Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

30.11.2021
3
Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Midir? Kalorifer tesisatının bakımının yapılması tesisatın daha sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak kalorifer tesisatının bakımında bazı noktalara dikkat ermeniz gerekmektedir.

Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Midir?

Kalorifer tesisatındaki su kirli olduğu zaman değişim yapılmalıdır. Kalorifer tesisatı içerisindeki suyun çamurlaşması tesisatın tıkanmasına neden olur. Bu da sıcak suyun akışını olumsuz olarak etkilemektedir. Bu durum peteklere sıcak suyun ulaşmasını engeller ve petekleriniz ısınmaz.

Ancak kalorifer tesisatı senelik olarak tıkanmaz. Birkaç yılda bir olarak yaptıracağınız genel bir kontrol ve temizlik yaptırmanız tıkanıklıkların açılmasına yeterli olacaktır. Her yıl kalorifer tesisatı içerisindeki suyun temizlenmesi tesisat için yararlı değil aksine zararlıdır. Çünkü tesisatın içerisinde yer alan oksijenin kaybolmasına neden olur.

Peteklerin İçerisindeki Su Yazın Boşaltılmalı Mıdır?

Kombiler ile birlikte kalorifer petekleri kapalı sistemli bir şekilde çalışmaktadır. Bunun için kalorifer peteklerinin sadece suyun dolaşımı ile birlikte çalışabildiğini de söylemek mümkündür. Doğalgaz tesisatçısı olarak firmamıza en sık gelen sorulardan biri de peteklerdeki suyun yazı boşaltılıp boşaltılmayacağı yönündedir.

Yaz mevsiminde zaten kombiniz ile petekleriniz arasındaki sıcak su dolaşımı kapatıldığı için peteklerdeki suyun boşaltılmasına gerek yoktur. Yazın suyu boşalttığınız zaman kışa girerken tekrar suyun doldurulması gerekmektedir. Bu da peteklerin içerisinde kireçlenme olmasına neden olabilmektedir. Bunun için yaz mevsiminde kesinlikle peteklerdeki suyun boşaltılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Ancak yaz mevsiminde kalorifer tesisatınız için bir tadilat işlemi yaptıracaksanız tekrar havaların alınması ve suyun geri yüklenmesi gerekmektedir.

Peteklerdeki Kirli Suyu Boşaltmak Isıyı Yükseltir Mi? Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

Peteklerin içerisinde sürekli olarak kombi bağlantısı ile birlikte su dolaşımı meydana gelmektedir. Zaman içerisinde bu su kirlenerek kireç ile birlikte peteklerin tıkanmasına neden olabilmektedir. Ancak peteklerde ısınma sorunu yaşıyorsanız ilk olarak peteklerdeki pis suyun boşaltılması yöntemi tercih edilebilmektedir. Sadece peteklerin içerisindeki suyun boşaltılması peteklerin ısınması için yeterli değildir.

Peteklerin ve kalorifer tesisatının içerisinde biriken çamur muhtemelen dibe çökeceği için peteklerin suyunun boşaltılması yeterli düzeyde bir temizlik yapılmasına izin vermez. 0224 233 83 89 iletişim numaramızdan firmamız ile görüşerek kalorifer tesisatı içerisindeki çamurlaşmanın temizlenmesi ve tıkanıklıkların açılması için profesyonel destek alabilirsiniz.

Kalorifer Tesisatının Temizlenmesinin Önemi ve Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

Düzenli periyotlar ile kalorifer tesisatınızın temizliğini yaptırmalısınız. Bu her şeyden önce ısıdan büyük bir oranda tasarruf yapmanız için gereklidir. Bununla birlikte çamurlaşan pislikler tesisat içerisine dolduğunda katılaşacak ve sizlere daha büyük maliyetler getirecek sorunlar oluşturabilecektir.

Kombiniz tıkanan ve çamur biriken kalorifer tesisatını ısıtmak için daha fazla enerji harcayacaktır. Kombi arızaları ile sık sık karşı karşıya alıyor iseniz hem kombi bakımınızı hem de kalorifer tesisatı temizliğini yaptırmalısınız.

Kalorifer tesisatı içerisinde herhangi bir tortu veya çamur olmazsa sıcak suyun akışı daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Bu da kombinizin daha az enerji harcayarak çalışmasına yardımcı olacaktır. Hem doğalgazdan hem de sıcaklıktan tasarruf yapabilirsiniz.

Özellikle çok sayıda petek bulunan yaşam alanlarında kalorifer tesisatı içerisindeki tıkanıklıklardan dolayı arka odalardaki petekler ısınmamaktadır. Düzenli periyotlar ile yaptıracağınız kalorifer tesisatı su değişimi ile tüm petekleriniz yüksek derece ısı kalitesine ulaşabilir.

Kalorifer tesisatı su değişimi evde kendinizin yapabileceği bir işlem değildir. Kalorifer tesisatı su değişimi ile peteklerdeki su boşaltma işleminin aynı olmadığını söylemek isteriz. Bunun için profesyonel bir destek almanız daha doğru olacaktır. 0507 128 04 44 iletişim numaramız ile firmamızı arayarak kalorifer tesisatı su değişimi için profesyonel olarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Petek ve Kombi Temizliği 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

Kalorifer tesisatı su değişimi ve çamur temizleme işlemi özel solüsyonlar kullanılarak ve cihazlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Sadece tortu ve çamur temizleme makineleri kullanılarak yapılan kalorifer tesisatı su değişimi işlemleri kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu işlem sırasında aynı zamanda petek temizliği ve bakımları da yapılarak kalorifer tesisatınız kış için hazır hale getirilmektedir.

        Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Mi?   Kalorifer tesisatındaki su nasıl boşaltılır, kalorifer peteği su giriş çıkış nasıl olmalı  , kaloriferden ne kadar su alınır, kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur, kalorifer peteği su giriş çıkış, kaloriferin suyunu boşaltmak, kalorifer suyu boşaltılmalı mı, tesisattaki su kaçağı nasıl bulunur, petekten ne kadar su alınmalı, Kalorifer Tesisatındaki Su Her Yıl Değiştirilmeli Mi?petekten ne kadar su alınır gibi konularda yanınızdayız.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: