Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım

13.11.2021
10
Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım

Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım? Özellikle kış mevsimine girmeden kombi bakımınızı yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Garanti kapsamında bulunan kullandığınız kombi cihazınız için yıllık bakımınızı ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.  Firmamızı bu konuda 0 224 233 83 89 veya 90 507 128 0444 nolu numaralardan arayabilirsiniz.

Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım

Cihazınızın çalışma durumuna göre bakım süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak birkaç yılda bir düzenli olarak kombi bakımınızı yaptırmanız cihazınızın daha yüksek performans ve verimli olarak çalışabilmesi için etkili olacaktır.

Kombime ne sıklıkta bakım yaptırmalıyım?

Kombinize bakım yaptırmak için belirli ve sabit bir süre yoktur. Bununla birlikte cihazının çalışma sıklığı da bakım süresini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Kombi modeliniz eğer bacalı bir sistemden oluşuyor ise yıllık bakımlarınızı aksatmamanız tavsiye edilmektedir.

Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım İçin İletişim : 0 224 233 83 89 veya 90 507 128 0444

Kombi bakımı yaptırmak için kullanmakta olduğunuz cihazınızın herhangi bir arıza vermemesi gerektiğini bilmenizde fayda olacaktır. Herhangi bir sorunu olmadan ve yüksek verimle çalışan bir kombi için de bakım yaptırmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede kombinizi ilerleyen dönemler için de yüksek çalışma performansı ile kullanabilirsiniz.

Kombi bakımı yaptırmanın önemi

Kombiniz için düzenli periyotlar ile yaptıracağınız bakımlar sayesinde cihazınızı daha uzun süre ve ilk günkü performansı ile kullanabilirsiniz.

Sorunsuz ve uzun süreli bir çalışma performansı elde edebilmek için kombi bakımına dikkat etmelisiniz.

Sık aralıklar ile yaptıracağınız kombi bakımı olası bir arıza durumunun önüne de geçebileceği için cihazının bozulmasının önüne geçebilirsiniz.

Arızaların önlenmesi sizleri ekstra maliyetlerden de kurtaracaktır.

Garanti süresi içerisinde bulunan kombiniz için yaptıracağınız tüm bakım hizmetleri için de servis veya yedek parça ücretlerini de ödemezsiniz.

Kombi bakımları kimlere yaptırılmalıdır?

Kombi bakımı bu alanda gerekli teknik bilgi ve donanıma sahip olan yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kullanmakta olduğunuz kombi markasının yetkili servisi ile görüşerek garanti kapsamında ücretsiz olarak ve yetkili firmaya bakımı yaptırabilirsiniz.

Kombi bakımı sadece bir cihaz bakımı olarak düşünülmemelidir. Kombi bakımı sırasında tüm tesisatlar ile kombinin bağlantıları da kontrol edilmektedir. Yüksek güvenlikli bir bakım periyodu olan kombi bakımı kesinlikle profesyonel olarak yapılmalıdır.

Kombi bakımı sırasında yapılacak olan herhangi bir parça değişimi veya onarım işlemleri sırasında sizlerden onay alınmasına da dikkat etmelisiniz. Yetkili ve teknik donanıma sahip olan profesyonel bakım servisleri yapmış oldukları tüm işlemler için müşteri onayı alarak bakım yapmaktadır.

Kombi bakımı tamamlandıktan sonra tesisat bağlantı kontrolleri ve cihazın çalışma durumu da kontrol edilerek kullanıcıya teslim edilmelidir.

Herhangi bir ses, koku veya cihazda çalışma düşüklüğü gibi sorunlar yaşanmaya devam ediyor ise bakım işlemleri tekrar yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  • -Düzenli periyotlar ile kombinize bakım yaptırarak pek çok avantaja sahip olabilirsiniz.
  • Kombi bakımı yaptırdıktan sonra cihazınız daha az enerji ile çalışırken daha yüksek verim sunmaktadır.
  • -Sıcak su ve alanın ısınması için cihazınız zorlanmadan çalışabilecektir.
  • -Düzenli bakım yaptırma kombinizde meydana gelebilecek olası arızaların da önüne geçebilmektedir.
  • -Doğalgaz, elektrik ve su tesisatı ile bağlantılı olan kombilerin bakımı sırasında tüm tesisatlar kontrol edilmektedir. Bu sayede herhangi bir kaçak veya sızıntı da bakım hizmeti sırasında tespit edilebilmektedir.
  • -Kombi bakımının düzenli yapılması ekonomik açıdan da sizlere avantaj sunmaktadır. Daha az fatura ödemenizi sağlar.
  • -Doğalgaz tüketimi ve elektrik tüketiminde her zaman daha düşük ücretler ile karşılaşabilirsiniz.

Bakımı Aksatılan Kombiler Nasıl Çalışır?

-Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım, bakımını aksattığınız kombi cihazınız istediğiniz gibi yüksek verim ile çalışmaz.

-Hem sıcak su hem de ısıdan her zaman kayıp yaşarsanız.

-Daha yüksek faturalar ödemek zorunda kalmanıza rağmen eviniz istediğiniz gibi ısınmaz.

-Daha fazla enerji tüketimine neden olmaktadır. Hem doğalgaz hem de elektrik tüketimi normalden daha fazla tüketilmektedir.

-Ekonomik olarak sizlere ani arızalar daha fazla maliyet getirmektedir. Özellikle düzenli aralıklar ile bakım yaptırmanız en çok ekonomik açıdan sizlere avantaj sunmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Kombi bakımı yalnızca iç ünitede bulunan tozların temizlenmesi gibi basit bir işlem değildir. Bunun için de bu alanda profesyonel olarak hizmet veren firmalardan destek almalısınız.

-Kombinin içindeki suyun tamamı boşaltılmalıdır.

-Ardından kombi genleşme tankının hava ölçüm kontrolleri yapılmaktadır.

-Yanma haznesinin temizlenmesi ve ateşleme bölmesinin kontrolü sağlanır.

-Gaz ve elektrik ile ilgili gerekli kontroller yapılmaktadır.

Kombi bakımları ve kombi tesisatı ile ilgili tüm merak ettikleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir: Kombi Garanti Süresi Uzatma Yapabilir miyim (technomuhendislik.com)

Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım, kombi periyodik bakımı nasıl yapılır, kombi bakımı hangi aralıklarla yapılmalı, Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım, kombi bakımı ne sıklıkla yapılmalı, kombi bakımının faydaları, kombi bakımının önemi ve Kombime Ne Sıklıkta Bakım Yaptırmalıyım gibi konularda bizleri 0 224 233 83 89 veya 90 507 128 0444 nolu numaralardan arayabilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: