Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Isı Pompasını Kışın Isıtma Yazın Soğutma İçin Kullanabilir Miyim?

11.11.2021
5
Isı Pompasını Kışın Isıtma Yazın Soğutma İçin Kullanabilir Miyim?

Isı Pompasını Kışın Isıtma Yazın Soğutma İçin Kullanabilir Miyim? Daha az ve doğal enerji kullanarak daha yüksek verimli iklimlendirme hizmetlerini alabilmek için ısı pompaları tercih edilebilmektedir. Firmamızı, bu hizmeti satın almak için 0 224 233 83 89 nolu numaradan arayabilirsiniz

Hava, su veya topraktan alınan enerjileri doğal bir sistem içerisinde enerji haline dönüştürmektedir. Isı pompaları hem kış mevsiminde ısı elde etmek için hem de yazın soğutma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilmektedir.

ısı pompası

Isı Pompasını Kışın Isıtma Yazın Soğutma İçin Kullanabilir Miyim?

Isı pompasının uygulanacağı binanın içerisindeki sistem ısı pompasından istenilen verimin alınabilmesi için oldukça önemlidir. Isı pompası ile uyum sağlayacak bir sistemin olması gerekmektedir. Gerekli hesaplamalar ve ısı pompasının çalışabilmesi için uygun kriterler sağlandıktan sonra ısı pompası kurulumu yapılmalıdır. Binanın içerisindeki sistem ısı pompasının çalışması için yetersiz ise istenilen verim elde edilemeyecektir. Hem kış hem de yaz mevsiminde ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılamak için ısı pompaları yeterli performansı sunabilecektir.

Bu hizmet için iletişim numaramız: 0 224 233 83 89

Isı Pompaları Yalnızca Isıtma İşlevi Mi Görür? Isı Pompasını Kışın Isıtma Yazın Soğutma İçin Kullanabilir Miyim

Isı pompaları genellikle büyük binaların ve yapıların ısınabilmesini sağlamak amacı ile en yüksek performansa sahip olan bir sistem olarak tercih edilmektedir. Ancak ısı pompaları yalnızca ısıtma işlevine sahip değildir. Hem ısıtma hem de soğutma kullanımı için sistem otomatik olarak çalışabilmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli detay ise genellikle toprak enerjisi ile çalışan ısı pompalarının soğutma için pek tercih edilmemesidir. Yine de ısı pompasının kurulması istenilen yapı için toprak enerjisi tercih edilecek ise uzmanların bu konu ile ilgili toprak analizinin oldukça iyi yapması gerekmektedir.

Isı Pompası İle Soğutma Yapılabilir Mi? Isı Pompasını Kışın Isıtma Yazın Soğutma İçin Kullanabilir Miyim

Oteller, alışveriş merkezleri gibi büyük alanlardaki iklimlendirme sistemleri için hem düşük maliyetli hem de yüksek performanslı ısı pompası sitemleri tercih edilmektedir. Isı pompaları genellikle alanın ısınması için tercih edilen bir iklimlendirme sistemi olarak bilinmektedir. Ancak ısı pompaları uygun şartlar sağlandığında büyük alanların bile mevsime uygun olarak gerekli derecede

soğumasını da sağlamaktadır. Isı pompası çalışma sistemi kış mevsiminde sıcak su ile ısı verdiği için yaz mevsiminde de sistem bunun tam tersi olarak çalışmaya başlamaktadır. Isı pompası sistemi içerisinde 7 dereceye kadar soğuk su üretimi yapılabilmektedir. Soğutma sistemleri için ısı pompaları farklı teknikler ile alana kurulabilmektedir. Duvardan serinletme genellikle ısı pompalarından soğutma performansı alabilmek için en çok tercih edilen uygulama yöntemi olarak bilinmektedir.

Hem Soğutma Hem De Isıtma İçin Hangi Kaynak Tercih Edilmelidir?

Isı pompasının kurulacağı alana göre ve civarda bulunan doğal kaynağın sunacağı verime göre ısı pompası için hangi kaynaktan yararlanılacağı tespit edilebilmektedir. Isı pompası sadece şu enerji kaynağından daha yüksek verim ile çalışır demek yanlış olacaktır. Bulunduğunuz bölgenin iklim şartları ve enerji kaynağının verim oranı da ısı pompasının çalışma performansını yakından ilgilendiren etmenler arasında yer almaktadır.

Eğer ılıman iklime sahip olan bir bölgede yaşıyorsanız -10 dereceye kadar topraktan alınacak olan enerji ile ısıtma ve soğutma verimini elde edebilirsiniz. Genellikle hem ısıtma hem de soğutma sisteminin birlikte çalışması istenildiği durumlarda genellikle ısı pompası sistemlerinde yatay toprak sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Konforlu Yaşam Alanları İçin Isı Pompası Sistemlerini Tercih Edin

Gerekli şartlar sağlandığında ve enerji kaynağının istenilen oranlarda verimli olması durumunda ısı pompası sistemleri sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Hem iç mekanların ısınması hem de soğutma sistemleri için istenilen en ideal konforu ısı pompası sistemlerinden elde edebilirsiniz. Duvar ve yer tipi soğutma sistemleri ile büyük alanlardaki iklimlendirme sorunlarını daha yüksek verim ve daha düşük maliyet ile kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. İnsan sağlığı için de herhangi bir sorun teşkil etmeyen ve tamamen doğal enerjileri ısıtma ve soğutma sistemine dönüştüren ısı pompaları son 50 yıldır en çok tercih edilen sistemler içinde yer almaktadır.

Isı pompalarının diğer iklimlendirme sistemlerine göre pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Maliyet ve enerji tüketimi sunmuş olduğu en önemli avantajlar arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Isı Pompası Nedir (technomuhendislik.com)

Temiz bir çevre anlayışı ile kurulan sistemi sayesinde enerjiyi doğadan sağladığı için çevreye de herhangi bir atık göndermeden temiz bir çalışma sistemi ile hizmet sunmaktadır.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: