Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursa En İyi Doğalgaz Kalorifer Tesisatı

16.12.2020
64
Bursa En İyi Doğalgaz Kalorifer Tesisatı

Doğalgaz petrol türevi bir gaz olup, gündelik yaşamda birçok insanın evlerini ya da işyerlerini ısıtmak için tercih ettiği bir yakıttır. Doğalgaz, çevreye verdiği zararların az olması ve ucuz ısınma ve sıcak su sağlama bakımından önemli olması bakımından da tercih edilmektedir. Binalarda ve diğer yerlerde doğalgaz kullanımı için doğalgaz tesisatı çekilmektedir.

Doğalgaz tesisatı yapan firmalar ana hatlardan gelen doğalgazı evlere ve iş yerlerine ulaştırmak için borular, vanalar, doğalgaz deposu gibi ekipman ve malzemeler ile tesisat yapmaktadırlar. Doğalgaz ve kaloriferlerin insanların kullanabilmesi için döşenmesi de firmaların tesisat aşamasında yaptığı çalışmaların bir kısmıdır. Bursagaz yetkili firma doğalgaz tesisatı aşamasında hizmet veriyor.

Firmamız Bursa En İyi Doğalgaz Kalorifer Tesisatı gerçekleştiren firmalardan biridir. Türkiye’de önde gelen mühendislik şirketlerinden biri olan Techno Mühendislik Kalorifer Tesisat konusunda da gerekli tüm donanıma sahiptir.

Bursa En İyi Doğalgaz Kalorifer Tesisatçısı

Ülkemizde birçok farklı firma doğalgaz tesisatı işini yapmaktadır. En iyi doğalgaz kalorifer tesisatçısı firmaları genellikle sızdırmazlık garantili ürünler ile tesisat yapmaktadır. Sızdırmazlık macunu gibi ürünler ile olası doğalgaz sızıntılarının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Bu işte usta seviyesinde hizmet veren doğalgaz firmaları aynı zamanda belediye ve yetkili kurumların standartlarına uygun olarak plan dâhilinde hizmet vermektedir.

Birçok farklı firmanın bu alanda hizmet verdiği bilinirken bu firmalardan öne çıkanlar genellikle garantili hizmet sunan firmalardır. Bu firmalar teslimat öncesi ve sonrasında da gereken testleri uygulayarak doğalgaz konusundaki riskleri ortadan kaldırmaktadırlar. Doğalgaz aynı zamanda çabuk parlayan bir gaz olduğundan bu konuda kaliteli hizmet veren tesisat firmalarını tercih etmek en iyisidir.

Bursa En İyi Doğalgaz Kalorifer Tesisatçısı arayışlarınıza Techno Mühendislik ile çözüm bulabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı yapılmadan önce gerekli izinlerin alınması gerekir. Ev sahiplerinin kullanım için abonelik sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Gerekli izinler alındıktan sonra bina projesine uygun olarak tesisat çekilebilmektedir. Firmalar genel olarak bina girişlerine kadar getirilen doğalgazın hanelere ve bina içlerine ulaştırılmasına aracılık ederler.

Firmalar binanın ana girişinde bulunan ana emniyet vanasından hanelere doğalgazın borular vasıtası ile ulaştırılmasından sorumludur. Aynı zamanda merkezi ısıtma yapılan yerlerde doğalgaz kazanının kurulması ve diğer tertibatların da hazırlanması bu firmalar eli ile gerçekleştirilmektedir. İnsanların evlerinde güvenle oturabilmeleri için bu firmalar güvenliği ön plana almaktadırlar.

Bursa Daire Doğalgaz Tesisatı hizmetlerimiz arasında yer almaktadır, Bursa ilimizde Daire İçi Doğalgaz Kalorifer Tesisatı için bize ulaşınız.

Doğalgaz Tesisatında Nelere Dikkat Edilir?

Doğalgaz tesisatı aşamasında birçok detay önemlidir. Bunlardan en önemlisi güvenliktir. Bazı binalarda gaz kaçaklarını tespit edebilmek için gaz kaçağı detektörü kullanılır. Bu cihaz ortamda bulunan gaz kaçaklarını tespit ederek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamaktadır. Gaz tesisatı için de öncesinde kaliteli malzeme kullanılarak olası sorunların önüne geçebilmek mümkündür.

Günümüzde genellikle gaz tesisatı aşamasında dayanıklı malzemeler kullanılır. Bunun yanı sıra gaz tesisatı yapılırken sızdırmazlık macunu da kullanılmaktadır. Aynı zamanda çelik mamulü ürünler tercih edilerek kısa sürede bozulmayan ürünler ortaya konulmaktadır.

Bursa Doğalgaz Radyatör Tesisatı

Radyatörler içine sıcak suyun iletildiği ve ortamın havasının ısınması için kullanılan petek adı veriler yapılardır. Sac ya da alüminyum gibi malzemelerden imal edilmektedir. Genellikle birden fazla radyatör bir arada kullanılır ve bu petekler birbirine bağlanarak sıcak suyun tüm tesisatları gezmesi sağlanabilmektedir.

Radyatörlerin, vanaların ve diğer ekipmanların bir araya gelmesi ile birlikte daire içi tesisat kurulumu gerçekleştirilmiş olmaktadır. Günümüzde genellikle daire içlerinde odalara ısı aktarımı bu şekilde olmaktadır.

Aynı zamanda radyatörlerin de zaman zaman temizlenmesi gerekmektedir. Böylelikle radyatörün ısıyı daha iyi muhafaza etmesi mümkün hale gelmektedir. Günümüzde doğalgaz firmaları petek ve radyatörlerin içindeki kirli suyu tahliye ederek binalarda daha iyi ısınmayı sağlamaktadırlar. Aynı zamanda radyatörlerin yerleştirilmesi de söz konusu firmaların faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Bursa Doğalgaz Radyatör Tesisatı arayışınıza en iyi cevap hiç şüphesiz ki Techno Mühendislik olacaktır…

Bursa Doğalgaz Petek Tesisatı

Petek ve radyatörlerin bina içerisine yerleştirilmesi aşamasında en verimli yerleşimin planlanması yapılmaktadır. Aynı zamanda verimlilikleri farklı olan çeşitli radyatörler bulunmaktadır. En sık kullanılan petek çeşitleri döküm radyatör, panel radyatör ve alüminyum radyatör şeklindedir. Bunların her birini ısı tasarrufu birbirinden farklıdır. Günümüzde de peteklerin kullanımı bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Bursa doğalgaz tesisatçısı ısı tasarrufu kapsamında hizmet sunar.

En dayanıklı olanlar döküm radyatörler olmakla birlikte ısı yönünden panel radyatörler tercih edilmektedir. Panel radyatörler düşük su tutması, yüksek verimle ısıtması gibi avantajları ile ön plana çıkmaktadır. Alüminyum radyatörler ise panel radyatör gibi daha verimli olsa da panel radyatörlerin ısınmada daha başarılı olduğunu iddia etmek mümkündür. Günümüzde farklı yerlerin ihtiyaçları için yüksek ısınma getirisi ise panel radyatör tercih edilmektedir.

Peteklerin Döşenmesi İşlemi

Peteklerin döşenmesi işlemi esnasında peteklerin nerelere yerleştirileceğine karar verildikten sonra gereken çalışmalar yürütülmektedir. Bu noktada fiyat performans öne çıkmaktadır. Genellikle yüksek ısı tutan ve ortamın sıcaklığını maksimum seviyede tolere edebilen modeller öne çıkmaktadır. Hangi çeşit radyatörün kullanılacağına karar verildikten sonra peteklerin döşenmesi işlemine geçilmektedir.

Peteklerin döşenmesinden sonra peteklerin sızdırmazlık özelliklerine bakılarak tesisat işlemi sonlandırılır. Peteklerin büyüklükleri ve odanın büyüklükleri de verimli bir ısınma için dikkate alınan ayrıntılar arasında yer almaktadır. Günümüzde binaların ısınma ihtiyaçlarının giderilmesinde peteklerin döşenmesi bu şekildedir. Genellikle proje temelli ilerleyen bu sistem sayesinde kalorifer tesisatı konusunda maksimum verimlilik elde edilebilmektedir.

Radyatör Kurulumu Fiyatları

Radyatör fiyatları hesaplanırken genellikle radyatörlerin metrekarelerinin hesaplanması yapılmaktadır. Kullanılan malzemenin büyüklükleri fiyatlandırma aşamasında önem kazanmaktadır. Ülkemizde yer alan çeşitli tip dairelerin ısınma gereksinimleri farklı olduğundan dolayı da farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Örneğin 1+1 bir daire ile 4+1 bir dairenin ısınma gereksinimleri ve buna bağlı olarak da fiyatlandırma değişmektedir.

Tesisat firmaları müşteriler için fiyat hesaplaması yaparak evlerinde ya da iş yerlerinde ne kadar maliyet ile bu işin gerçekleştirileceği hakkında müşterileri bilgilendirirler. Aynı zamanda kullanılacak malzemenin cinsine ve kalitesine göre farklı fiyatların da ortaya çıkması mümkündür. fiyat ve müşteri beklentileri arasında bir denge kurularak gerekli fiyatlandırmalar ortaya konulmaktadır. Farklı firmaların değişik fiyat teklifleri olabilmektedir.

Doğalgaz Tesisat Firmaları

Doğalgaz tesisat firmaları müşterilerin beklentileri dâhilinde doğalgazın verimli kullanılması için gerekli işlemleri yapmaktadırlar. Bina inşaat aşamasında iken gerek proje çizimleri gerekse de doğalgaz ekipmanlarının yerleştirilmesi aşamasında faaliyet gösteren bu firmalar doğalgaz için gereken müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Müşteriler ana doğalgaz borusundan dairelere gelen doğalgaz tesisatları için bu firmalardan hizmet alabilirler.

Bu firmalar aynı zamanda proje aşamasında danışmanlık yaparak projelerin ısınma ile ilgili gerekliliklerini yerine getirmektedir. İnşaatı bitmiş olan binaların doğalgaz ile ilgili iş ve işlemlerini de yine bu firmalar yürütmektedir. Bu kapsamda tesisat çekilmesi, kombi kurulumu, tamiri ve bakımı, peteklerin temizlenmesi gibi hizmetler bu firmalar eli ile verilmektedir. Bursa doğalgaz kalorifer tesisatı firmaları müşterilerin beklentileri dâhilinde doğalgaz işleri yaparlar.

Firmamız Tüm Doğalgaz İşleriniz İçin Yanınızdadır

Eğer binanızda gerek tesisat gerekse de bakım ve onarım ile ilgili doğalgaz çalışmalarına ihtiyaç duyuyor iseniz, bu durumda bizden hizmet alabilirsiniz. Günümüzde firmalar arasında gerek rekabet gerekse de tecrübe olarak ön plana çıkan firmamız müşterilerin memnuniyetini kazanmış bir firmadır. Sizler de kaliteli ve deneyimli tesisat ustalarımızın deneyimlerinden yararlanmak istiyor iseniz bizden hizmet alabilirsiniz. İsterseniz kredi kartı ile doğalgaz tesisatı yaptırabilirsiniz.

Size özel doğalgaz çözümleri için bizden hizmet alabilirsiniz. Günümüzde birçok farklı ısınma problemine getirdiği akılcı çözümler ile öne çıkan firmamız bireysel ve kurumsal birçok farklı hizmeti yerine getirmektedir. Müşterilerin beklentileri dâhilinde en kaliteli malzeme ve en iyi işçiliği en ucuz fiyatlara müşterilerimize sunmaktayız.

BURSA EN İYİ DOĞALGAZ KALORİFER TESİSATI İÇİN İLETİŞİM:

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: