Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

17.08.2022
3
Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları her firmaya göre farklılık gösterebilmektedir. Firmaların sunmuş olduğu fiyatların değişkenliği yanı sıra bulunduğunuz bölgedeki doğalgaz tesisatının maliyeti de değişebilmektedir.

Günümüzde doğalgaz kullanımı evler, işyerleri hata büyük tesisler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Ancak doğalgazın kullanımı için uygun bir tesisatın olması gerekmektedir.

Bunun öncesinde ise başvuru yapılmalı ve proje kabulünden sonra tesisatın tamamlanması ile birlikte gazın kullanıma açılması süreci ile tamamlanmalıdır. Bu süreçte maliyet olarak farklı fiyatlar ile kaşı karşıya kalabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı fiyatları ve tesisat projesi ile ilgili tüm detaylar için firmamız le iletişime geçebilirsiniz.

Doğalgaz İç Tesisatı Fiyatları Neden Farklıdır?

Doğalgaz iç tesisatı fiyatlarının değişken olmasına neden olan pek çok etken bulunmaktadır. Yaşam alanlarınızın daha konforlu olması ve sağlıklı bir doğalgaz kullanımı için 7/24 firmamız ile iletişime geçebilir ve bütçenize uygun fiyatlarımızı değerlendirebilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı fiyatlarına etki eden faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Dairelerin iç tesisatı dışında dış tesisatının da yapılması gerekebilir. Ancak bazı binaların dış tesisatları varken iç tesisatlarında eksiklikler olabilir. Bunun yanı sıra doğalgaz proje çizimi gibi hizmetler ve diğerleri de fiyatlara etki edebilmektedir.
  • Doğalgaz tesisatının yapılacağı alanın büyüklüğü yani metrekaresi fiyata etki eden en önemli faktörlerden biridir. Geniş veya büyük metrekareye sahip olan alanların doğalgaz tesisatı için teklif edilecek olan ücretler dar ve küçük alanlara göre daha yüksek olabilir.
  • Daire için yapılacak olan tesisatın kalorifer mi yoksa sadece doğalgaz tesisatı mı olacağı da ücretlere etki edebilmektedir.
  • Eğer tesisat haricinde kombi takılacak veya ek olarak gaz açma veya radyatör takma gibi hizmetler de verilecek ise bunlar da fiyatın yükselmesine neden olabilmektedir.
  • Doğalgaz tesisatı için fiyatların değişmesine neden olan en önemli faktör malzemelerin de firmalar tarafından alınması konusudur. Eğer sadece işçilik yapılacak ise daha uygun ücretler ile karşılaşabilirsiniz. Ancak ek olarak tüm malzemeler dâhil bir doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız buna uygun bir tarife sunulacaktır.
  • Özellikle kırsal bölgelerde doğalgaz hattının bulunmaması durumu çoğu zaman sorun olarak karşımıza çıkabilmektedir. Merkezi yerlerde genelde tüm binalara yakın yerlerde doğalgaz hattı bulunmaktadır. Yine de kırsal veya merkezi yerler için sunulacak doğalgaz tesisatı fiyatları değişebilir.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı yapılmadan önce yerine getirilmesi gereken çok önemli adımlar bulunmaktadır. Bunun için de doğalgaz tesisatının tamamlanması için yapılması gereken iki aşamadan söz edilebilmektedir.

Doğalgaz tesisatı sadece gaz dağıtım şirketlerinin onaylamış olduğu ve sertifikalı olarak hizmet veren firmalar aracılığı ile yapılabilmektedir.

Proje Aşaması

Doğalgaz tesisatının yapılabilmesi için dairenin veya yapının uygun bir şekilde mühendisler tarafından oluşturulacak proje kapsamında değerlendirmeye alınması gerekmektedir. Bu proje çizim aşaması öncesince sizler doğalgaz başvurusu yapmalısınız.

Ardından uzman mühendisler eşliğinde ve dairenize uygun olarak hazırlanmış olan proje incelenerek onaylamak üzere yetkili doğalgaz dağıtım şirketlerine gönderilmektedir.

Çizdirmiş olduğunuz doğalgaz projesinin onaylanması ile birlikte tesisat kurulumunun tamamlanması için ikinci aşamaya geçilmektedir.

Tesisatın Döşenmesi

Projenin yetkili şirket tarafından onaylanması ile birlikte daireniz için doğalgaz tesisatının döşenmesi aşamasına geçilmektedir. Bu noktada uzun süreli ve en önemlisi de can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmayacak kaliteli malzemeler ile doğalgaz tesisatının yapılmasına dikkat edilmelidir.

Bu aşamada firmamız sadece yeterli teknik donanıma ve tecrübeye sahip ve sertifikalı doğalgaz ustaları ve mühendisler ile birlikte çalışmaktadır.

Son olarak tesisatın genel bir kontrolü ile gaz açma işlemi yapılmaktadır. Ardından güvenle iş yeriniz veya evinizde doğalgaz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları 2022

Doğalgaz tesisatı fiyatları 2022 yılı için bütçenize uygun tekliflerimizden yararlanabilirsiniz. Alanında deneyimli ve uzman ekip arkadaşlarımız sayesinde güvenli bir doğalgaz tesisatına sahip olabilirsiniz.

Proje ve tesisat döşeme işlemlerinin yerine getirilmesinde firma olarak sizlere profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Doğalgaz tesisatı fiyatları hesaplaması pek çok etkene göre değişebilmekle birlikte bulunduğunuz şehrin de etkisi oldukça büyüktür.

İlginizi çekebilir: https://www.technomuhendislik.com/dogalgaz-tesisati-kaca-mal-olur/

Doğalgaz tesisatı ile ilgili tam olarak fiyat verilmesi oldukça zordur. Özellikle evinizin metrekare büyüklüğü bulunduğu kat sayısı, yalıtımı olup olmadığı ve dairenizin bulunduğu cephe gibi etkenler fiyatlara etki edebilmektedir.

Yapılacak olan hesaplamalar neticesinde daireniz için en uygun doğalgaz tesisatı fiyatı belirlenmektedir.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: