Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Isı Pompası Nedir?

09.11.2021
8
Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Nedir? Isı pompaları yaşam alanlarınızı hem ısıtma hem de soğutma için kullanabileceğiniz doğal bir sistem ile çalışmaktadır. Doğal ısıyı alarak ve işleyerek kullanılacak bölge üzerinde en yüksek verimli şekilde sıcaklık ve basınca dönüştürerek enerji oluşturmaktadır. Bu sayede hem hava hem de su ve toprak kaynaklı olarak çalışabilmektedir. Firmamızı, bu hizmeti satın almak için 0 224 233 83 89 nolu numaradan arayabilirsiniz

ısı pompası nedir

Isı Pompası Nedir?

Isı pompaları son dönemlerde doğal enerjileri kullanarak iklimlendirme sistemi olarak tercih edilen cihazlardır. Isı pompalarını bu denli çok tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de çevre dostu olmasıdır. Herhangi bir baca girişi ve çıkışı olmadan ve çevreye zararlı bir gaz oluşturmadığı için çevre dostu olarak tercih edilen bir iklimlendirme sistemidir.

Son teknoloji üretilen ısı pompaları aynı zamanda hem ısıtma hem de soğutma ihtiyaçlarına göre yanıt verebilmektedir. Tek bir cihazda toplanan ısıtma ve soğutma potansiyeli sayesinde yaşam alanlarında her mevsim kullanım için uygun bir sistemdir.

Evlerin daha konforlu bir yaşam alanı olarak kullanılabilmesi için çevreye hiçbir zararı olmayan ısı pompaları son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay bir sisteme sahip olan ısı pompaları enerji tasarrufu yapma açısından da benzer iklimlendirme cihazlarına oranla oldukça ekonomiktir. Doğadaki enerjiyi dönüştürerek yaşam alanlarınızda ihtiyaçlarınıza yönelik olarak enerji ürettiği için de konforlu bir iklimlendirme hizmeti sunmaktadır.

Isı Pompası İçin İletişim: 0224 233 83 89

Isı Pompası İle Isı Ve Enerji Tasarrufu

Isı pompaları özellikle enerji tasarrufu yapmak açısından en yüksek verime sahip olan sistemlerden biridir. Sıcak su, ısı veya soğuk hava gibi tüm ihtiyaçlarınıza yönelik olarak tek bir sistem üzerinden yanıt bulmak istiyorsanız ısı pompalarını tercih edebilirsiniz.

Hem ekonomik hem de çevre dostu bir sistem olan ısı pompası sistemleri A++ enerji sınıfı içerisinde yer almaktadır. Bu da kullandığı enerjiyi en yüksek potansiyelde kullanabildiğinin bir göstergesidir. Yaşam alanlarınızda kolaylıkla kurulum yaptırabileceğiniz ısı pompaları görsel olarak da eviniz veya iş yeriniz ile bir bütünlük sağlayabilmektedir. Modern bir iklimlendirme sistemi arıyorsanız tercihinizi ısı pompaları çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz.

Hava Kaynaklı Isı PompasıNerelerde Kullanılır?

  • -En çok tercih edilen ısı pompası çeşitlerinden biri olan hava kaynaklı ısı pompaları genellikle ev ve işyerlerinde tercih edilmektedir.
  • -Dairelerde ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarına yanıt vermek için kullanılmaktadır.
  • -Otel veya benzer binaların genel olarak ısıtılması ve soğutulması için kullanılmaktadır.
  • -Müstakil evler ve villalar için en çok tercih edilen iklimlendirme sistemidir.
  • -Hamamların ve otellerin sıcak su sistemlerinin elde edilmesi için tercih edilmektedir.
  • -Seralar ve hayvan barınaklarının ısıtılması için hava kaynaklı ısı pompaları kurulmaktadır.
  • -AVM ve büyük iş merkezlerinin mevsime uygun olarak ısınması ve soğutulması için kurulan bir sistemdir.

Hava kaynaklı ısı pompaları özellikle ılıman iklime sahip olan bölgeler için oldukça uygundur. Bu bölgelerde kurulan hava kaynaklı ısı pompaları büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Her mevsim en ekonomik ısıtma ve soğutma sistemine sahip olmak için hava kaynaklı ısı pompaları kurulabilmektedir.

Neden Isı Pompası Tercih Edilmelidir?

Isı pompasının çalışma prensibi genel olarak doğadaki bulunan enerjiyi kullanmaktadır. Toprak, hava ve su enerjilerini kullanarak çalışan ısı pompaları tamamen çevre dostu olmakla birlikte herhangi bir atık gaz da oluşturmamaktadır. Bu açıdan bakıldığında ilerleyen dönemlerde tüm yaşam alanlarında da ısı pompalarının daha sık kullanılacağını söylemek mümkündür.

Isı pompalarından diğer iklimlendirme cihazları ile kıyaslandığında birkaç kat daha fazla enerji verimi alındığını söylemek mümkündür. Yerden ısıtma sistemlerinde özellikle sıcak suyun verimli ve yüksek kalitede olması yaşam alanlarının ısınması açısından oldukça önemlidir. Bunun için yerden ısıtma sistemi açısından en verimli yöntem ısı pompalarıdır. Isı pompaları pek çok farklı enerjiyi avantajlı duruma dönüştürerek yaşama alanlarında kullanım için hazır hale getirmektedir.

Isı pompaları sadece yaşam alanlarını ısıtmak için kullanılmamaktadır. Dört mevsim de kullanım için uygun olan ısı pompaları kullanılacak olan alana göre dizayn edilmektedir. Genellikle duvardan gelen serinletme yöntemleri ısı pompalarında en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Bu noktada soğutma ve ısıtma için kurulacak olan ısı pompalarının profesyonel olarak kurulması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Klima Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalı? (technomuhendislik.com)

Isı pompaları ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve kurulumları hakkında destek almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: