Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım?

12.11.2021
13
Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım?

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım? Tüm kombilerde dönem dönem su basıncı azalabilmektedir. Yaşanılan su basıncı düşmesi sorununa hemen su takviyesi yapılarak çözüm üretilebilmektedir. Bu konuda firmamızı, 0 224 233 83 89 nolu numaradan arayabilirsiniz

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım

Kombiye su takviyesi yapmak için ise kombilerin alt kısımlarında bulunan su basma vanalarını kullanabilirsiniz. Vananın saat yönünün tersine çevrilmesi ile hemen su takviyesi yapılabilmektedir.

Su basma işleminin başlamasının ardından sürekli olarak manometre göstergesini takip ederek basınç seviyesinin 1,5 ile 2 bar olana kadar takviye yapmaya deva etmelisiniz.

Kombi markalarında ve her modelde su basma vanaları farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Ancak her kombi markasında ve modelinde kesinlikle bir su vanası bulunduğunu söylemek mümkündür.

İletişim : 0 224 233 83 89 

Kombi Basıncı Düştüğünde Ne Yapmalıyım? Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım?

Kombilerdeki su basıncı ortalama olarak 3 veya 4 ayda bir düşme gösterebilmektedir. Ancak basınç seviyesi sık aralıklar ile düşüyor ise kombinizde herhangi bir arızanın olması durumuna da dikkat etmelisiniz. Tesisatınızda olası bir kaçak sorunu meydana geldiği için kombinizde sıklıkla basınç düşmesi sorunu oluşabilmektedir.

Kombi basıncının düştüğünü bar göstergesinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kombi basıncı düştüğü zaman hemen kombinizdeki su vanasını açarak su eklemesi yapmanız gerekmektedir. Su eklemesini yaparken özellikle bar göstergesini de sürekli takip etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı bir kombinin bar seviyesinin en az 1,5 en fazla ise 2 olmasına dikkat etmelisiniz.

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım; teknik bir servise ihtiyacınız olmadan basınç seviyesini gerekli kontrolleri yaparak da kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Eğer kombinizdeki bar seviyesi 2 değerinin üzerine çıkarsa kombi çalışma durumunda sürekli olarak arıza verecektir.

Kombi Su Basıncı Düşmesi

Kombi su basıncı düşmesinin birbirinden farklı nedenleri olabilmektedir. Özellikle kombi arızaları ile su tesisatındaki kaçaklardan dolayı sürekli olarak kombi su basıncı düşebilmektedir. Eğer su tesisatınızda herhangi bir kaçak var ise sürekli olarak kombinizin su basıncını istenilen değerlere getirmeniz gerekebilir. Su basıncının düştüğünü kombinin üzerindeki bar değerlerinden kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ancak su ve kalorifer tesisatınızdaki kaçakları tespit etmeniz oldukça zordur.

Kombi Su Basıncının Yükselmesi

Kombi su basıncının düşmesi sorunu veya Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım kadar basıncın yükselmesi sorunu da en sık karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Genel olarak kombilerin çalışma prensipleri güvenlik önceliklidir. Ancak hem su basıncının düşmesi hem de yükselmesi sorunlarında kombi çalışır durumda iken sürekli olarak arıza verecektir. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde kombinizde daha fazla maliyetlere neden olan arızalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kombi Basıncı Nasıl Arttırılır?

Kombi basıncı düşmesi sorununu kombinizin sürekli arıza vermesinden kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ancak kombi basıncı sorunu için profesyonel bir teknik destek almadan da evinizde sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Sadece kullanmakta olduğunuz kombinin alt kısmında bulunan su takviyesi vanasını artı yönünde açın. Daha sonra kombiye su girişini artırdığınız için bar göstergesini kontrol edin.

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım, Kombi bar göstergesi 1,5 seviyesine geldikten sonra kombinin alt su giriş vanasını kapatabilirsiniz. Kombilerin markasına göre farklılık gösterebilen vanalar her kombide farklı bir yerde bulunuyor olsa da mutlaka bulunması gereken sistemlerden biridir.

Eğer su vanasını açmış olmanıza rağmen bar seviyesinde herhangi bir yükselme meydana gelmiyor ise ya kombinizde bir arıza vardır ya da vana kısmında bir sorun oluşmuştur. Aynı zamanda bar göstergesinin arızalı olması da vana açık iken su takviyesinin olmaması durumunda yaşanabilecek sorunlardan biridir. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya iseniz hemen firmamız ile iletişime geçerek kombi basıncı sorunları ve arızaları ile ilgili teknik destek alabilirsiniz.

Kombinin bar seviyesini belirli bir değerde tutabilmek kombiden her zaman en yüksek verimi elde edebilmek için önemlidir. Kombi böylelikle daha yüksek bir verim ile ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Her kombide su basıncı düşmesi olması oldukça normal bir durumdur.

Bu noktada kombideki su basıncının sürekli düşme aralığını takip etmenizde yarar olacaktır. Eğer birkaç ayda bir su bar seviyesinde düşme yaşanıyor ise kombinizde herhangi bir sorun yoktur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kısa sürede su basınç seviyesini normal değerlere getirebilirsiniz.

Ancak haftada birkaç kez basınç seviyesinde düşme yaşanıyor ise kombi sisteminde ya da su ve kalorifer tesisatında bir kaçak sorunu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kesinlikle profesyonel bir destek almanız tavsiye edilmektedir.

Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım Hakkında

kombi basıncı çabuk düşüyor, Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım, kombi basıncı düşerse ne olur, kombi bar basıncı neden düşer, kombi su basıncı düşme nedenleri, kombi basıncı düşüp yükseliyor, kombi basıncı en fazla kaç olmalı, kombi su basıncı en fazla kaç olmalı, kombi basınç değeri kaç olmalı,

kombide su basinci düşmesi, kombi çalışmadığında su basıncı düşermi, bar basıncı neden düşer, kombi basınç sürekli düşüyor, kombide su basıncı düşerse ne olur, kombide su basıncı neden düşer, Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım, kombi basıncı düşükse ne olur, kombi basıncı 0 a düşüyor, su basıncı düşen kombi, kombi basıncı her gün düşüyor, kombi su basıncı 0 a düşüyor,

ilginizi çekebilir: Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir (technomuhendislik.com)

kombi su basıncı düşünce ne olur, kombi su basıncı neden düşer, kombi basınç neden düşer, kombi basıncı neden düşer, kombi basıncı düşmesi, kombi bar düşerse ne olur, kombi basıncı 3 olursa ne olur, kombi basıncı 0 olursa ne olur, kombi su basıncı devamlı düşüyor, kombide su basıncının sürekli düşmesi, kombi basınç düşmüyor, kombi basıncı devamlı düşüyor, kombide bar 4 olursa ne olur ve Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım gibi sorular için firmamızı arayın.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: