Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombiyi Verimli kullanmak İçin Ne Yapabilirim?

14.11.2021
12
Kombiyi Verimli kullanmak İçin Ne Yapabilirim?

Kombiyi Verimli kullanmak İçin Ne Yapabilirim? Yada Kombiyi Daha Verimli Ve Tasarruflu Kullanmak İçin Ne Yapabilirim? Doğalgaz kullandığınız evlerinizde hem ısıyı korumak hem de tasarruf yapmak istiyorsanız bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmamızı bu konuda 0 224 233 83 89 veya 90 507 128 0444 nolu numaralardan arayabilirsiniz.

Kombiyi Verimli kullanmak

Kombiyi hem verimli hem de tasarruflu kullanabilmek için yapılan en büyük yanlışlardan biri de kombiyi tamamen kapatmaktır. Kombiyi tamamen kapatarak aslında daha fazla enerji tüketilmesine neden olabilirsiniz. Sizlere sunacağımız öneriler ile artık daha tasarruflu doğalgaz tüketimi yapacak ve ısıdan daha yüksek bir verim elde edebileceksiniz.

Kombiyi Verimli kullanmak Ve Tasarruf İçin Ne Yapabilirim?

-Binanızdaki ısı yalıtımının olması kombinizin neredeyse %40 oranlarında ısı tasarrufu yapmasını sağlamaktadır.

-Eğer yaşadığınız konutta herhangi bir ısı yalıtım sistemi yok ise yine kombinizi yine de tasarruflu olarak kullanabilirsiniz. Bunun için evinizde bulunan radyatörlerin arka kısmına ısı yalıtım levhalarını yerleştirebilirsiniz. Bu işlem ile büyük ölçüde ısı ve enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

-Odalarda oda termostatı kullanmak ısıdan %6’lık bir tasarruf elde etmenizi sağlamaktadır.

-Radyatörlerdeki vanaları termostatik vanalar ile değiştirmek de yine tasarruf yapmanız için değerlendirebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Özellikle vana termostatını küçük odalar ve daha az kullandığınız odalar için tercih edebilirsiniz.

-Yoğuşmalı kombi kullanımı özellikle yerden ısıtmalı sistemlerde oldukça fazla enerji ve ısı tasarrufu sağlamaktadır.

-Genellikle yaşam alanlarında ısı kayıpları kapı ve pencerelerden dolayı meydana gelebilmektedir. Bunun için kapı ve pencerelerden gelen soğuğu kapatmanız da yine odanızdaki ısının korunması açısından oldukça etkili olabilecektir. Isı yalıtımı olmayan alanlarda ısı tasarrufu yapmak için bu yöntem de oldukça etkilidir.

-Düzenli olarak kombi ve radyatör bakımı yaptırmanız da tasarruf yapmanız ve verimli bir ısı elde etmeniz için önem taşımaktadır. Düzenli periyotlar ile kombi bakımı yaptırarak daha yüksek performans ile ısı elde edebilirsiniz. Aynı şekilde radyatörlerinizin bakımını da kombi ile birlikte düzenli olarak yaptırmalısınız.

-Tıkanan veya uzun süre bakımı yapılmayan radyatörler geç ısınacağı için istediğiniz gibi ısıyı muhafaza edemeyecektir. Kombinizi ne kadar yüksek ısı derecesine ayarlarsanız ayarlayın yine de radyatörleriniz ısınmayabilir. Bunun için kış mevsimine geçiş yapmadan önce radyatör ve kombi bakımı yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

-Perdeler genellikle radyatörlerin üzerini kapatmaktadır. Bu ısının perdenin arka kısmında yani duvarda kalmasına neden olabilmektedir. Perdelerinizi her zaman radyatörlerinizin arka kısmına doğru yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede radyatörlerden yayılan ısı direkt olarak odaya gönderilebilecektir.

-Sıcak havalarda kombiyi tamamen kapatmamalısınız. Bunun yerine ısı derecesini kısarak enerji ve ısı tasarrufu yapabilirsiniz. Kombiyi tamamen kapattığınızda radyatörleri de tamamen kapatmış oluyorsunuz. Kombiyi tekrar açtığınızda radyatörlerin ısınması için daha fazla enerji harcanması gerekmektedir.

-Büyük bir evde yaşıyor olsanız bile en düşük ayarda ısı elde etmek ve ılık bir alan oluşturmak için en az 3 adet radyatörü son ayarda açık olarak kullanabilirsiniz.

En Tasarruflu Kombi Nasıl Seçilir?

Kombi seçiminde yapılan en büyük yanlışlardan biri de sadece markaya göre kombi seçimi yapılmasıdır. Bu oldukça yanlış bir bilgidir. Kullandığınız alanın büyüklüğüne ve sizlerin gereksinimlerine göre en uygun yanıtı verecek olan kombi modelini seçmelisiniz. Alana en uygun ısı verebilecek kombi modelini kullanarak hem verimli bir ısı elde edebilir hem de tasarruflu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Kombi Tasarrufu Konusunda Yapılan Yanlışlar

Kombi tasarrufu konusu ile ilgili pek çok yanlış bilgi bulunmaktadır.

Kombi tasarrufu yapmak için en çok yapılan yanlışlardan biri de kombinin tamamen kapatılmasıdır. Özellikle geceleri veya evden dışarı çıkarken kombinin kapatılması sizlere tasarruf yaptırmaz. Aksine yeniden kombiyi açtığınızda tüm sistemin ısınması için daha fazla enerji tüketimi yapılmaktadır.

Kombiyi Verimli kullanmak İçin İletişim : 0 224 233 83 89 veya 90 507 128 0444

Kombinin doğru bir yere monte edilmemesi de tasarruf konusunda en çok yapılan yanlışlardan biridir. Genellikle mutfak kombinin monte edilebilmesi için en doğru alanlardan biridir. Buna ek olarak banyo da yine bazı alanlarda kombinin montajı için tercih edilmektedir.

Mevsim geçişlerinde hem kombi hem de radyatör bakımını yaptırmayarak daha fazla enerji tüketimi yapılmaktadır. Sadece kombi bakımı yaptırmanız da yine tasarruf yapmak ve verimli bir ısı elde etmek için yeterli olmayacaktır. Radyatörlerin içinin de düzenli olarak temizlenmesi ısıdan tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır. Kombi tasarrufu ve kullanımı hakkında tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kombiyi Verimli kullanmak İle İlgili Konular

Kombiyi Verimli kullanmak ve kombiyi verimli kullanmak, kombiyi en verimli kullanma, kombiyi kaça ayarlamalı, doğalgaz kombi en verimli nasıl kullanılır, kombi ve peteklerin bakımı, kombiyi calistirmak, kombiyi çalıştırma,

İletişime geçmek için;

kombi evi nasıl ısıtır, kombi verimliliği, kombi en verimli nasıl kullanılır, en verimli kombi kullanımı, en verimli kombiler, kombide verimlilik nedir, tam yoğuşmalı kombi ne kadar tasarruf sağlar, Kombiyi Verimli kullanmak, kombi tasarruf derecesi, kombiyi uzaktan çalıştırmak, kombiyi en ekonomik nasıl kullanılır, kombi nasıl verimli kullanılır, kombiyi balkonda kullananlar, kombiyi 80 derecede yakmak,  kombiyi neye göre almalıyım ve Kombiyi Verimli kullanmak gibi konular için 0 224 233 83 89 veya 90 507 128 0444 nolu numaralardan arayabilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: