Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursa Daire Doğalgaz Tesisatı

15.12.2020
66
Bursa Daire Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz günümüzün en popüler ısınma yakıtıdır. Petrol türevi bir madde olan doğalgaz ülkemizde ısınma ve sıcak su amaçları için en çok tercih edilen doğal yakıttır. Kömür gibi yakıtlara nazaran doğaya verdiği zararların daha az olması nedeni ile tercih edilen doğalgaz dairelerde ve işyerlerinde ısınmayı ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için tercih edilmektedir.

Doğalgazların dairelerde ve işyerlerinde kullanımı amacı ile genellikle doğalgaz tesisatı tercih edilmektedir. Doğalgaz kokusuz ve renksiz olmasının yanı sıra aynı zamanda çabuk parlayan bir özelliğe sahiptir. Bu tür nedenlerden dolayı da doğalgaz kurulumunun ve tesisatının yapılırken dikkatli olması gerekmektedir. İnsan sağlığını etkilemeyecek şekilde doğalgaz tesisatı çekmek önemlidir.

Bursa Daire içi Doğalgaz Tesisatçısı

Doğalgaz tesisatı düzenlemek için genellikle ustalar ve firmalar görev alır. Normal kişinin yapamayacağı özelliklere sahip olan doğalgaz tesisatları birbirinden bağımsız bölmelerden oluşmaktadır. Doğalgaz binalara geldiğinde illa ki bir tesisat çekmek gerekmektedir. Doğalgazın bina girişinde kontrol edilmesi ve bina içerisinde güvenle dağıtımını yapabilmesi için tesisat kullanılmaktadır.

Ana vana genellikle binaların girişinde gaz girişini tutan şekilde tasarlanır. Gaz girişini sağlamak ve binaya dışardan gelen gazın dağıtımını yapan ana vana tesisatın temel elemanıdır. Gazın bina içerisine dağılması için genellikle gaz dağıtım boruları kullanılmaktadır. Gaz dağıtım boruları doğalgaz sayaçlarına kadar ilerlemektedir. Bunların dışında tüketim hattı, ayrım hattı gibi farklı bağlantılar doğalgaz teşkilatını oluşturmaktadır. Bursa doğalgaz tesisatçısı firmalar gerekli prosedürlere uygun çözümler sunmaktadır.

Doğalgaz Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz tesisatı düzenlenirken gerekli yasal ve mevzuat düzenlemelerine uygun tasarım yapmak gerekmektedir. Ülkemizde bu konuda çeşitli düzenlemeler mevcuttur. Bunun yanında binanın projesine uygun bir doğalgaz düzenlemesi yapılmalıdır. Gerektiğinde önleyici ve tedbirlerin de alınması önemlidir. Doğalgaz tesisatı çekildikten sonra gereken denetimler yapılır ve sonrasında da doğalgaz akışı sağlanır.

Doğalgaz tesisatı hazırlandıktan sonra belediye ya da yetkili kurumlardan gelen denetim elemanları yapıyı kontrol ederek gereken onayları verirler. Böylelikle doğalgazın güvenli kullanımı sağlanmış olur. Aynı zamanda doğalgazın patlayıcı özelliği bu tür tedbirlerin alınmasını zorunlu kılmaktadır. Siz de doğalgaz tamiri ve doğalgaz tesisatı düzenlemesi için deneyimli firmalardan hizmet alabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı İçin Yapılması Gerekenler

Bir apartmana ya da binaya doğalgaz verebilmek için öncelikle o bölgede ana dağıtım boru hatlarının ya da doğalgaz dağıtımının var olması gerekir. Doğalgaz var olan bölgeye verildikten sonra yapılması gereken çeşitli firmalardan doğalgaz tesisatı için yardım almaktır. Kurulum aşamasında çeşitli tesisat malzemelerinin yerleştirilmesi sağlanmaktadır.

Doğalgaz tesisatı için ayrıca doğalgaz için gerekli izinlerin alınmış olması gerekmektedir. Doğalgaz patlayıcı ve yanıcı özellikleri olan bir madde olduğundan kullanımı da bazı riskleri barındırmaktadır. Bu riskleri en aza indirmek için yerel yönetimler eli ile gerekli tedbirler alınmaktadır.

Doğalgaz Tesisatında Kullanılan Malzemeler

Doğalgaz tesisat aşamasında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Doğalgaz boru hatları, ana emniyet vanası, dağıtım şebekesi, basınç regülâtörü gibi çeşitli malzemeler tesisat aşamasında kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra doğalgaz kazanı, manuel vana, kolonlar, kombi ve iç tesisatlar da doğalgazın evlere ulaştırılmasında kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Bu kullanılan malzemelerin her birinin farklı görevi bulunmaktadır. Mesela kombi ev içinde doğalgazın kontrol edilmesini sağlayan bir üründür. Doğalgaz kazanı ise genellikle merkezi ısıtma olan binalarda dairelere sıcak suyu ileten malzemeye verilen isimdir. Ana emniyet vanası binaların girişinde yer alan ve çeşitli tehlikeler karşısında doğalgazın binaya girişini kesmeye yarayan ekipmandır. Bursagaz yetkili firma tüm malzemeleri özenle seçerek hizmet verir.

Kurulum Aşamasında Neler Önemlidir

Doğalgaz kurulumu önemli bir aşamadır. Birçok insan doğalgazın riskleri hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Doğalgaz doğa dostu bir yakıt olmasının yanı sıra insan için çeşitli riskleri de olan bir maddedir. Bunun için doğalgaz kurulum aşamasında tedbirli davranmak gerekmektedir. Kullanılan tesisat malzemelerinin sızdırmaz özellikte olması gerekmektedir.

Sızdırmazlığı en üst seviyeye taşımak için genellikle sızdırmazlık macunu tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra dıştan gelen darbeleri emici tesisat malzemesi seçilmelidir. Doğalgaz yanıcı bir gaz olduğundan kullanılan malzemelerin yanmaya karşı dayanıklı olması da beklenmektedir. Uzun süreli kullanım için paslanmaz çelik malzeme tavsiye edilmektedir. Nemin tesisatı etkilememesi için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

Kurulumdan Sonra Doğalgaz Kullanımında Nelere Dikkat etmek gerekir

Doğalgaz kurulduktan sonra ev içine gaz verilmeden önce yetkili mercilerin gaz akışına onay vermesi gerekmektedir. Bu açıdan gerekli onaylar alınarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda doğalgaz için tercih edeceğiniz kombinin de önemli bir etkisi vardır. Günümüzde en son teknoloji olan yoğuşmalı kombiler az yakması ile tercih edilmektedir.

Bina doğalgaz tesisatı yapıldıktan sonra kombinin bulunduğu alanda da gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Doğalgaz belirli bir oranda havaya karışarak yanma özelliğine sahip olmaktadır. Bu tür nedenlerden dolayı gerekli havalandırma tertibatının yapılması da ayrıca önemlidir. Ayrıca bina içerisindeki ya da ev içindeki doğalgaz tesisat parçalarının belirli zaman dilimlerinde kontrol edilmesi de önem arz etmektedir.

Doğalgaz Kaçaklarının Tespiti

Doğalgaz kaçaklarının tespit edilmesi hayati önem taşımaktadır. Haberlerde doğalgaz patlaması ile ilgili ayrıntıları görebilmeniz mümkündür. Doğalgaz kaçaklarının zamanında tespit etmek olası riskleri en aza indirecektir. Bu tür nedenlerden dolayı gerekli tertibatın alınması önem arz eder. Bu amaç doğrultusunda gaz kaçak detektörü kullanılmaktadır.

Eğer bir ortamda gaz sızıntısı bulunuyor ise gaz kaçaklarını tespit etmek ve ortamdaki gaz yoğunluğunu ortaya çıkarmak için bu detektör kullanılır. Gaz kaçak detektörü ortamda bulunan gaz miktarı belirli bir seviyeye ulaştığında sisteme uyarı vererek bina sakinlerini uyarmaktadır. Sesli ve alarm şeklinde görüntülü olarak da ev sahiplerinin bu durumdan haberdar olmasını sağlamaktadırlar.

Doğalgaz Tesisat Firmaları

Ülkemizde doğalgaz tesisatı işini yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların gazın kombiye ulaşması ve buradan peteklere dağılması aşamasında rol almaktadırlar. Doğalgaz tesisat firmaları müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda doğalgaz tesisatları döşemek, gerektiğinde onarım yapmak ya da rutin kontrolleri yerine getirmek için hizmet vermektedirler. Ülkemizde ticari anlamda bu şekilde hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Bursa doğalgaz tesisatı firmaları bursa ve ilçelerinde hizmet vermektedir.

Genellikle işin mahiyeti nedeni ile bu firmalar kaliteli malzemelerden imal edilmiş ürünleri tercih ederler. Aynı zamanda gerekli tedbirleri alarak müşterilerin hayati risklerden emin olmasını sağlarlar. Aynı zamanda tesisat işinin belirli standartları bulunmaktadır. Doğalgaz tesisat firmaları bu standartlara uymak zorundadır. Genellikle de bu standartlara uygun iş yaparlar.

Bursa Ev İçin Doğalgaz Tesisatı Ustası

Eğer siz de binanıza doğalgaz tesisatı çektirmek istiyor iseniz ya da doğalgaz ile ilgili uzman desteğine ihtiyaç duyuyor iseniz, firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Firmamız müşterilerin beklentileri doğrultusunda hizmet vererek evlerin doğalgaz ile en güvenli şekilde ısınmasını sağlamaktadır. Temel amacı müşteri memnuniyeti olan firmamız aynı zamanda kaliteli bir işçilik sunmaktadır. Kredi Kartı ile doğalgaz tesisatı yaptırmak da mümkündür.

Alanında deneyimli ustalar ile bu hizmeti en kaliteli olarak sunan firmamız müşterilerin beklentilerini karşılamaktadır. Siz de güvenli bir şekilde bu hizmetten yararlanmak için bizim ile irtibata geçebilirsiniz. Tesisat ihtiyaçlarından kombi ve petek sorunlarına varıncaya değin her türlü doğalgaz çözümü için bizi güvenle tercih edebilirsiniz. Firmamız ile sizler de güvenle evlerinizde ve işyerlerinizde doğalgazın keyfini çıkarabilirsiniz.

Firmamız Bursa İşyeri Doğalgaz Tesisatı için de uzman kadrosu ve profesyonel hizmet anlayışı ile sizlere çözüm sunmaya hazırdır.

BURSA EN İYİ DAİRE İÇİ (EV) DOĞALGAZ TESİSATÇISI İLE İLETİŞİME GEÇİN…

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: