Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bacalı Kombi Ve Bacalı Kombi Değişimi- Fiyatları

15.11.2021
6
Bacalı Kombi Ve Bacalı Kombi Değişimi- Fiyatları

Bacalı Kombi Ve Kombi Değişimi- Fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için doğru yerdesiniz. Baca özellikli kombilerin diğer kombi modelleri ile karşılaştırıldığında tehlikeli olduğu tespit edilmiştir.

bacalı kombi

Bacalı kombi modellerinin çalışma prensipleri olarak bacalardan gaz sızdırmasını daha kolay gerçekleştirebildikleri bilinmektedir. Bu da insan sağlığını tehdit ettiği için baca kombi kullanımı yasaklanmıştır. Eğer yaşam alanlarınızda baca detaylı kombi modeli bulunuyor ise bunu diğer kombi sistemleri ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Bacalı Kombi Nedir?

Doğalgaz kullanımının ilk başladığı dönemlerde hemen her konutta bacalı kombi sistemi kullanılmaktaydı. Baca detaylı kombilerin diğer kombi çeşitlerinden farkı ise bacasının apartman boşluğunda veya soba borusu çıkışında olmasıdır. Bu durum hayati önem arz edecek ciddi sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Bacalı modellerinde doğalgaz ile oksijen dengesini koruyacak herhangi bir fan sistemi bulunmamaktadır. Atık gazı sadece baca sisteminden doğal yollarla dışarı gönderen bir çalışma sistemine sahiptir. Bu kombiler bacanın çekiş gücüne göre yüksek performans sunmakta ve atık gazı buna göre dışarı göndermektedir.

Bacalı kombi modelleri doğalgazı yakarken karbon monoksit gazına çevirdiği ve baca sisteminden dışarı gönderdiği için baca sistemlerinden gaz sızması meydana gelebilmektedir. Bu da alana zehirli gazın geri gönderilmesi ile insan sağlığı için ciddi sorunlar meydana getirmektedir. Bu tarz baca özellikli kombi sistemleri artık üretilmemektedir. Ayrıca eski sistemin yani baca detaylı kombi modellerinin kullanımı da kaldırılmıştır.

Bacalı Kombi Değişimi

Yaşam alanlarınızda eski sisteme sahip olan baca kombi modelini kullanıyor iseniz hem yasak olduğu için hem de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmamak için kombi sisteminizi değiştirmelisiniz.

Bu tür kombi değişimi alanında uzman ve teknik donanıma sahip olan kişiler tarafından kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Baca özelliğine sahip kombi modelleri genellikle yoğuşmalı kombiler ile değiştirilmektedir.

Yoğuşmalı kombi modelleri genellikle mutfağın içerisinde veya balkona yakın bir yerde olmaktadır. Ancak bacalı kombi modelleri pencere ve balkondan daha uzak ve baca çıkışına yakın yerlerde bulunmaktadır. Bunun için öncelikli olarak doğalgaz sisteminde de değişiklikler yapılması gerekmektedir.

Hem doğalgaz hem de kalorifer hattının taşınması ve balkona yakın, mutfağa taşınacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Bu işlemler sonrasında eviniz için en uygun kapasiteye sahip olan yoğuşmalı kombi modelinin montajı yapılabilmektedir.

Yönetmeliğe Uymayan Bacalı Kombiler Nasıl Değiştirilir?

Bacalı modellerin çalışma prensipleri kesinlikle doğalgaz ve kombi yönetmeliğindeki kurallara uymamaktadır. Sağlıklı bir kullanım sunmayan ve insan hayatını tehlikeye atan baca detaylı kombi modellerinin değişimi sıfır bir kombi montajından daha detaylı bir işleme sahiptir.

Öncelikli olarak kombi tesisatında köklü değişikliklerin yapılması gerekmektedir. Eğer doğalgaz boru tesisatı bacalı modeline göre yapıldı ise boruların taşınması ve su tesisatındaki boru taşıma işlemleri de kombi değişiminde yapılabilmektedir.

Bacalı kombi değişimi sırasında sanki sıfırdan bir kombi tesisatı yaptırıyor gibi yeniden proje oluşturulması gerekmektedir. Son doğalgaz ve kombi yönetmeliğine göre uymayan yerlerde tadilat ve değişiklikler yapılmalıdır. Bu şekilde bu tür kombi sistemini yoğuşmalı kombi sistemine dönüştürebilmekteyiz.

Doğalgaz tadilat projesi kapsamında yapılacak olan baca kombi değişiminin kesinlikle bu alanda belgeli ve uzman olarak hizmet veren firmalar aracılığı ile yapılması gerekmektedir.

Bacalı Kombi Değişimi Fiyatları

Bacalı kombi değişimi için öncelikli olarak doğalgaz ve kalorifer sistemine bağlı olan su tesisatının değişimi de yapılmalıdır. Bunun için de konutunuzdaki tesisat

değişiminin farklılık göstermesinden dolay baca detaylı kombi değişimi için sabit bir ücret verilmemektedir. Binanın tesisat durumuna göre ve hermetik kombinin yeni baca sisteminin yapılmasına göre bacalı kombi değişimi fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Eski bacalı kombi sistemi ile yeni monte edilecek kombi sisteminin arasında mesafenin hesaplanması, tesisatta yapılacak olan işçiliğin zorluğu ve diğer detaylar da yine kombi değişimi fiyatlarını yakından ilgilendiren kombi.

Bilgi almak için:

Ancak 0224 233 83 89 numaramızdan dilediğiniz an bacalı kombi değişimi ile ilgili uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilir ve yaşam alanlarınızda doğalgaz kullanımını daha sağlıklı sistemlere dönüştürebilirsiniz.

Hem bütçenizi sarsmayacak hem de konforlu bir doğalgaz kullanımı için yoğuşmalı kombi kullanmanızı öneririz.

0507 128 04 44 numaralı hizmet numaramızı arayarak yoğuşmalı kombi montajı ve bacalı kombi değişimi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz

İletişim:

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: