Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

BURSA DOĞALGAZ PROJE ÇİZİM ÜCRETİ

14.04.2020
165
BURSA DOĞALGAZ PROJE ÇİZİM ÜCRETİ

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber yaşamlarımıza giren olgular var. Bunların bir tanesi de çok farklı nedenlerden ötürü dünyanın her yerinde vazgeçilmez bir olgu haline gelen doğalgaz olgusu. Doğalgazın insanların yaşamına girmesi ile beraber her kentte insanların yaşamına yeni kavramlar da girmiş durumda. Örneğin Bursa doğalgaz proje çizim ücreti de bunlardan bir tanesi.

Bilmeyenler açısından bu kavramın ne olduğunu açıklamak gerekir ise Bursa kentinde çizilen doğalgaz projeleri için alınan ücrettir.

Bursa Kentine Genel Bakış

Bursa doğalgaz proje çizim ücreti konusuna gelmeden önce Bursa kenti hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir. Bursa Marmara bölgesinde olan ülkemizin en büyük kentleri arasında yer alır. Sanayi açısından da çok önemli olan bir kenttir. İrili, ufaklı olan çok sayıda işletme olduğu gibi kentte de ekonomik açıdan değişik gelir gruplarından insanlar yer alır. Böyle olunca da kentin demografik yapısı itibarıyla kent genelinde doğalgazın kullanılmadığı alan yok gibidir.

Kimler Doğalgaz Projesi Çizebilir?

Doğalgaz projesi herkesin rastgele çizebileceği bir proje değildir. Öncelikli olarak makine mühendisi olmak gerekir. Bunun yanında kısaca SMM denilen Serbest Mühendis Müşavir belgesi sahibi olunmalı ve Makine Mühendisleri Odası tarafından doğalgaz proje çizme noktasında yetkilendirilmelidir. Bunun için ise önceden oda tarafından verilen eğitimi tamamlamak gerekir.

BURSA DOĞALGAZ PROJE ÇİZİM ÜCRETİ

Doğalgaz Projesi Neden Gereklidir?

Tüm tesisat işlerinde mutlaka alanında uzman ve eğitim almış bir mühendisin proje çizmesi yasal olan bir süreçtir. Belediye, doğalgaz dağıtım firması gibi yerlerden gerekli izinlerin alınması için reel bir biçimde çizilmiş, imzalı ve onaylı doğalgaz projesi gerekir. Aksi halde doğalgaz açılmaz.

Doğalgaz Projesi Nasıl Olmalıdır?

Doğalgaz projelerinde doğalgazın kullanıldığı alanda yer alan tesisata dair bilgiler ve konumlar yer alır. Bunun yanında mekaniksel hesaplar, çizimler yer alır. Yapılan bu proje Autocad benzeri teknik çizim programları ile gerçekleştirilir. Başlı başına bir uzmanlık alanıdır.

BURSA DOĞALGAZ PROJE ÇİZİM ÜCRETİ BURSA DOĞALGAZ PROJE ÇİZİM ÜCRETİ

Bursa Doğalgaz Proje Çizim Ücreti ni Belirleyen Başlıca Unsurlar

Bursa doğalgaz proje çizim ücreti ise Makine Mühendisleri Odasının önerdiği rakamlar baz alınarak, serbest piyasa koşullarında ilgili mühendisin fiyat politikasına göre değişir. Tek bina olması ya da tesis gibi olan yerler için fiyatlar değişiklik arz edebilir. Ortalama 400-750 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bursagaz yetkili firma durumunu öğrenmek için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: