Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi İlk Çalıştırmasını Kim Yapar?

12.11.2021
7
Kombi İlk Çalıştırmasını Kim Yapar?

Kombi İlk Çalıştırmasını Kim Yapar? Kombinizi yeni aldığınızda kurulumunun bu konuda yetkili olan teknik servis tarafından yapılması gerekmektedir. Yine cihazın ilk çalıştırılması da kurulumu yapan yetkili firma tarafından yapılmalıdır. 0 224 233 83 89 nolu numaradan arayabilirsiniz

Kombi İlk Çalıştırmasını Kim Yapar

Almış olduğunuz kombi cihazının garanti süresi kapsamında yer alması için ilk kurulum ve ilk çalıştırma işlemlerini teknik ekibin yapması gerekmektedir.

Kombi İlk Çalıştırmasını Kim Yapar?

Kombinin ilk çalıştırma işlemleri satın aldığınız firma tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Özellikle kombi ilk kurulum işleminin bilgisiz ve teknik donanımı olmayan kişiler tarafından yapılması oldukça sakıncalı bir işlem olarak bilinmektedir. Söz konusu olan doğalgaz tesisatı olduğu için can ve mal güvenliğinin korunması adına her zaman önceliğiniz kombi ilk çalıştırması işleminin teknik servis tarafından yapılması olmalıdır.

Teknik servis dışında farklı kişilere yaptıracağınız kurulum ve ilk çalıştırma işlemleri aynı zamanda kombi cihazınızın garanti kapsamından çıkmasına da neden olabilecektir. Bu ve buna benzer daha fazla mağduriyet yaşamamak için kombinizi aldığınız yetkili servisten kesinlikle ücretsiz kurulum ve ilk çalıştırma hizmetini talep etmelisiniz.

İletişim:0 224 233 83 89 

Kombi İlk Çalıştırma İşlemi Ücretli Midir?

Kombi ilk çalıştırma işlemi yetkili firma tarafından kesinlikle herhangi bir ücret alınmadan yapılmaktadır. Hem kurulum hem de gerekli kontroller ve ilk çalıştırma işlemlerinde sizlerden herhangi bir servis ücreti talep edilmemektedir. Kombinizin sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi ve ilk çalışma işleminin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için alanında uzman ve teknik bilgiye sahip olan yetkili firmalar ile görüşmelisiniz.

Kombi İlk Çalıştırma İşlemi Sırasında Yapılması Gerekenler

Kombi cihazının kurulumundan sonra ilk çalıştırma ve cihazı devreye alma hizmetleri için bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler cihazın sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi açısından oldukça önemlidir.

İlk olarak kurulan kombinin gaz uygunluk belgesinin olup olmadığına dikkat edilmelidir. Her kombi tüm doğalgaz tesisatları ile uyumlu bir sisteme sahip olmadığı için gaz uygunluk belgesi olmayan cihazlar kullanılmamalıdır.

Kombi tesisatı kurulduktan sonra tesisat bar seviyesi uygun değerlere gelecek şekilde su basımı olmalıdır. Su basılmadan ve bar seviyesi yükseltilmeden çalıştırılan kombiler kısa sürede arıza verebilmektedir. Kombilerin sağlıklı bir çalışma performansı sunabilmesi için su basınç seviyesinin 1,5 ile 2 değerleri arasında olması gerekmektedir.

Kombi cihazının elektrik ve su tesisatı ile ilgili olan tüm bağlantılarının da şartnamede yer aldığı şekilde olup olmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik tesisatı ile bağlantısının yapılmadan sigorta bağlantısının yapılması öncelikli kurallardandır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz üç önemli şartın kesinlikle kombi ilk çalıştırma işleminden önce kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartlardan bir tanesi bile eksik olursa kombi ilk çalıştırma işleminin yapılmaması tavsiye edilmektedir. Eksik veya hatalı bir ilk çalıştırma işlemi cihazın bozulmasını yanı sıra doğalgaz tesisatı için de büyük sorunların oluşmasına neden olabilmektedir.

Kombi ilk çalıştırma işlemi gerekli kontrollerin yapılmasının ve uygun şartların sağlanmasının ardından yapılmaktadır. Bu işlemlerden sonra aynı zamanda kullandığınız kombinin garanti süresi de başlamış olacaktır.

Kombi İlk Çalıştırma İşleminden Sonra Ne Yapılmalıdır?

Her kombinin çalıştırılma düzenekleri birbirinden farklıdır. Bunun için almış olduğunuz kombinin markasına ve modeline göre nasıl kullanmanız yönündeki tüm merak ettiklerinizi ilk çalıştırma ve kurulumu yapan teknik ekibe sorarak öğrenebilirsiniz.

Kombi ilk çalıştırma işleminin ardından ilk olarak su basıncı seviyesi kontrol edilmelidir. Kombinizdeki su basıncı seviyesi eğer 1 değerinin altında veya 2 değerinin üzerinde ise kombi kesinlikle çalışmayacaktır. Bu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda hemen bar seviyesini kontrol ederek su basıncı seviyesinin yükselmesini sağlamanız gerekmektedir.

Su basıncı seviyesi istenilen seviyeye getirildikten sonra uygun sıcaklık derecesi ayarlanarak kombinin ısıtma ve sıcak su elde etmesi için performansını başlatabilirsiniz. Su basıncı ve bar seviyesi kontrolünün ardından herhangi gaz kaçağı veya sızıntısı olmadığı da yine teknik ekip tarafından özel ölçüm cihazları kullanılarak tespit edilmektedir.

Kombinin ayarını yapmak oldukça basittir. Basınç ayarını genellikle teknik ekip ayarlamaktadır. Bunun yanı sıra mevsim ve sıcaklık ayarlarını sizler de istediğiniz gibi panel üzerinden kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize yönelik olarak ayar seçeneklerinden dilediğiniz ısı derecesini ayarlamanız mümkündür. Kombi ilk çalıştırması ve kurulumu ile ilgili bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım (technomuhendislik.com)

Kombi İlk Çalıştırması Hakkında

kombi ilk açılış, kombi ilk çalıştırma, kombi çalışma sistemi, kombi ilk nasıl çalıştırılır, kombi ilk çalıştırma nasıl yapılır, kombi çalışma prensibi, kombi ilk kullanım, kombi çalışma sistemi nasıldır      

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: