Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Tam Yoğuşmalı Kombi Ve Fiyatları

18.11.2021
2
Tam Yoğuşmalı Kombi Ve Fiyatları

Tam Yoğuşmalı Kombiler Ve Fiyatları hakkında tüm merak ettiklerinizi sizler için bir araya derledik. Profesyonel bir ısı ve sıcak su kullanımı için tercih edebileceğiniz yoğuşmalı kombiler ile kış mevsiminizde yaşam alanlarınızı daha konforlu alanlara dönüştürebilirsiniz.

Tam Yoğuşmalı Kombi

Tam Yoğuşmalı Kombiler

Gaz halindeki maddenin ısı haline dönüşerek çevresine ısı vermesi işlemine yoğuşma denilmektedir. Kombiler için kullanılan yoğuşma kavramı tam ve yarım yoğuşma olarak iki farklı sistem ile çalışmaktadır.

Yoğuşmalı kombiler ile konvansiyonel kombilerin çalışma sistemleri birbirinden farklıdır. Konvansiyonel kombi çeşitleri genel olarak doğalgazın yanmasını sağlar ve oluşan atık gaz ve beraberinde meydana gelen su buharı ile birlikte direkt olarak bacadan çıkmasını sağlamaktadır.

Yoğuşmalı kombi modellerinde ise atık gaz sisteminin önüne geçilmektedir. İşlem gören gaz bacadan dışarı gönderilmeden önce gazın içerisinde bulunan su buharı da ayrıştırılarak tekrar enerjiye dönüştürülmektedir. Yeniden kullanım sunduğu için konvansiyonel kombi modellerine göre yoğuşmalı kombi çeşitlerinin daha verimli olduğunu söylemek mümkündür.

Yine konvansiyonel kombilere göre yoğuşmalı kombi modellerinin daha çevre dostu olduğunu da belirtebiliriz.

Yaşam alanları için en yüksek verimliliği sunacak olan tam yoğuşmalı kombiler aynı zamanda doğalgaz tüketiminde de büyük bir tasarruf sunmaktadır.

Tam Yoğuşmalı Kombi Modeli Kullanmanın Avantajları

 • -Doğalgaz tüketiminde diğer kombi modellerine kıyasla daha verimlidir.
 • -Performans olarak oldukça yüksektir. Hem ısı hem de sıcak kullanımında en yüksek performans ile gereksinimlerinizi karşılar.
 • -Isıda ve sıcak suda yüksek derecede sorunsuz bir şekilde çalışmasına karşın daha az yakıt tüketimi yaparak büyük oranda tasarruflu kullanım sunar.
 • -Daha düşük faturalar öderken en zorlu kış şartlarında bile yüksek verim elde etmenize yardımcı olur.
 • -Diğer kombi modelleri ile karşılaştırıldığında daha sessiz bir çalışma sistemi vardır. Bu da konforlu bir kullanıma sahip olmasını sağlamaktadır.
 • -Çevre dostu olarak bilinmektedir. En düşük emisyon oranını içerdiği için yoğuşmalı kombiler çevreye de herhangi bir zarar vermemektedir.
 • -Tam yoğuşmalı kombiler ve yarı yoğuşmalı kombiler arasındaki farklar nelerdir?
 • -Yarı yoğuşmalı kombiler ile yoğuşmalı kombi modelleri arasındaki farklar kombi kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biridir.
 • -Yoğuşma oranı olarak tam ve yarı yoğuşmalı kombi modellerini birbiri ile karşılaştırdığımızda yarı yoğuşmalı kombilerin %101 verim ile yoğuşma sağladığını söyleyebiliriz. Tam yoğuşmalı kombi modellerinde ise daha özel bir sistem bulunduğu için yoğuşma verimliliği %109 oranlarına kadar çıkabilmektedir.
 • Yoğuşmalı kombi modellerinde daha az doğalgaz harcayarak daha yüksek verim elde edebilir ve daha yüksek derecede ısı elde edebilirsiniz.
 • -Yarı yoğuşmalı kombi modellerinde ise doğalgazın verimi biraz daha düşük olabileceği için verimde de düşüklük yaşanabilmektedir.
 • -Isı yalıtımı konusu yine yarı ve yoğuşmalı kombi modellerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Isı yalıtımınız yok ise bile tam yoğuşmalı kombi modellerinden yine de yüksek ısı verimi alabilirsiniz.
 • -Ancak ısı yalıtımınız var ise yoğuşmalı kombi modellerinden diğer kombi modellerine oranla %35’lere varan doğalgaz tasarrufu yapabilirsiniz.
 • -Sessiz çalışma performansı olarak yine tam yoğuşmalı kombi modelleri diğer modellere ve farklı sistemlere göre daha yüksek performans sunmaktadır. Sessiz çalışma için tercihinizi tam yoğuşmalı kombi modellerinden yana kullanabilirsiniz.
 • -Çevreye duyarlılık açısından ve emisyon değerleri olarak kombi modelleri karşılaştırıldığında tam yoğuşmalı kombi modellerinin açık ara önde olduğunu da söylemek mümkündür.

Tam Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

Tam yoğuşmalı kombi almayı düşünüyor iseniz öncelikli olarak tercihinizi ünlü kombi markalarından yana kullanabilirsiniz. 0224 233 83 89 servis numaramız ile bizlere ulaşarak yaşam alanlarınız için en uygun tam yoğuşmalı kombi seçimi için teknik destek alabilirsiniz.

Tam yoğuşmalı kombi markalarının farklı özelliklere sahip olan kombi modelleri bulunmaktadır. Her markanın her modeli için belirlemiş olduğu fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Ancak şunu unutmamanızda yarar olacaktır. Kombi cihazlarınızı sık aralıklar ile yenisi ile değiştirmeniz ekonomik olarak sizlere zarar vereceği için tercihinizi her zaman kaliteli ve kombi üretiminde öncü ürünleri üreten firmalardan yana yapmalısınız.

Bursagaz Doğalgaz Tesisatı Proje 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

0507 128 04 44 çağrı hizmeti numaramız üzerinden firmamız ile dilediğiniz an görüşerek tam yoğuşmalı kombi modelleri ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: