Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

En İyi Isıtma Tesisatı Bursa

31.12.2020
40
En İyi Isıtma Tesisatı Bursa

Mekanların istenilen değerdeki sıcaklıklarda tutulabilmesi ve iç ortamdan dış ortama olan ısı kayıplarının karşılanması prensibi ile ısıtma tesisatı sistem çalışmaları uygulanır. Merkezi ve lokal olarak iki ayrı başlıkta isimlendirilebilir.

EN İYİ ISITMA TESİSATI İÇİN FİRMAMIZLA İLETİŞİME GEÇİNİZ.

Isıtma Tesisatı Bursa, bireysel olarak ısıtılmak istenen mekanın, doğalgaz sobası ya da kombi sistemi ile her kullanıcının kendi konfor şartlarına göre ısıtılmasını sağlayan kurumsal bir firmadır. Isıtma tesisatlarının oluşturulmasında ve kullanacağınız mekanı entegre edilebilmesi için bu konuda ana gaz dağıtıcı firmaları tarafından sertifikalaştırılmasında tesisat firmaları yetkilidir.Isıtma tesisatı Bursa olarak profesyonel ekibimiz ve birinci sınıf yetki belgelerimiz, uyumlu malzemelerimiz ile ısıtma tesisatı sistemleriniz, projelendirilip uygulama aşamasına onayınıza istinaden geçiş işlemleri sağlanır.

Bireysel ısıtma tesisatları yanında, ayrıca merkezi ısıtma sistemleri de mevcuttur. Bu sistemler, ısı ihtiyacının tek bir merkezden çözülmesi sisteminin tasarlanmasıdır. Merkezi sistemler, kullanım amacı ve yerine göre duvar tipi ya da yer tipi olarak yoğuşmalı ya da yoğuşmasız alarak kendi içinde ikiye ayrılırlar.

Bursa Isıtma Sistemleri

Isıtma sistemleri;

 • Kazan tesisatı,
 • Güneş enerjisi,
 • Bacalar,
 • Yerden ısıtma,
 • Hava apareyleri gibi alt başlıklardan oluşmaktadır.

Bursa ısıtma sistemleri olarak yetkili firmamız, bugüne kadar yapmış olduğu iş referansları ve başarılı proje çalışmaları ile her türlü taleplerinizi yerine getirmektedir. Isıtma sistemleri projelendirme aşamasından, tesisatın oluşturulması ve projeye uygun olarak her türlü test aşamalarından geçirilerek uygulamaya geçirilmesi ve akabinde uygunluk onayından sonra kullanıma başlanması aşamasına kadar firmamız gözetimindedir.

Isıtma sistemlerinde önemli elementlerden biride tesisatta kullanılacak boru tipleri ve çaplarıdır. Ayrıca lokasyona göre seçilecek radyatör seçimleri, termostatik vanalar da bu elemetler içerisinde sayılabilir. Isıtma sistemlerinde ısı dağıtımı da çok önemli bir yer tutmaktadır.

Bursa ısıtma sistemleri olarak yapılacak tesisatın, ısınma ve ısınma sonrası oluşacak ekonomik maliyetleri konusunda da özel olarak çalışmalarımız bulunmaktadır. Yapılacak en uygun ve kaliteli tesisatlar ve genel olarak bilinen ısıtma sistemleriyle beraber;

 • Sıcak hava jenaratörü,
 • Kombi,
 • Radyatör,
 • Havlupan,
 • Bacalar,
 • Elektrikli ısıtıcılar,
 • Doğalgaz,
 • Fanlı ısıtıcılar,
 • Brulörler,
 • Kat kaloriferi gibi daha bir çok konuda hizmetimiz mevcuttur.

ISITMA TESİSATI BURSA olarak, en iyi ısıtma sistemlerini sağlamaya hazırız.

Zeminden Isıtma Tesisatı

Son yıllarda daha iyi bir enerji ve enerji tüketimi modelleri üzerinde çalışılmakta ve enerji sarfiyatında ekonomik yollar aranmaya başlanmıştır. Bu nedenle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bizim ülkemizde de yerden ısıtma sistemleri hızla gelişmeye başlamıştır.

Zeminden ısıtma tesisatı sayesinde, kalorifer tesisatı ve bu sistemlerin uygulamaları için yapılan çalışmalar sonucu, binlerce metre kare alan bu sistemlerle ısıtılmaktadır. Bu sistemde diğer ısıtma sistemlerine göre daha az enerji kullanıldığı için tasarruf sağlanır. Ayrıca bu tesisat uygulamasında, 40 ila 50 derecelik su ile sistemin çalışması sağlanabilmektedir.

Zeminden ısıtma tesisatı sistemleri ile en iyi şekilde homojen bir ısı dağılımı sağlanabilmektedir. Diğer bilinen ısınma sistemlerinin yanında zeminden ısıtma kalorifer tesisatı sistemlerinde, odalar arasında ısı farkı hemen hemen hiç bulunmamaktadır. Klasik ısıtma sistemlerinin genel olarak tamamında bulunan tavanda ısı birikmesi bu sistem ile hiçbir şekilde söz konusu bile olamaz. Zeminden ısıtma sistemlerinde ısı değişimlerinden etkilenme oranı çok düşüktür.

Isıtma Tesisatı Bursa ihtiyaçlarınız için iletişime geçiniz.

Yerden Isıtma Kalorifer Tesisatı

Yerden ısıtma kalorifer tesisatı sistemleri konut, camii, okul, hastane, hamam, yüzme havuzları, havaalanları gibi bir çok sıcak döşeme istenen mekanlar da kullanılmaktadır. Bu sistem ile ısı bütün bir döşeme zemininde yayılmakta ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağlayarak insanların yapılarına en uygun ve ekonomik ısınmayı temin eder. Yerden ısıtma sistemlerinde de ayrıca hava nemindeki rahatsızlık verici düşmeler mevzubahis olmaz. Radyotörlü sistemlere göre yaklaşık %30 ya da %50’ye varan enerji tasarrufları getirmektedir.Başka bir örnekleme yapmak gerekirse, zeminden ısıtma tesisatı döşenmiş olan seralar %47 enerji tasarrufu sağladığı gibi yılda bir, mahsulden daha fazla verim alma olasılığı da meydana gelmektedir. Bununla birlikte odaların yapısı radyatörlerin getireceği daralmalardan kurtulmuş olup, odalar içerisini daha ferah bir kullanım aşamasına getirir.

Yerden Isıtma ihtiyaçlarınızda Isıtma Tesisatı Bursa olarak yanınızdayız.

Yerden ve Zeminden Isıtma Tesisatlarının Özellikleri

Yerden ısıtma kalorifer tesisatı sistemi toz yapmaz ve ısıtma ile birlikte böceklerin yaşaması da imkansızlaşır. Ayrıca sağlıklı bir insanın koltuk altı sıcaklığı 36,5 derecedir. Sağlıklı bir insanın çevresindeki bulunan havada 20 ile 22 derecedir.

Bununla birlikte ayak taban sıcaklıkları içinde yerden ısıtma 23-25 derece civarında tutularak insan sağlığı ve konforu en üst seviyede tutulmaktadır. Ek olarak, yerden ısıtma kalorifer sistemleri diğer sistemlere göre %20 ile %50 arası tasarruf sağlanması ve bakım giderlerinde çok düşük olmasından dolayı daha ekonomiktir.Yerden ısıtma sistemlerinin kişisel olarak tüm odaların sıcaklığını aynı tutabileceği gibi, çocuklarınızın yer ile temaslarında diğer sistemlerde yakalanabilecekleri sağlık sorunlarına bu sistemde rastlanmaz.

Tüm odalardaki zemin ve oda sıcaklıkları aynı olacak ve rahat, konforlu bir yaşam sıcaklığı sağlanacaktır. Yerden ısıtma sistemleri sahibi olmak için yerden ısıtma kalorifer tesisatı kurdurmak ve bu kuruluşu başlatmak için yetkili tesisat firmalarından, proje ve proje çalıştırmasını sonlandırılması ile konut iş yeri ya da benzeri lokasyonlar da onayınızla birlikte ısıtma tesisatı Bursa olarak tesisat uygulaması yapılır ve hayalinizdeki gerçek ısıtmaya kavuşursunuz.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları

Yerden ısıtma kalorifer tesisatında, seçeceğiniz firma üzerinden yapılacak projelendirilmesinde kullanılacak malzemelerin kalitesi, ısınma esnasında yapılacak olan ekonomik tasarrufları artırmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri sağladıkları düşük yüzey sıcaklığı ve eşit sıcaklık dağılımları nedeniyle, rahat yaşama enerjisi, hafif ve kaliteli ısıtma sağlar. Bu sistem statik ısıtma sistemlerine göre insan ile oda çevreleme alanı arasındaki ısınma dengesi oluşturur. Optimum rahatlık sağlar. Düşük taşıma oranları sayesinde odalarda sadece minimum seviyede bir hava hareketi oluşturur ve bu hareketin sonucu toz sirkülasyonu ve toz yanması en asgariye indirilmiş olur. Bu tip ısıtma sistemlerinin değişik çeşitleri bulunmaktadır.

Elektrikli yerden ısıtma, sulu yerden ısıtma, normal yerden ısıtma gibi birkaç alternatifi mevcuttur. Sulu yerden ısıtma çeşidi, yapılarımız her ne olursa olsun düzgün bir zemin üzerinde izolasyon malzemesi, plastik su aktarım boruları ve boruların bağlandığı kollektör gibi malzemelerin bir araya gelmesi şeklinde oluşan sistemlerdir.

Bu sistemin uygun olması istenildiğinde ısıtma tesisatı Bursa ekiplerimiz tarafından keşif yapılır ve keşifler sonucunda ortaya çıkarılacak proje ile işlem başlatılır. Bu sistem zemin altına yapılacağından, sistemin kurulmasından önce zemin çalışması yapılır.

Isıtma Sistemlerini Hangi Firmaya Yaptırmalıyız?

Yerden ısıtma kalorifer tesisatı, sağlığımız açısından diğer kullanım şekillerine göre daha önemli olduğu ve yerden ısıtma ile oluşturulacak enerji ve ekonomik tasarrufların göz önünde bulundurulması her zaman önemlidir. Isıtma tesisatları hangi model ya da şekilde olursa olsun yapılacak olan sistemin, yetkili ana firmalar kontrolünde, profesyonel ekip tarafından oluşturulması, projelendirilmesi ve yapılandırılması her zaman için en önemlisidir.

Gerekli referansları ve iş bitirici projeleriyle her zaman ulaşabileceğiniz firmamız size en yakın olandır.Bursa ısıtma sistemleri olarak, ısıtma tesisatı Bursa, zeminden ısıtma ya da diğer tüm ısınma sistemleri ile ilgili projelerimizde ve uygulamalarınızda sıfırdan hizmet vermekteyiz. Ayrıca ısıtma tesisatı Bursa olarak periyodik bakım ve onarımlarınızı birinci sınıf kalitede profesyonel ekiplerimizle, yetki belgelerimizle yapmakta ve yapmaya hazır durumda beklemekteyiz.

EN İYİ ISITMA TESİSATI BURSA için iletişime geçiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: