Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Isı Pompası Nerelerde Kullanılır?

10.11.2021
6
Isı Pompası Nerelerde Kullanılır?

Isı Pompası Nerelerde Kullanılır? Son dönemlerde ülkemizde de sıklıkla tercih edilen ısı pompası sistemleri çevre dostu bir iklimlendirme sistemidir. Toprak, hava ve su gibi doğadaki bulunan materyalleri işleyerek yaşam alanlarında hem ısıtma hem de soğutma ihtiyaçlarına yönelik yanıt vermektedir. Isı Pompası ile ilgili ihtiyaçlarınız için İletişim: 0224 233 83 89

Genel çalışma prensibi olarak ısı pompaları dışarıdan elektrik akımı üreterek özel bir sistem sayesinde kaynaktan kullanıcıya ısı göndererek çalışmaktadır. Temiz bir çevre elde edebilmek için yaşam alanlarınızda sizler de ısı pompası sistemlerini tercih edebilirsiniz. Sunmuş olduğu pek çok avantaj sayesinde giderek kullanımı yaygınlaşmıştır.

ısı pompası

Hem yüksek verimli hem de daha düşük enerji ile çalışması neticesinde ısı pompalarının kullanım sıklığı da giderek artmaktadır. Isı pompaları çeşitleri içerisinden genellikle hava kaynaklı ısı pompaları en çok tercih edilen çeşitlerden biridir. Havadaki doğal enerjinin işlenerek çalışması prensibine dayalı olan ısı pompaları özellikle otel ve AVM gibi büyük alanlarda hem ısıtma hem de soğutma ihtiyaçlarına yanıt verebilmektedir.

Isı Pompası Nelerde Kullanılır?

-Yalnızca ekonomik ve çevre dostu olduğu için değil büyük alanlarda daha düşük enerji ile daha yüksek verim elde edebildiği için de ısı pompaları pek çok alanda kullanılmaktadır.

  • -Isı Pompası Nerelerde Kullanılır; dairelerde yerden ısıtma sistemlerinde alanın ısıtılması için tercih edilmektedir.
  • -Otellerin ısıtma ve soğutma sistemleri için ısı pompaları tercih edilmektedir.
  • -Hamamların ısıtılması ve sıcak su temini için de yine ısı pompası sistemleri kullanılmaktadır.
  • -Ilıman iklime sahip olan bölgelerdeki seraların kış mevsiminde uygun sıcaklığa sahip olabilmesi için ısı pompası sistemi avantaj sunmaktadır.
  • -Kış mevsiminde ısı elde etmek için hayvan barınaklarında da yine ısı pompası çeşitleri tercih edilmektedir.
  • -Büyük alanlarda yalnızca ısıtma sorununu gidermek için değil yaz mevsiminde soğutma sistemi için de yine ısı pompaları en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak bilinmektedir.

Isı Pompası İçin İletişim: 0224 233 83 89

Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ve Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Isı pompaları her ne kadar yeni yeni yaygınlaşmaya başladı ise de Isı Pompası Nerelerde Kullanılır bilmeyenler oldukça fazla . Ürün ekonomik ve çevre dostu olmasından dolayı en güvenilir iklimlendirme sistemi olarak bilinmektedir.

Isı Pompasının Avantajları

-Ekolojik olması ısı pompası sistemlerini benzer iklimlendirme sistemlerinden her zaman bir adım öne taşımaktadır. Çevre dostu olan ısı pompası sistemi doğal bir sistem üzerinde çalışmaktadır.

-Oldukça verimli bir enerji kullanımına sahip olan ısı pompaları ekonomiktir. Daha düşük bütçeler ile yaşam alanlarının daha yüksek verimle ısınmasını sağlayabilirsiniz.

-Enerji tüketiminde özellikle dışa bağımlı olmayı ortadan kaldırdığı için ülke ekonomisine de büyük bir katkısı vardır. Hava, toprak ve su kaynaklı olarak çalışan sistemi hiçbir şekilde dıştan farklı bir enerjiye gerek duymamaktadır.

Isı pompaları oldukça güvenilir bir sisteme sahiptir. Gaz veya yanıcı herhangi bir kimyasal madde içermediği için de patlama ya da farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmazsınız.

-Kullanımı ve kurulumu oldukça kolaydır.

-Sadece tek bir cihaz ile hem ısınma hem de soğutma işlemini yaptığı için oldukça işlevseldir.

-Elektrik, doğalgaz ya da farklı bir enerji kaynağına bağımlı olmadan yalnızca doğadaki hava, toprak ve su ile çalışabilmektedir.

Isı pompaları yerden ısıtma sistemleri içerisine de dahil edilebildiği için özellikle evlerde büyük bir ısı konforu sunmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri genellikle ısı pompaları ile birebir uyum sağlayabildiği için sıcak suyu kullanarak daha düşük maliyetler ile kışın yaşam alanlarınızı ısı pompası ile ısıtabilirsiniz.

Isı Pompası İle Konforlu Yaşam Alanları

Tüm yaşam alanlarında iklimlendirme sistemleri büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle kış mevsiminde büyük alanların ısınabilmesi için daha düşük maliyetli ancak yüksek verim sunan sistemler tercih edilmektedir. Daireler, müstakil evler gibi alanların ısınması için doğal bir sistem tercih etmek istiyorsanız ısı pompası çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

İnsan sağlığı için yan etkisi olmayan ve kesinlikle dıştan farklı bir enerjiye bağımlı kalmayan ısı pompası aynı zamanda oldukça sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede dışarı monte edilmesine karşın hem kötü bir görünüm oluşturmaz hem de sessiz çalıştığı için kesinlikle sizleri rahatsız etmez.

Genellikle ılıman bölgelerde hava kaynaklı ısı pompaları tercih edilmektedir. Ancak diğer bölgelerde toprak ve suya bağlı olarak kurulan ısı pompası sistemleri de tercih edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Isı Pompası Nedir (technomuhendislik.com)

Isı pompası çeşitleri ve kurulumu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için dilediğiniz an firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: