Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgazlı Hermetik Şofben Nedir?

03.12.2021
3
Doğalgazlı Hermetik Şofben Nedir?

Doğalgazlı Hermetik Şofben Nedir sorusu, şofben satın almayı düşünen kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte şofben modelleri de araştırılmaya başlandı. Şofben modellerinin uygun fiyatlı olmasının yanı sıra en iyi enerji tasarrufunu da sağlaması oldukça önemlidir.

Günümüzün en yeni teknoloji cihazlarından biri olan doğalgazlı hermetik şofben nedir sorusu da merak edilmektedir. Elektrikli şofbenlere göre birçok avantajı bulunan hermetik şofben nedir, avantajları nelerdir, satın alırken nelere dikkat edilmelidir gibi birçok sorunun yanıtını sizler için inceledik.

Doğalgazlı Hermetik Şofben

Doğalgazlı Hermetik Şofben

Hermetik şofben modelleri, kısa süre içerisinde su ısıtıcı olarak bilinir. Hermetik şofbenlerin en önemli özelliği suyu ısıttığı havayı dışarıdan almaktadır. Yani hermetik şofbenler, bir fan yardımıyla gerekli oksijeni dış ortamdan almakta ve yanma sonrasında ortamda yer alan gazı da baca yardımıyla dışarıya atmaktadır. Bu sebeple hermetik şofben modelleri oldukça güvenli olarak bilinir.

Bacalı şofben modelleri, suyu ısıtmak için oksijeni cihaz içerisinden almakta ve ortaya çıkan gazı da cihaz içerisinden dışarıya gönderdiği için baca tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bu sebeple bacalı şofben modelleri zehirlenmelere sebep olabilir. Fakathermetik şofben modelleri ayrı bir baca yardımıyla atık gazları dışarıya gönderdiği için herhangi bir güvenlik sorununa yol açmaz.

Doğalgazlı Şofben Modelleri

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen hermetik şofbenlerin modelleri de değişiklik göstermektedir. Kullanım kolaylığı ve güvenilirliği ile hermetik şofbenlerin farklı modelleri de bulunmaktadır. Modelleri farklılık gösterse de hermetik şofben modelleri genel olarak aynı prensiple çalışmaktadır.

Hermetik şofben modellerini farklı dış panelleri ve kullanım fonksiyonları birbirinden ayırmaktadır. Bunun yanı sıra farklı modellere ayrılmasının en önemli özelliklerinden biri de dakika da ürettikleri sıcak su miktarıdır. Doğalgazlı hermetik şofben modelleri, ihtiyaca yönelik seçim yapma özelliğini de sunmaktadır.

Hermetik Şofben Avantajları Nelerdir?

Hermetik şofben modellerinin diğer şofben modellerine göre birden fazla avantajı bulunmaktadır. Öncelikle hermetik şofben avantajları arasında güvenli ve tasarruflu olması yer almaktadır. Hermetik şofben modelleri, yanma için gerekli enerjiyi dış ortamdan aldığı ve atık gazın bacalar yardımıyla dış ortamdan attığı için oldukça güvenlidir. Diğer şofbenler gibi baca tıkanmasına ve gaz zehirlenmesine sebep olmaz.

Hermetik şofben modelleri, isteğe bağlı olarak hem doğalgazla hem de LPG ile de çalıştığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Sadece doğalgazlı evde yaşayan kişiler değil, aynı zamanda sobalı evde yaşayan kişiler de hermetik şofben modellerini tercih edebilir.

Mutfak ve banyoda kesintisiz sıcak su ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Kısa süre içerisinde sıcak su üretebilmektedir. Doğalgazlı şofben modellerinin kullanımı da diğer şofben modellerine göre daha kolaydır. Kolay tasarımı ve fonksiyonları sayesinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Şık görünümünün yanı sıra LCD panel sistemi sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Gelişmiş sıcaklık ayarları kontrol sistemi sayesinde istediğiniz sıcaklıkta veya istediğiniz miktarda sıcak suya sahip olabilirsiniz. Suyun sıcaklığını anlık olarak LCD panel sistemi üzerinde göstermektedir. Bu sayede suyun sıcaklığını konforunuza göre kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Doğalgazlı hermetik şofben modelleri, banyo gibi küçük ortamlarda oksijene ihtiyaç duymaz. Bacası dışarıya doğru monte edileceği için dış ortamdan güvenli bir şekilde oksijen alabilmektedir.

Hermetik Şofben Kullanımı

Doğalgazlı hermetik şofben kullanımı gerçekleştirmeden önce mutlaka kurulumunun yetkili servislerden tarafından gerçekleştirildiğine emin olmanız gerekir. Bunun yanı sıra doğalgazlı hermetik şofben kullanımı oldukça kolaydır. Hermetik şofben modelleri, LCD panel ekranlara sahip olduğu için kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Şofben üzerinde açma ve kapama düğmelerinin yanı sıra sıcaklık ayarını kontrol edebileceğiniz düğmelerde bulunmaktadır. Hermetik şofben modelleri, sıcaklık derecesini aynı anda gösterdiği için istediğiniz sıcaklığa göre ayarlama yapabilirsiniz. Doğalgazlı hermetik şofben modelleri, kullanıma başlandığı andan itibaren 10-15 saniye gibi kısa süre içerisinde sıcak su üretimi gerçekleştirmeye başlamaktadır.

              doğalgazlı şofben nedir, hermetik şofben fiyatları ankara             , doğalgazlı hermetik şofben markaları, doğalgazlı hermetik şofben tavsiye, demirdöküm doğalgazlı şofben fiyatları,  eca doğalgazlı hermetik şofben fiyatları, arçelik doğalgazlı şofben, sahibinden doğalgazlı hermetik şofben, doğalgazlı hermetik şofben fiyatları, doğalgazlı hermetik şofbenler,

ariston next hermetik doğalgazlı şofben – 14 lt, en ucuz doğalgazlı hermetik şofben, beko doğalgazlı hermetik , bosch hermetik doğalgazlı şofben, baymak bh11hermetik şofben, baymak bh13 hermetik doğalgazlı şofben, doğalgazlı şofben eca, hermetik şofben eca, hermetik şofben fiyat, elektrikli hermetik şofben, demirdöküm hermetik şofben,

daylux doğalgazli hermetik şofben 11 lt-lcd 22 8 kw, eca doğalgazlı şofben, ikinci el doğalgazlı hermetik şofben, en iyi doğalgazlışofben hangisi              , eca phoenix 11 lt doğalgazlı hermetik , eca 11 lt hermetik şofben fiyatları, hermetik doğalgaz şofben fiyatları,

Isıtma Sistemleri | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

termodinamik hermetik doğalgazlı şofben 14 lt , termodinamik hermetik doğalgazlı şofben 11 lt, vaillant turbomag 12 lt hermetik şofben, termodinamik hermetik doğalgazlı şofben – yeni model, protherm doğalgazlı hermetik           , termodinamik hermetik doğalgazlı şofben, vaillant turbomag 14 lt doğalgazlı şofben, 11 lt hermetik şofben, 11 lt hermetik şofben fiyatları, hermetik gazlı şofben fiyatları için arayabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: