Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursa En İyi Doğalgaz Firmaları

10.12.2020
51
Bursa En İyi Doğalgaz Firmaları

Bir firmanın en iyi olması için yapmış olduğu projelere ve projeler sonunda kazandırmış olduğu müşteri memnuniyetine bakmak yeterli olacaktır. Bursa En İyi Doğalgaz Firmaları gaz dağıtım firması tarafından yetki belgesine sahip verilmiş ve onların adına iç tesisat işlemlerini projelendirmelerini yapan firmalardır. Daire kapısına kadar doğalgazın çekilmesi ve daire kapısından içeriye yakıt tüketimi olarak cihazlara doğalgazın verilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasını sağlarlar.

Doğalgaz tesisatı işlemleri belirli bir projeye uygun olarak yapılmalıdır ve bu projenin gaz dağıtım firması tarafından onaylanmış gerekmesi gerekmektedir. Bir doğalgaz iç tesisatı döşettirmek ya da mevcut iç tesisat üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak veya tadilat yaptırmak istediğiniz taktirde gaz dağıtım firması tarafından kendisine yetki belgesi verilmiş olan doğalgaz yetkili firmalar ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

Doğalgaz Firmaları Ne İş yapar

Doğalgaz yetkili firmalar tarafından yapılan işlemlerden bazıları şu şekildedir; Doğalgaz dönüşümü ve doğalgazlı endüstriyel mutfak projelerin yapılmasını sağlarlar. Doğalgaz hattı bakımı tamirlerini yaparlar. Doğalgaz iç tesisat döşemelerini gerçekleştirirler. Kazan dairesi proje uygulamalarını gerçekleştirirler. Doğalgaz kolon projelerini yaparlar, doğalgaz tesisat montajı ve bakımı, değiştirme ve döşeme gibi tüm servis işlemlerini gerçekleştirirler.

Gaz açımı için gerekli teknik alt yapıyı sağlarlar. Doğalgaz firmaları bünyelerinde projeleri ve işlemleri yapabilecek mühendisler ve ustaları yetki belgelerine sahip bir şekilde tutmak zorundadırlar. Doğalgaz firmaları, gaz dağıtıcı firmalar tarafından verilmiş olan yetki belgeleri doğrultusunda projenin uygun olarak yapılmasından ve onaylanmasından, sonraki kısımlarda montaj ve sistem kurulum işlemlerini yapan testlerini gerçekleştirilen ve ilgili gaz dağıtım şirketinin kontrol elemanları eşliğinde tesisatı kullanıma hazır hale getirilmesinden sorumludurlar.

Bursagaz Anlaşmalı Doğalgaz Firmaları

Binalarda yeni kurulacak olan doğalgaz sistemleri ile ilgili olan plan ve şemaların çizimleri Bursagaz ile anlaşması olan ve belgeye sahip olan doğalgaz yetkili firmalar tarafından yapılmaktadır. Firmalar tarafından yetkili personeller tarafından çizilmiş olan bu projeler gaz dağıtım firması olan Bursagaz tarafından onaylandıktan sonra doğalgaz ile ilgili kurulum işlemlerine başlanır.

Kolon tesisatı için binada uygun olan yerler seçilip bina girişindeki tüketim cihazlarına kadar olan boruları keser, bunları büker ve bakır halde bulunan boruları lehimleyerek çelik borularda kaynaklayarak ve ekleme parçaları ile birbirlerine ekleyerek gereken boyutlarda hazırlarlar. Bu hazırlıklar esnasında projedeki planlamaya ve şemaya en uygun şekilde hareket edilmelidir. Doğalgaz tüketimi cihazının yani kombilerin binanın hangi tarafına kurulacağına karar verildikten sonra doğalgaz sayacınında yeri tespit edilir.

Bütün bu işlemler bittikten sonra doğalgaz firması tarafından sistem çalışır hale getirilir. Gaz tesisatının kontrolleri yapılır ve bacalarında kontrol testleri yapıldıktan sonra gaz kaçaklarına karşı bütün önlemler alınıp doğalgaz kullanımı açılımlar. Bursagaz Anlaşmalı Doğalgaz Firmaları arasında boy göstermekteyiz. Ayrıntılı bilgi için irtibat kurunuz.

Doğalgaz Firmalarında Personel Sorumlulukları

Doğalgaz yetkili firmalar çalışacak olan kişilerin sorumluk sahibi kişiler olması çok önemlidir. Özellikle patlayıcı ve zehirleyici bir özelliğe sahip olan doğal gazın çok tedbirli bir şekilde yapılması ve tesisatı yapılacak ortamda iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili tüm kurallarını yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

Doğalgaz firmalarının yapmış oldukları çalışmalar içerisinde iç tesisat ile ilgili ve kolon hattının çekilmesi kolon tesisatı ve iç tesisat ile ilgili projeler kapsamı içerisine girmektedir. Tesisat firmaları doğalgaz ile ilgili işlemleri yaparlarken iki farklı yöntemle çalışırlar. Birincisi ilk tesisat ikincisi ise tadilat ile ilgili olan şeklidir.

Her ikisi içinde projelendirme yapılması gerekmektedir ve bu projelendirmenin yetkili personeller tarafından yapıldıktan sonra gaz dağıtım firması tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir. Proje onayından sonra da gaz ile ilgili yapılacak olan bütün işlemlere başladığını bilinir.

Doğalgaz Tesisat İşlemleri Nasıl Yapılır

Doğal gaz tesisat firmalarına başvurduğunuz taktirde binalarınızın içi tesisatı için bir proje çizimi gerçekleştirilecektir. Bu projenin çizimleri yetkili teknik sorumlular tarafından yapılmaktadır. Daha sonradan bulunan bölgedeki gaz dağıtım firması tarafından onaylandıktan sonra işlemlere başlanılır. İlk tesisat projeleri dışında tadilat içinde projelendirme yapılması gerekmektedir.

Tadilat projelendirilmesinde gerekli çizimler yapıldıktan sonra gaz dağıtım firmasına bu çizimler onaylatılır. Onaydan geçen projenin hayata geçmesi için gaz kesme işlemi yapılır. Gaz kesme işleminin bitimi ile birlikte proje uygulamalarına başlanılır. Tadilatlar bittikten sonra tekrar gazla ilgili herhangi bir sızdırmazlık sorunu olup olmadığı ile ilgili kontrollerine gelinir.

Şayet sızdırmazlık ile ilgili bir sıkıntı varsa bu sorunun ortadan kaldırılmasını kadar gaz açma işlemi yapılmaz tadilat projesindeki bütün uygulamalar tamamlandıktan ve onay verildikten sonra doğal gaz kullanımı başlanılması için gaz açma emri verilir. Doğalgaz yetkili firmalar tarafından yapılmış olan projelerde herhangi bir aksaklık olmadığı sürece ortalama bir hafta içerisinde projeye onay verilir. Çok yoğun olan olmayan zamanlarda ise projelerin iki günde bile onaylandığı görülmektedir.

Bursa Doğalgaz Tesisatı hizmetimiz hakkında detaylar için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Doğalgaz Firmaları

Gaz dağıtım firması tarafından yetki verilmiş ve belge sahibi olan doğalgaz firmalarına projelerin çizdirilmesi çok önemlidir. Bursa’da yetki belgesine sahip olan firmaları Bursagaz sitesinden görebilir ve teyit edebilirsiniz. Bu projelerin çizimi öncesinde karşılıklı olarak bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşmeler gaz dağıtım piyasa şartları kararnamesinde belirlenen teknik içerikleri kapsamaktadır.

Sözleşme imzalandıktan sonra doğalgaz firması mühendisleri doğalgaz tesisatı yapılacak mekânın iç dizaynı ve mimari yapısı da uygun bir şekilde projeyi çizip gaz dağıtım firmasının onayına sunar. Proje çizimleri belirli bir ücrete tabiidir. Doğalgazın en güvenli şekilde ve konforlu bir şekilde doğalgaz iç tesisatında uzmanlaşmış ve profesyonel bir ekibe sahip olan firmalar tarafından yapılması çok önemlidir.

Sadece proje aşamasında değil projenin onayından sonra uygulama aşamasında da her türlü güvenlik önlemlerin alınarak alanında uzman ve dağıtıcı gaz firmasının yetki verdiği personeller ve firmalar tarafından bu işlemlerin yapılması gereklidir. Doğalgaz yetkili firmalar tesisat işlemlerini yaparken bazı konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Bunların en başında doğalgaz için döşenecek olan boru hatlarının erişimi kolay bir yerde olması, hiçbir şekilde duvar altında olmaması gereklidir. Kolayca müdahaleye izin verecek şekilde montajının yapılması lazımdır.

Doğalgaz İç Tesisatı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bağlantı yapılan noktalarda herhangi bir gaz sızması olmasını önlemek amacı ile macun ve keten kaplaması yapılmalıdır. Gaz taşıyıcı borularda görünür bir yerde olmalı ve tehlike anında kolayca müdahale edilecek şekilde döşenmelidir. Gaz borularının bir kelepçe vasıtası ile sabitlenmesi gereklidir. Boruların ilerleyen zamanlarda pas tutmasına karşı korunaklı bir şekilde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bina içerisinde çıkacak olan yangın durumlarında doğal gaz tesisatının elektrik prizlerinı olan uzaklığı hesap edilerek yerleştirme işlemlerinin yapılması lazımdır.

Doğalgaz tesisatını yapacak olan firmaların tüm gaz yönetmeliğini vakıf olmaları ve bu yönetmeliğe uygun bir şekilde tesisat döşeme işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Doğalgaz yetkili firmalar tesisat işlemleri ile ilgili sabit bir fiyat listesi oluşturamazlar. Bunun nedeni ise yapılacak olan dairelerdeki planların farklı olması ve içerde kullanılacak malzemelerin azlığı ya da çokluğu ona göre ve yapılacak olan işçiliğe göre fiyat belirlemesi yapılır. Güvenli bir hizmet almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak istediğiniz taktirde firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Bursa En İyi Doğalgaz Firmaları arasında üst düzey müşteri memnuniyeti ile öne çıkmaktayız.

BURSA EN İYİ DOĞALGAZ FİRMASI İLE İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: