Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Cam Menfezi

02.11.2021
10
Doğalgaz Cam Menfezi

Doğalgaz Cam Menfezi takıldığı ortamdaki kirli havanın dışarı çıkmasına ve temiz havanın içeri girmesine yardımcı olan bir filtreleme sistemidir. Özellikle doğalgaz kullanımının olduğu yaşam alanlarında doğalgaz menfezinin kullanımı oldukça önemlidir. Doğalgaz yanıcı bir gaz olmasının yanı sıra ortamdaki oksijen oranını da hızlı bir şekilde azaltabilmektedir. Ayrıca sürekli olarak dışarıdan hava akışı sağlanmayan ortamlarda gaz birikmesi sorunu oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise doğalgaz menfezleri doğalgazın konuttan dışarı çıkmasını sağlarken aynı zamanda doğalgazın tüketmiş olduğu oksijenin de menfezlerden içeri girmesini sağlar. Doğalgaz cam menfezi havanın kalitesini dengelemek için kesinlikle kullanılması gereken ve doğalgaz tesisatı projesi içerisinde de yer alan bir sistemdir.

Doğalgaz Cam Menfezi

Doğalgaz cam menfezi hem dikdörtgen hem de yuvarlak tasarımlı olabilmektedir. Doğalgaz menfezleri farklı yapıları ile kullanım alanına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle evler için cam ve kalın plastik menfezler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra alüminyum ve demir şeklindeki menfezler de yine doğalgaz tesisatı içerisinde kullanılan menfezler içerisinde yer almaktadır.

Doğalgaz Cam Menfezi Ne İşe Yarar?

Doğalgaz Cam Menfezi Ne İşe Yarar

Açılıp kapanabilme özelliğine sahip olan menfezler genel olarak bir filtreleme sistemi olarak doğalgaz tesisatı içerisinde kullanılmaktadır. Doğalgazlar sürekli olarak kapalı alan içerisinde kullanıldığı zaman oksijenin hızlı bir şekilde tüketilmesine neden olabilir. Bunun için de doğalgaz cam menfezi kullanımı ile ortamdaki doğalgaz ve oksijen dengesi sağlanabilmektedir. Dışarıdan oksijenin alana girebilmesi için menfez kullanılması gerekmektedir. Hava geçişini sağlaması için kullanılacak alana göre farklı tasarımlarda menfez modellerini değerlendirebilirsiniz.

Menfezlerde belirli aralıklar ile file şeklindeki hava akışını sağlayan bölmeler bulunmaktadır. İstenildiği zaman kapanabilen menfezler özellikle doğalgaz kullanımı için mutfaklarda sürekli olarak açık olarak kullanılmalıdır. Hava akışının sağlanabilmesi için tüm menfezlerde belirli aralıklar ile filtre girişleri düzenlenmiştir.

Doğalgazlı evlerde proje içerisinde de dahil olan menfezlerin kullanılması zorunludur. Hava akımının sağlanabilmesi için menfez kullanımına çok dikkat edilmeli ve özellikle mutfak için uygun büyüklükteki menfezleri taktırmalısınız.

Dekoratif olarak da beyaz renk, menfez çeşitleri içerisinde en sık tercih edilen renklerdendir. Renkli olarak da bulabileceğiniz menfez çeşitleri içerisinde dilerseniz dikdörtgen dilerseniz de daire şeklinde modelleri evinize uyacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz kaçağının olduğu durumlarda özellikle atık ve sızan gazın menfezden çıkması büyük sorunların da önüne geçebilmek adına önem taşımaktadır. Evde olmadığınız durumlarda bile olası bir sızıntıda ve kapalı alanda gaz sıkışması olmaması için menfezi açık bırakarak dışarıdan oksijen girmesini sağlayabilir ve gaz birikmesinin önüne geçebilirsiniz. Menfez üretimi yapan firmalar farklı ebatlarda ve farklı tasarımlar ile menfez modellerini üretmektedir. Her alanın ihtiyaç duyduğu büyüklükte ve tasarımda menfez modellerini kullanarak doğalgaz sıkışmasının ve birikmesinin önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

Doğalgaz cam menfezi takılması ve menfez kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için sizler de doğalgaz tesisatı firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Doğalgaz Cam Menfezi Hakkında

Doğalgaz cam menfezi nerede satılır, doğalgaz cam menfezi nasıl takılır, doğalgaz cam menfezi yönü nasıl olmalı, doğalgaz cam menfez dikdörtgen, doğalgaz cam menfezi açma, doğalgaz cam menfez ölçüleri, doğalgaz cam menfez nereye takılır, doğalgaz cam menfez kapatma, doğalgaz cam menfez ayarli, doğalgaz cam menfez aç kapa, isicam doğalgaz /cam menfezi /alüminyum, alüminyum doğalgaz cam menfezi,

ayarlanabilir kapaklı doğalgaz cam menfez, freshair alüminyum doğalgaz cam menfez, cam menfez ayarli doğalgaz cam menfez hava kapakli, ayarlı doğalgaz cam menfez, doğalgaz menfez cam balkon, doğalgaz cam menfez kaç cm, doğalgaz cam menfez 16 cm, doğalgaz cam menfez çeşitleri, doğalgaz cam menfez fiyat, doğalgaz cam havalandırma menfez, doğalgaz cam hava menfez,   havalandırma cam menfez nasıl takılır, doğalgaz cam menfez ne işe yarar, doğalgaz için cam menfez,

doğalgaz cam menfez koçtaş, doğalgaz cam menfez kapağı, doğalgaz cam menfez nasıl kapatılır, ayarlanabilir doğalgaz cam menfez kapaklı menfez aç/kapa, yeni nesil doğalgaz cam menfez, doğalgaz cam menfez menfezmatik, doğalgaz cam menfez fiyatları, doğalgaz cam menfez nasıl temizlenir, zen yeni nesil doğalgaz cam menfez, doğalgaz cam menfez soğuk önleyici, winlüx menfez, doğalgaz cam menfezi tekzen, doğalgaz cam menfez ölçüleri ve Doğalgaz Cam Menfezi  Konularında bir telefon ile kolayca cevap alabilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.ETİKETLER: Doğalgaz AbonelikDoğalgaz Aboneliği,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: