Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi Montajı Ücretli Midir? Kombi Montajı Fiyatı Ne Kadardır?

16.11.2021
3
Kombi Montajı Ücretli Midir? Kombi Montajı Fiyatı Ne Kadardır?

Kombi Montajı Ücretli Midir? Kombi Montajı Fiyatı Ne Kadardır? Kombi montajı ile kombinin ilk çalıştırılması işlemleri birbirinden farklıdır. Bunun için de kombi montajının kombiyi aldığınız firma veya marka ile ilgili olmadığını söylemek mümkündür.

Kombi Doğalgaz Açım

Kombi montajının bulunduğunuz bölgedeki doğalgaz dağıtımında yetkili olan firma veya yetki verdiği teknik tesisatçı firmalar tarafından yapılması gerekmektedir. Kombi montajı sonrasında doğalgaz tesisatı ve diğer tesisatlar ile uyum içerisinde olup olmadığı bu alanda uzman olan kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

Uygunluk belgesinin verilebilmesi için kombi montajının sertifikalı firmaların kombi montajı işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ana dağıtım firması bulunduğunuz bölgede farklı doğalgaz tesisatı firmalarına da kurulum ve montaj yetkisi vermiş olabilir.

Kombi Montajı Ücretli Midir?

Kombi Montajı Ücretli Mi, almış olduğunuz kombi markasına ait olan yetkili servislerin kombi montajı yapma yetkisi bulunmamaktadır. Bunun için de kombi montajının ücrete tabi olduğunu söylemek mümkündür. Ancak kombi montajı yapıldıktan sonra garanti süresinin başlatılabilmesi için kombinin ilk çalıştırılma işlemi yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

Kombi montajının sadece yetkili dağıtım firmaları tarafından yapılması tüm kombi markaları için geçerli olan bir kuraldır. Bu noktada gerekli tesisat kontrollerinin yapılması ve kombi ile tesisatın uygunluk sağlaması için bu şekilde bir sistem uygulanmaktadır.

Kombi montajının yetkili kombi markası servisleri tarafından yapılması tamamen sizlerin can ve mal güvenliğini sağlamak içindir. Kombiyi almış olduğunuz firmanın eğer montaj ile ilgili bir yetkisi var ise bunu bulunduğunuz bölgedeki doğalgaz ana dağıtım firmasından sorgulatarak öğrenebilirsiniz. Gerekli izinlere sahip ve bu konu ile ilgili sertifikaya sahip olan tesisat firmalarına güvenle ve belirlenen ücret karşılığında kombi montajı işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Kombi Montajı Fiyatı Ne Kadardır? Kombi Montajı Ücretli Mi?

Kombi montajı sabit bir ücrete tabidir. Her yıl doğalgaz ana dağıtım firmaları tarafından belirlenmektedir. Ancak dağıtım firmalarından izin ve sertifika almış

olan özel firmalar arasında doğalgaz montajı için belirlenen fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. 0507 128 04 44 numaramız ile firmamıza ulaşarak kombi montajı fiyatı hakkında en güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi montajının yapılabilmesi için öncelikli olarak daha önce bir kombi kullanıyor iseniz eski kombiniz duvarda sökülmektedir. Eski kombinin duvardan alınması için de yine bu konuda uzman olan kişiler tarafından destek almanız gerekmektedir. Eğer sıfır bir tesisat için yeni kombi montajı yapılacak ise montajın yapılması işleminin yine doğalgaz yetkili servisler tarafından yapılması uygundur.

Kombi montajının yapılması sırasında monte edilecek kombinin doğalgaz tesisatı ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmektedir. Kombi alt bağlantı setinin hesaplanmasının ardından duvara monte edilebilmesi için arka panel ölçüleri ölçülür. Arka paneli ile duvara sabitlendikten sonra tesisatlar ile alt bağlantıları yapılır. Kombiniz çalışır durma geldikten sonra servis sıfır cihazın çalıştırılmasını sağlar. Kombi değişimi ve sıfır kombi montajı hizmetleri yalnızca ana doğalgaz dağıtım firmaları ve sertifikalı diğer doğalgaz tesisatı firmaları tarafından yapılmaktadır.

Kombi Montajı İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Kombi montajının sağlıklı ve eksiksiz bir şekilde yapılabilmesi için kullanılması gereken ana malzemelerin bulunması gerekmektedir. Kombi bacası ve kombi alt bağlantı setleri eksiksiz bir şekilde ara malzemeler ile hazırda bulunmalıdır. Eğer balkon için kombi montajı yapılacak ise kombi muhafaza kutusu da yine kombi montajı sırasında kullanılacak gerekli malzemeler arasında yer almaktadır.

Sıfır kombi montajı ve kombi değişimi yapıldıktan sonra yetkili firma tarafından kombi değişim ve kombi montajı belgesinin sizlere teslim edilmesi gerekmektedir.

Kombi Montajını Kim Yapar? Kombi Montajı Ücretli Mi?

Kombi montajını kombinizi aldığınız markanın yetkili servisinin yapma yetkisi yoktur. Bulunduğunuz bölgenin yetkili ve sertifikalı firmalarının kombi montajı

yapma yetkileri vardır. Örneğin İstanbul içerisinde iseniz İGDAŞ’ın yetkili firmaları kombi montajı yapmaya yetkilidir.

Kombi montajının yapılmasının ardında sıfır cihazınızın garanti süresinin başlatılması adına ise yetkili servis bu noktada devreye girmektedir. Kombi montajı ve kombi değişimi sonrasında alacağız uygunluk ve değişim belgesi ile kombi markanızın yetkili servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkili servis gelerek kombinin ilk çalıştırma işlemini yapar ve bu sayede garanti süresi de başlamış olur.

Kombi Montajı Ücretli Mi, kombi montajı ücretli midir, kombi montaj ücreti ne kadar gibi konularda 0224 233 83 89 numaramız ile bizleri arayarak kombi montajı ve kombi değişimi hakkında teknik destek alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: