Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim

12.11.2021
19
Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim? Hem kombi seçimlerinizde hem de kombi tesisatı yaptırırken bu alanda öncü olarak hizmet sunan profesyonel firmaları tercih etmelisiniz. Kombi ve kombi tesisatı her şeyden önce can ve mal güvenliğini yakından ilgilendiren ciddi bir iştir.

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir

Sizleri mağdur edecek büyük sorunlar ile karşılaşmamak için önceliğiniz her zaman kombi tesisatı için teknik bilgi ve donanıma sahip olan yetkili ve sertifikalı firmalar ile çalışmak olmalıdır. Bu konuda destek almak için İletişim : 0 224 233 83 89 

Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kombi tesisatı yaptırabilmek için yetkili doğalgaz ana dağıtım firmalarından gerekli izinleri almanız gerekmektedir. Kombi tesisatını kurdurmak istediğiniz alan için sadece o alana özel olarak çizilen bir proje olması ilk şarttır. Bu kombi tesisatı projesinin ise bu alanda yetkili ve teknik donanıma sahip olan bir mühendis tarafından hazırlanması gerekmektedir.

Kombi tesisatı yapılırken uyulması gereken pek çok şart bulunmaktadır. Öncelik her zaman mutfağa yakın bir alanda veya direkt mutfak içerisinde bir bölgede kombinin olmasıdır. Bununla birlikte radyatör seçimleri de yine kombi tesisatı içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar içerisinde yer almaktadır.

Alanın büyüklüğüne göre en yüksek performansın elde edilebilmesi için doğru büyüklükteki radyatörler tercih edilmelidir. Alan için kullanılacak olan radyatör sayısı da yine kombinin taşıdığı kapasiteye göre farklılık gösterebilmektedir.

Alanın büyüklüğüne ve gereksinimlere uygun olarak belirlenmesi gereken radyatörler eğer alana göre fazla olursa daha fazla fatura ödemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer daha az radyatör kullanırsanız alanın ısınmasında büyük problemler yaşayabilir ve istediğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz.

Kombi Tesisatı Yaptırırken İletişim : 0 224 233 83 89 

Yeni Bir Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Herhangi bir kombi tesisatı bulunmayan bir alan için yeni bir tesisat yapılacak ise yetkili mühendis firmalarından uygun bir proje hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Sizlere sunulan projeler kapsamında bütçenize uygun olan kombi tesisatı projesini onaylanması için kabul edebilirsiniz.

Hazırlanan projenin uygunluğunun belgelenmesi için bölgenizde bulunan yerel doğalgaz dağıtım firmasına götürmeniz gerekmektedir.

Proje kapsamında öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de hangi tip tesisat yaptırmanız gerektiğidir. Çift borulu hat üzerine kurulu olan tesisatlar ve mobil tesisatlar en çok tercih edilen kombi tesisat çeşitler içerisinde yer almaktadır.

Tesisat borularının evinizde nereye döşeneceği proje içerisinde detaylı bir şekilde gösterilmektedir. Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyi; özellikle bu noktada estetik bir görünüm sunan proje olmasına dikkat etmelisiniz.

Kombi tesisatı içerisinde kullanılacak olan boruların hangi malzemeden oluştuğu da yine dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer almaktadır.

Isı kaybı hesabı proje oluşturulurken kesinlikle yapılmalıdır. Sizler de sıfırdan bir kombi tesisatı yaptırırken özellikle alan içerisinde ne kadarlık bir ısı kaybı olacağına dikkat etmelisiniz.

Sağlam, uzun süreli ve yüksek performanslı bir kullanım sunan kombi tesisatının içerisinde kullanılacak olan tüm parçaların kaliteli olması gerekmektedir. Vanalar, radyatörler, bağlantı parçaları ve borular için marka olan malzemelerin tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Hazır Kombi Tesisatı İçin Nasıl Kombi Seçilmelidir?

Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim,d oğalgaz tesisatı hazır olarak yapılmış olan yaşam alanları için kombi seçimi oldukça önemlidir. Radyatör sayısından tutun da ne kadarlık bir alan için sıcak su ve ısınma gereksinimine ihtiyacınız olduğuna kadar pek çok farklı detayı düşünerek kombi seçmeniz gerekmektedir.

Hazır tesisat için kombi seçerken:

Evinizin bulunduğu kat, bina içindeki konumu ve cephesi kombi seçiminizde büyük bir etkendir. Ara katlar genellikle ısınma için pek sorun oluşturmamaktadır. Ancak en üst katta yaşıyorsanız diğer katlara göre daha fazla ısı kaybı yaşayabilirsiniz. Bunun için evinizin bulunduğu cepheye göre en az ısı kaybı oluşturacak kapasiteye sahip olan kombi modelini seçmelisiniz.

Kombi seçiminizde hazır olan tesisat içerisindeki bulunan radyatörlerin yaşı ve kalite durumu da oldukça önemlidir. Sıfır bir kombi kullanıyor olsanız bile eskiyen bir radyatör oldukça zor ısınabilmektedir.

Isı yalıtımı olan binalarda her zaman ısı kaybı daha az gerçekleşmektedir. Eğer binanızda ısı yalıtımı yok ise en yüksek ısı verimini alabileceğiniz kombi modelini tercih etmelisiniz.

Yaşadığınız bölgedeki iklim şartları ve sizlerin gereksinimleriniz de kombi seçimiz sırasında önemli olan noktalar arasında yer almaktadır. Kombi tesisatı ve kombi seçimi ile ilgili tüm merak ettikleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

            Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim, Kombi tesisatı nasıl olmalı, kombi tesisatı nasıl döşenir, kombi tesisatı nasıl çekilir, kombi tesisatı nasıl yapılır, doğalgaz kombi alırken dikkat edilecek hususlar, doğalgaz tesisatı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, kombi tesisatı nasıl temizlenir, doğalgaz tesisatı dikkat edilmesi gerekenler,

İlginizi çekebilir: Kombi Basıncı Düşünce Ne Yapmalıyım (technomuhendislik.com)

Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim, doğalgaz tesisatı kaç günde döşenir, kalorifer tesisatı döşenirken nelere dikkat edilmeli, kombi tesisatı ne kadar tutar, yoğuşmalı kombi tesisatı nasıl olmalı, kombi için proje şart mı ve Kombi Tesisatı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim gibi konularda çekinmeden arayınız.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: