Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer?

20.08.2022
2
Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer?

Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer? Doğalgaz proje çizimi sırasında yetkili mühendis arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktadır. Yaşam alanlarında doğalgazın kullanılabilmesi için öncelikli olarak yetkili kişiler aracılığı ile tesisat hazırlanması gerekmektedir.

Proje çiziminin de belirli bir süreç dâhilinde yapılması uygundur. Öncelikli olarak ön proje çizimi hazırlanmaktadır. Ardından genel bir kontrolün yapılması ile proje bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Sizler de eviniz veya iş yeriniz için doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız doğalgaz proje işlemlerinizde firmamızı tercih edebilirsiniz.

Proje Çizimi Kaç Gün Sürer? Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer

Tesisat bulunmayan ve yeni yapılan binalar için hazırlanacak olan proje çizimi en fazla 5 veya 6 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreç evinizin büyüklüğüne ve doğalgaz hattının binanıza yakınlığına göre farklılık gösterecektir.

Eğer apartman dairesinde yaşıyor ve diğer komşularınız daha önce tesisat yaptırmış ise proje çizimi daha kısa sürebilmektedir. Doğalgaz proje çizimi süresi ile ilgili teknik bilgi almak için firmamız le dilediğiniz zaman görüşebilirsiniz.

Yeni Daireler İçin Doğalgaz Kaç Günde Açılır?

Doğalgazın açılma süresi proje, Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer ve tesisatın tamamlanmasının yanı sıra alacağınız onay süresine göre farklılık göstermektedir. Kurulu bir tesisat için doğalgazı açtırma süresi çok daha kısadır.

Doğalgaz açılımı için öncelikli olarak bulunduğunuz bölgedeki doğalgaz dağıtım şirketine başvuru yapmanız gerekmektedir. Proje çizildikten sonra onay süresini beklemelisiniz. Eğer bu süre içerisinde projede eksik ya da hatalı bir şey var ise proje tekrar düzeltilmelidir. Sıfır evlerde bunun için doğalgaz açtırma süresi biraz daha uzayabilmektedir.

Onaylanan doğalgaz projesinin ardından tesisatın yapılması ve peteklerin takılması gerekir. Kombinin de yetkili servis tarafından takılması ardından yine doğalgaz dağıtım şirketi son bir genel kontrol yapmaktadır. Ardından doğalgaz kullanımınız aktif olarak başlatılmaktadır.

Doğalgaz Proje Onayı Kaç Gün Sürer?

Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer ve Doğalgaz proje çizimi için alanında uzman ve yetkili mühendisler ilk olarak evinize gelmekte ve ön inceleme yaparak doğalgaz hattı için genel bir kontrol yapmaktadır. Ardından bir taslak oluşturarak proje deftere aktarılmaktadır.

Dijital ortamda detaylandırılan doğalgaz projesi onay için bulunduğunuz yerdeki doğalgaz yetkili şirketinin onayına sunulmaktadır. Eğer projede herhangi bir eksiklik yok ise birkaç gün içerisnde yetkili şirket projenizi onaylamaktadır.

Proje onayı süresi projenin eksik olup olmamasına göre değişebilmektedir. Eğer inceleme yapacak mühendisler tarafından projede eksiklikler tespit edilirse düzeltme için ek bir süre verilmektedir. Sonrasında tekrar onaya giden proje süreci bu şekilde ilerlemektedir.

Projenin onaylanması ile birlikte hızlı bir şekilde doğalgaz aboneliğini tamamlayabilirsiniz. Sayacınızın kurulması sonrasında da doğalgazı açtırmak için diğer işlemlere başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Projesi Ne Demektir?

Yetkili mühendisler tarafından gelen talepler üzerine hazırlanan doğalgaz tesisatı çizimlerine doğalgaz projesi adı verilmektedir. Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer, İlk olarak doğalgaz tesisatının kurulumunun yapılacağı alanda ücretsiz keşif ve ölçüm yapılmaktadır.

Bu noktada tesisatın uygun ve eksiksiz bir şekilde çizilmesi için teknik bilgiler de alınmaktadır. Ardından bilgisayar ortamında tesisat şeması en ince detayına kadar çizilmektedir. Bu işlemler sonrasında sadece sizin evinize özgü olarak hazırlanan çizimler doğalgaz projesi şeklinde sizlere sunulmaktadır.

Doğalgaz proje çizim işlemleri sadece doğalgaz şirketlerinin yetki verdiği kişiler ve kurumlar tarafından yapılabilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise projenin onaylanma aşamasında yetkili kişinin imzasını taşıyan bir çizim olmasıdır.

Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer;
Dijital ortamda ve özel programlar ile hazırlanan doğalgaz projeleri birebir evin tesisatını yansıtmak zorundadır.

Hazırlanan doğalgaz projesi içerisinde tüm ayrıntılar detaylı bir şekilde yer almalıdır.

İç Tesisat Proje Onayı

Abonelik işlemlerinizin tamamlanabilmesi için iç tesisat projenin onaylanması gerekmektedir. Bu noktada kesinlikle yetkili olmayan kişiler ile çalışmamanızı tavsiye ederiz. Sadece imza yetkisi verilen mühendislerin hazırlamış oldukları doğalgaz projeleri incelenmek üzere onaylanmaktadır.

Projenizin onaylanması ile birlikte iç doğalgaz tesisatı yapılmaktadır. Bu süreçte doğalgaz aboneliği için yetkili dağıtım şirketlerinden randevu almanız gerekmektedir. Doğalgaz Proje Çizimi Ne Kadar Sürer;

İlginizi çekebilir: Doğalgaz Tesisatı Kaça Mal Olur? (technomuhendislik.com)

Randevu gününde projeniz onaylanmak üzere incelemeye alınacaktır. Mevcut bulunan tesisatın doğalgazının açılması için ise izin çıkması zorunludur. Ancak tesisatın yapılan incelemeler sonucunda uygun olması dahilinde gaz açmaya izin verilmektedir.

Yapılan kontrollerde yapılı olan doğalgaz tesisatında can ve mal güvenliğini tehdit edecek herhangi bir arıza veya kaçak olmasının tespit edilmesi durumunda gaz açılma işlemine kesinlikle izin verilmemektedir.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: