Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark nedir?

02.12.2021
5
Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark nedir?

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark, kombiler klasik ve yoğuşmalı kombiler olmak üzere iki ayrı özellik ve yapı içerisinde değerlendirilebilmektedir. Klasik kombiler aynı zamanda konvansiyonel kombi modelleri olarak da bilinmektedir. Peki, bu iki tip kombi arasındaki farklar nelerdir? Hangi tip kombi kullanmak sizler için daha avantajlıdır?

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark

Yaşam alanlarının hem ısınması hem de sıcak su ihtiyaçlarının karşılanması için doğalgaz yakıtı kullanılarak çalışan kombi modelleri tercih edilmektedir. Ancak yaşam alanlarınız için hem daha düşük enerji tüketimi ile hem de daha yüksek verim ve performans ile kullanacağınız kombi modelini iyi seçmelisiniz.

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark

Gereksinimlerinize ve yaşadığınız alana uyum sağlayan ve en uygun verimliliği sunan kombiler içerisinde klasik olanları ya da yoğuşmalı kombi modellerini tercih edebilirsiniz. Öncelikli olarak konvansiyonel kombi modelleri ile yoğuşmalı kombi modellerinin de aynı amaç için kullanıldığını söylemek mümkündür. Bununla birlikte enerji verimliliği açısından her iki kombi modeli karşılaştırılabilir.

Klasik (Konvansiyonel) Kombi Çalışma Prensipleri

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark,Kombilerin farklı isimler ile ayrılmasının en önemli nedeni atık gazı dışarı ulaştırma sistemlerinden kaynaklıdır. Bunun için de bacalı, konvansiyonel ve yoğuşmalı olarak farklı gruplar altında incelenebilmektedirler. Konvansiyonel kombi modelleri yanma sistemini devreye sokabilmek için ihtiyaç duydukları oksijeni dışarıdan almaktadır. Bu noktada klasik yani konvansiyonel kombiler ile yoğuşmalı kombiler arasındaki fark ortaya çıkmaktadır.

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark, Dışarıdan alınan oksijenin yanmasından sonra açığa çıkan gaz konvansiyonel kombiler ile dış ortama bırakılmaktadır. Ancak yoğuşmalı kombiler meydana çıkan gazı su buharı haline dönüştürerek tekrar sıvı haline gelmesini sağlıyor. Bu da yoğuşmalı kombilerin doğalgazı daha fazla enerjiye dönüştürdüğünü ve daha ekonomik olarak kullandığını göstermektedir.

Yoğuşmalı Kombi Çalışma Prensipleri

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark; Yoğuşmalı kombi modelleri tüm yaşam alanları için en çok tercih edilen kombi modellerinden biridir. Bunun da en önemli nedeni enerjiyi tam anlamı ile kullanabiliyor olmasıdır. Konvansiyonel kombi modelleri atık gazı bacadan dışarıya göndermektedir.

Ancak yoğuşmalı kombiler atık gazın da tekrar su buharı olarak dönüştürülmesini sağlayarak bunu da enerjiye çevirmektedir. Bu da buhar olarak enerjinin tekrar kullanılmasını sağlamaktadır.

Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark; Yoğuşmalı kombi modelleri her zaman en yüksek performans ile çalışan kombilerdendir. Doğalgazdan tasarruf sağlamak ve daha düşük ücretler ile daha yüksek bir verimlilik için sizler de yoğuşmalı kombi modellerini tercih edebilirsiniz. Yoğuşmalı kombi modelleri hakkında daha detaylı teknik bilgi almak için 0507 128 04 44 iletişim numaramız ile firmamızı arayabilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • En avantajlı kombi modeli olarak seçilen yoğuşmalı kombi modelleri de kendi içlerinde yarı ve tam yoğuşmalı kombiler olarak iki ayrı kategoride incelenmektedir. Yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi arasındaki fark oluşmaktadır.
  • Geniş alanların ısınması ve daha fazla sıcak su gereksinimlerinde istediğiniz performansı yoğuşmalı kombi modellerinden karşılayabilirsiniz.
  • Son teknoloji kullanılarak üretilen yoğuşmalı kombiler kendi içlerinde de üstün güvenlik tedbirleri ile üretilmektedir.
  • Yoğuşmalı kombiler balkona da monte edilerek kullanılabilmektedir. Donmaya karşı kendi sistemi içerisinde korumaya sahiptir.
  • Doğalgaz kullanımından maksimum verim alınmasını sağlar. Kalorifer tesisatı içerisindeki suyun sıcaklığının ise 50 dereceyi geçmeyecek şekilde kullandığında bile yüksek bir ısı kalitesi sunmaktadır.
  • Yoğuşmalı kombi modelleri %100 çevre dostu kombi modelleridir. Düşük emisyon ile çalışma kapasitesine sahip olduğu için atık gazı yok denecek dereye kadar düşürebilmektedir.
  • Yoğuşmalı kombilerin avantajları yanı sıra bazı durumlarda dezavantajları da olabilmektedir.
  • Yoğuşmalı kombilerin çalışma prensipleri genel olarak atık gazların bile su buharına dönüştürülmesidir. Bunun için de yoğuşmalı kombi modellerinde diğer kombi modellerinden ayrı olarak su tahliye borusu da mevcuttur. Bundan dolayı tahliye borularına veya pis su gider borularına yakın bir yere montajının yapılması gerekmektedir.

ilginizi çekebilir:

Havalandırma Sistemleri 2020 | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

  • Yoğuşmalı kombiler eğer 50 derecenin altında çalıştırılırsa performans olarak daha düşük bir verim sunabilecektir. Yoğuşmalı kombi modelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için 0224 233 83 89 iletişim numaramızı ayarak firmamız ile görüşebilirsiniz.

yoğuşmalı kombi ile konvansiyonel kombi arasındaki fark, konvansiyonel yoğuşmalı kombi farkı, yoğuşmalı ve normal kombi arasındaki fark, konvansiyonel kombi nedir, yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı kombi arasındaki fark, hermetik konvansiyonel kombi ne demek, yoğuşmalı kombi ile düz kombi arasındaki fark, konvansiyonel kombi ne demek, konvansiyonel hermetik kombi nedir, yoğuşmalı kombi ile normal kombi arasındaki fark nedir gibi konularda destek alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: