Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır?

03.12.2021
3
Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır?

Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır sorusu, kurulum ve montajı merak eden birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yeni bir doğalgazlı şofben aldıysanız ve nereye takılacağını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Şofben satın almadan önce şofbenin nereye takılması gerektiği mutlaka düşünülmelidir. Doğalgazlı şofben nereye takılır sorusu da bu sebeple oldukça önemlidir. Şofbenin nereye takılacağını ayarlamadan önce şofben satın alırsanız şofbeninizin kurulumu istediğiniz şekilde gerçekleşemeyebilir. Güvenli ve kolay bir kurulum için şofbenler doğru alanlara takılmalıdır.

Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır Kurulum ve Montajı

Doğalgazlı şofben kurulum ve montajının oldukça güvenli ve profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Bu sebeple kurulum ve montaj işlemlerinin uzman kişiler tarafından yapılması önerilmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılmayan montaj işlemleri sonrasında doğalgazlı şofbeni kullanmak tehlikeli olabilir.

Şofbeninin kurulum ve monte işlemlerinin gerçekleştirilmesinden önce şofbenin nereye kurulacağına karar vermelisiniz. Kurulum ve monte işlemlerinden önce şofbenin yeri ayarlanırsa zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz. Eğer şofbenin kurulması planlanan yerde fayans varsa mutlaka monte işleminden önce fayansların belirli bölgeleri kırılmalıdır.

Kurulum ve monte işlemlerini, şofbenin marka ve modelleri de etkilemektedir. Her marka ve modelin kurulumları değişiklik gösterebilir. Bu sebeple mutlaka şofben markanızın kurulum kitapçığının da incelenmesi gerekir.

Farklı Doğalgazlı Şofben Modellerinin Kurulumu

Doğalgaz şofben modelleri farklılık gösterdiği için şofbenlerin kurulumu da değişiklik gösterebilir. Doğalgazlı bacalı şofben modelinin kurulumu ile hermetik şofben modelinin kurulumu aynı olmaz. Bu sebeple öncelikle doğalgazlı şofbeninizin modelini ve özelliklerini öğrenmek sizlere fayda sağlayacaktır.

Bacalı şofben modellerinin kurulumunda ocak yanı, fırın, soba veya radyatör peteği gibi alanlar tercih edilmemelidir. Donma veya yanma gibi tehlikelerin olduğu bölgede bacalı şofben modelleri yer almaması gerekir.

Doğalgazlı şofben kurulumunda yaşadığınız yerin doğalgaz altyapısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple doğalgazlı şofben modellerinizin mutlaka işinde uzman kişiler tarafından kurulduğuna emin olmanız önerilmektedir.

Doğalgazlı Şofben Kurulum Önerileri

Şofben modellerinin nereye kurulacağı veya nasıl kurulacağı gibi sorular oldukça merak edilir. Uzmanlar, şofben almadan önce şofbeninin kurulum yerinin önceden belirlenmesi gerektiğini ifade etmektedir. Şofben modelleri genel olarak mutfak veya banyoya kurulmaktadır. Genel olarak mutfaklara monte edilen şofbenlerin kullanımı daha güvenlidir. Fakat birçok şofben modelini güvenli bir şekilde banyolarda da kullanabilirsiniz.

Şofbenlerin kurulum yerleri, şofbenlerin modellerine göre de değişiklik gösterir. Örneğin bacalı şofben modellerini ocak, fırın veya tüp gibi yerlerin yanına kurulmaması gerektiği ifade edilmektedir.

Hermetik şofben modelleri de ocak, fırın, radyatör yanı gibi alanlara kurulmamalıdır. Hermetik şofben modelini, doğalgaz ile kullanacaksanız yerel gaz dağıtımı yapan şirketlerden bilgi almanız önerilmektedir. Doğalgazla çalışacak olan şofben modellerini tek başınıza kurulumunu gerçekleştirmemeniz tavsiye edilmektedir. Hermetik şofben modelleri, banyo alanlarında da güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Doğalgazlı şofben kurulumu için yer olarak genellikle mutfak alanı önerilmektedir. Bacalı şofben modellerinin kurulum işlemi gerçekleşmeden önce mutlaka bacası için ayrı bir düzenleme yapılmalıdır.

Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır? Şofben Kurulumu ve Çalışması

Doğalgazlı şofben modellerinin güvenli bir şekilde çalışabilmesi için monte edildikleri yer oldukça önemlidir. Şofben modellerine göre kurulum yerlerini doğru bir şekilde seçtiğinize emin olmanız gerekir. Bacalı şofben modellerinin güvenli bir şekilde çalışabilmesi için mutfak alanına kurulumu yapılması önerilmektedir.

Şofben kurulumundan önce yaşadığınız alanın doğalgaz bağlantısı da kontrol edilmelidir. Güvenli bir şekilde doğalgazlı şofben kullanabilmek için doğalgaz bağlantısının kontrolü yapılmalıdır. Bu sebeple doğalgazlı şofben modellerinin alanında uzmanlar tarafından kurulması önerilmektedir.

Doğalgazlı şofben modelleri hem banyoda hem de mutfak alanında güvenle kullanılabilir. Fakat alanında uzmanlardan şofben modellerinize göre nerede kullanmanız gerektiğine dair detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Şofben modellerinin iyi bir şekilde çalışabilmesi için kablo bağlantılarının da güvenli bir şekilde yapılması gerekir. Doğalgazlı şofben nereye takılır, nasıl takılmalı ve takılırken nelere dikkat edilmeli gibi soruların yanıtlarını öğrenebilmek için yazımızı dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Isıtma Sistemleri | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

    Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır,  Doğalgaz şofben nereye takılır, hermetik şofben nereye takılır, doğalgaz şofben nasıl takılır, doğalgazlı şofben elektrik bağlantısı, doğalgazlı şofben bakımı, doğalgazlı şofben değişimi, doğalgazlı şofben kullananlar, hermetik şofben taktırmak, doğalgazlı şofben nasıl çalışır, doğalgazlı şofben projesi, doğalgazlı şofben bağlantısı, doğalgazlı şofben tamiri, hermetik şofben elektrik bağlantısı, doğalgazlı şofben önerileri, doğalgazlı şofben kullanımı  ve Doğalgazlı Şofben Nereye Takılır gibi konularda firmamızı arayabilirsiniz.        

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: