Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

09.11.2021
52
Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir? Kombi bakımları düzenli olarak ve profesyonel olarak yapılması gereken bir işlemdir. Kombilerin bakımlarının yapılması cihazların daha uzun süreli ve yüksek verimli çalışabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Firmamızı, 0 224 233 83 89 nolu numaradan arayabilirsiniz

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürer

Bunun için teknik donanımlı ve kombi bakımı yapan profesyonel kişiler aracılığı ile düzenli periyotlarla kombi bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Kaliteli bir servis bulmanız kombi bakımının kısa sürede ve detaylı olarak yapılması açısından önemlidir.

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir?

Kombi bakımı içersinde gaz ve su tesisatı ile ilgili olan tüm bağlantıların detaylı bir şekilde yapılması gerekiyor. Bunun tanımakta kombi cihazının iç ve dış üniteleri de incelenmelidir. Kombi bakımı profesyonel servisler ile gün içerisinde birkaç saat süren bir işlemdir. Ancak kombi içerisindeki onarılması gereken veya tadilat gerektiren durumlarda bakım süresi biraz daha uzayabilmektedir.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

-Kombi bakımında ilk olarak su sızıntısı olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bunun için kombi işe su tesisatı arasındaki tüm bağlantılar kontrol edilmektedir.

-Kombilerin arızalanması genellikle kirlilikten dolayı meydana gelebilmektedir. Özellikle iç ünitede biriken kirler ve tozlar tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Bu da cihazın çalışmasını engeller. Bu durumun önüne geçmek için iç ünite özel solüsyonlar ve basınçlı hava cihazları işe detaylı olarak tozdan ve kirden arındırılmaktadır.

-Kombinin emniyet kontrolü yapılarak gaz kesme bölümü test edilmektedir. Kombinin ateşleme otomatiği gaz kesme işleminden önce yapılmalıdır.

-Kombiniz bacalı bir model ise baca çekişi ve baca emniyeti kontrolleri yapılmaktadır.

-Filtre temizliği ve genleşme tank kontrolü yapılarak eksik olan havanın basımı tamamlanmaktadır.

-Kombi bakımlarının mevsim geçişlerinde yapılması önerilmektedir. Ancak kombiyi kullanım sıklığına göre bakım periyotlarının süresi değişkenlik gösterebilmektedir.

İletişim: 0 224 233 83 89

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir ve Kombi Bakımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

-Özellikle kombi bakımı ileride meydana gelebilecek arızaların önüne geçmek için oldukça önemlidir.

-Düzenli periyotlar ile kombi bakımınızı yaptırarak daha büyük masraflara neden olabilecek arızaların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Kombi bakım ve onarımları yapıldığında Kombi Bakımı Ne Kadar Sürmektedir sorunun cevabını da almış bulunursunuz ve cihazınız her zaman daha yüksek verim ile çalışacaktır. Yüksek performans ile çalışan kombiler aynı zamanda daha düşük enerji de harcamaktadır.

-Düzenli olarak bakımı yapılan kombiler incelendiğinde daha düşük faturalar ödendiği tespit edilmiştir. Bunun da en önemli nedenlerinden biri de bakımı yapılan kombilerin enerjiyi daha verimli şekilde kullanıyor olmasıdır.

-Kombi bakımlarının yapılması işe hem sıcak su hem de ısınma için her zaman daha kısa sürede performans alabilirsiniz. Kombi daha kısa süre içinde sıcak suyu sizlere ulaştıracaktır. Aynı şekilde peteklerin de daha kısa sürede ısınmasını sağlarsınız.

Bakımını düzenli yaptırdığınız kombilerin kullanım ömürleri daha uzun süredir. Cihazlarınızı eskimeyen ve yüksek verimli olarak kullanabilmek için düzenli olarak bakım yaptırmaya özen göstermelisiniz. Ancak kombi bakımı ve onarımı için bu konuda sigortalı ve garantili olarak hizmet sunan kurumsal firmalar ile görüşmelisiniz. Teknik donanımı olmayan ve bu alanda sertifikasız olarak hizmet veren firmalar kombinizin daha fazla arızalanmasına ve mağdur olmanıza neden olabilmektedirler.

Kombi Bakımı Gerekli Midir?

Kombi bakımı yalnızca cihazın iç ve dış ünitelerinin temizlenmesi veya yüzeysel bir kontrolü ile yapılmamaktadır. Pek çok farklı işlem dahilinde yapılması gereken kombi bakımı uzmanlık gerektiren bir iştir. Cihazların çabuk bozulmasının en önemli nedenlerinden biri de bakımlarının düzenli olarak yapılmamasıdır. Ancak kullandığınız kombinin markası veya modeli ne olursa olsun bakımını düzenli olarak yaptırırsanız cihazınızın kullanım ömrünü da uzatabilirsiniz. Ayrıca her kombi bakımı sırasında ileride arızalara neden olabilecek sorunlar da tespit edildiği için saha erken müdahale edilebilme şansı da doğmaktadır.

 Kullanılan yedek parçaların kalitesi, zaman içerisinde yıpranan parçaların arızalanmadan değişmesi kombinizin yüksek bir performans ile daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Yaşam alanlarınızda daha konforlu bir şekilde ısı elde etmek ve sorunsuz bir şekilde sıcak su kullanımı alabilmek için düzenli periyotlarla kombi bakımını yaptırmaya dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Doğalgaz Borusu Boyama (technomuhendislik.com)

Kullanım durumunuza göre farklılık gösterecek olan kombi bakım süresi ortalama olarak 2 veya 3 yıl olmalıdır. Ani arızalar ile karşılaşmamak ve mağdur olmamak için kombi bakım ve onarım işlemlerini ihmal etmemeniz önerilmektedir. Firmamız bünyesinde tüm marka ve modeldeki kombilerin bakım ve onarımları içim hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 0444

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: