Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır 2021?

26.10.2021
23
Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır 2021?

Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır? Doğalgaz cam menfezleri doğalgazın havalandırma merkezi olarak tanımlanmaktadır. Temiz hava girişini sağlarken kirli havanın da dışarı çıkmasını sağlayan doğalgaz cam menfezi profesyonel olarak takılması gereken bir sistemdir.

Filtreleme sistemi olarak da bilinen cam menfezi sisteminin birden çok farklı çeşidi de bulunmaktadır. Cam menfezi yapımında 2 farklı malzeme tercih edilmektedir. Genellikle hem alüminyum hem de plastik malzemeden üretilen menfezler kullanılacak alandaki doğalgaz sisteminin modeline göre hem oval hem de dikdörtgen şeklinde de tasarlanabilmektedir.

Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır?

Firmamız ile iletişime geçerek sizler de doğalgaz tesisatınızın modeline ve projesine uygun olarak modele sahip olan menfez taktırma işlemini de kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Öncelikli olarak doğalgaz cam menfezinin takılabilmesi için herhangi bir boşluk kalmaması ve baca deliğine tam olması için takılacak alanın ölçülerinin tam olarak hesaplanması gerekmektedir. Uygun ölçüdeki ve tasarımdaki cam menfez seçildikten sonda gerek silikon madde kullanarak gerekse de vida ile sabitleme işlemi yapılarak cam menfez sabitlenebilmektedir.

Eğer cam menfez ahşap veya duvar gibi zeminlere sabitlenerek kullanılacak ise kesinlikle vidalama sistemi ile menfezin sabitlenmesi sağlanmalıdır.

Doğalgaz menfezi ne işe yarar?

Doğalgaz menfezi bir filtreleme ve havalandırma sistemi olarak tanımlanmaktadır. Doğalgaz menfezi kullanımı doğalgaz tesisatı içerisinde zorunlu olarak kullanılması gereken sistemlerden biridir. Bildiğiniz üzere doğalgaz yanıcı bir gazdır. Bunun için de doğalgaz kullanımının bulunduğu alanda herhangi bir yanma oluşumunun önüne geçebilmek için de cam menfez kullanılmalıdır. Doğalgazın harcamış ve tüketmiş olduğu oksijenin yeniden kazandırılması için cam menfezler yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak oksijenin ortama kazandırılması da doğalgazın yanıcı özelliğini de ortadan kaldırarak dengelemektedir. Cam menfezler hem ortamdaki gerekli olan ve doğalgazın tüketmiş olduğu oksijenin artmasını sağlar hem de olası bir doğalgaz zehirlenmesinin de önüne geçer.

Doğalgaz menfezi doğalgaz projesi hazırlanırken de takılacağı yer belli olan bir filtreleme sistemidir. Takılması zorunlu olan doğalgaz cam menfezi eğer takılmaz ise ortam oksijensiz kalacak be yaşam alanlarınızda doğalgaz birikecek ve bu da mal ve can kaybına sebep olacak şekilde olumsuzlukların oluşmasına da neden olabilecektir. Hem doğalgazın yanması hem de ortamda azalan oksijen ve artan doğalgaz nedeni ile zehirlenmelerin önüne geçmek için kesinlikle doğalgaz cam menfezinin takılması gerekmektedir.

Doğalgaz cam menfezi genellikle mutfaklara takılmaktadır. Baca çıkışı gerekli ölçülere uygun olarak duvara delinerek hazırlanmaktadır. Kombi ve doğalgaz çıkış borusuna uygun şekilde mutfak camlarının da üst kısımlarına takılabilmektedir. Genellikle yukarı takılan cam menfezler doğalgazın daha kolay çıkmasını ve oksijenin de ortama girmesini sağlar. Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır ve cam menfez çeşitleri hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz an firmamızı arayabilirsiniz.

Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır hizmetimiz

Deneyimli personellerimiz ile sizler için Bursa’nın her bir noktasına hizmet vermekte olan firmamızdan ekonomik fiyat ayrıcalıkları ile bütçenize özel çözümler bulabilirsiniz.

En özel uygulamalarımızı yerine getirirken sizlerin işini kolaylaştıracak ve güvenilir bir kullanım avantajı sunacak şekilde hareket etmekteyiz. Yapılan her bir işlem daha en başından itibaren müşterilerimize bilgilendirme şeklinde sunulmakta ve ortaya sürpriz durumlar çıkmamaktadır. Yapılan ödemenin karşılığını fazlasıyla sunabilme gayreti içerisinde doğalgaz cam menfezi ile ilgili tüm problemlerinize özel çözümler ortaya çıkartmaktayız.

Yaşam alanlarınızın herhangi bir noktasında gelişmiş bilgimiz, deneyimli ekiplerimiz ve pratik çözüm üreten ekipmanlarımız ile sizlerin talep ettiği her bir noktada var olmaya devam etmekteyiz. İletişim numaralarımız üzerinden firmamıza günün her anı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ekiplerimiz size özel bir randevu oluşturarak hiç bekletmeden verilen adres bilgisine ulaşarak sorunlarınıza en özel çözümleri sunabilmektedir.

Doğalgaz cam menfezi açma, doğalgaz cam menfezi nasıl temizlenir, doğalgaz cam menfezi nasıl kapatılır, cam menfezi nasıl takılır, cam menfezi nasıl açılır, doğalgaz havalandırma cam menfezi nasıl takılır, doğalgaz menfezi nasıl takılır, doğalgaz cam menfezi nereye takılır, pencere menfezi nasıl takılır, ayarlı cam menfezi nasıl takılır, doğalgaz cam menfezi ölçüleri, doğalgaz havalandırma menfezi nasıl takılır, ayarlı doğalgaz cam menfezi ve doğalgaz cam menfezi nasıl takılır gibi konularda firmamız teknik ekipleri ile aklınıza takılan sorulara en hızlı cevaplar alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Radyatör Temizleme | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

Doğalgaz cam menfezi nasıl takılır hizmetimiz için iletişime geçiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: