olarak ise kombilerin düzgüm bir şekilde çalışması bu sayede sağlanır. En az iki ya da üç yılda bir olmak üzere yapılan kalorifer petek ve kombi temizlikleri gözle görülür derecede bir yakıt tasarrufu sağlar. Petek yıkama işlemi bir takım kimyasal ilaçlarla evlerinize hiçbir şekilde zarar vermeden uygulanabilmektedir. Bu işlem yapılırken petekleriniz sökülmez.

Başlangıçta iyi bir şekilde çalışan radyatörlerimiz bir süre sonra ısı vermemeye ya da çok az ısı vermeye başladı. Bunun nedeni olarak radyatörlerin bakım istemesini gösterebiliriz. Peteklerin içerisinde birikmiş halde bulunan artık ve kirler tıkanmaya yol açarak var olan ısının dışarıya iyi bir şekilde verilmemesine neden olur.

Petek temizliği hizmetlerinizde yanınızdayız. Güçlü püskürtme sistemi ve en son teknolojiye sahip yıkama makinelerimiz ile adresinize gelerek hizmeti en profesyonel şekilde veriyoruz. Yapılan işlem sonucunda petekler eve ısıyı en iyi şekilde verecektir. Özel ilaçlı sıvı ile radyatörlerinizin en iyi şartlarda yıkanmasına ve temizlenmesine yardımcı oluyoruz.

Radyatör Temizlik Hizmeti

Radyatörlerin dip kısmına çökmüş halde bulunan çamur ve tortular, petek temizliği hizmeti ile söküp atılır. Peteklerin kimyasal maddelerle güzelce temizlenmesinin ardından koruma kimyasalları ile korunmak üzere işlem uygulanır. Bununla beraber çamurlaşma ve paslanmanın önüne geçilebilir.

Petek yıkama veya radyatör temizleme hizmetleri için darbeli radyatör temizleme makinesi kullanmaktayız. Bu söz konusu makine, kalorifer tesisatlarına uygun bir şekilde geliştirilmiştir ve bu makinenin en göze batan özelliği işlem yapılan bölgelerde süpürme etkisi oluşturması olarak öne çıkar.

Yüzey noktalardan çok hızlı bir biçimde geçerek işlemde kullanılan kimyasalın desteği ile birlikte her süpürüş anında yüzeyde bulunan çamur veya kireç katmanını inceltir ve dışarı atar.

Radyatör Temizliği

Radyatör temizliğinin yaptırılması gerekir çünkü büyük bir emekle evinize veya iş yerinize yaptırdığınız kombi tesisatında suyun ısındığı aparatta oluşan kireçlenme sonucu eğer bakım hala yapılmamışsa kombi tamamen bozulabilir. Kombi bakımlarının yapımı sırasında yalnızca süpürgeyle toz alınması sebebinden eşanjör temizliği atlanır.

Fakat bu kısım en fazla kireç toplayan yer olduğundan aslen ilk temizlenmesi gereken yerdir. Kalorifer tesisatlarında petek temizlemesi yapılırken kullanılan koruyucu kimyasal, sıvının gezdiği tüm kombi aparatlarını adeta bir ayna gibi pırıl pırıl yapar. Ayrıntılı bilgi için Radyatör temizleme olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Petek Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır? Hakkında bilgi almak için ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

EN İYİ RADYATÖR TEMİZLEME HİZMETİ İÇİN İRTİBAT KURUNUZ…

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: