Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

DOĞALGAZ PROJE ÜCRETİ

14.04.2020
1.187
DOĞALGAZ PROJE ÜCRETİ

Günümüz dünyasında ısınma, pişirme ve de daimî sıcak su elde edebilme olanakları ile doğalgaz giderek artan bir seyirle hemen hemen tüm ev ve işyerine rağbet görmektedir. Doğalgaz proje ücreti sanıldığının aksine çok pahalı değildir.

Doğalgazın bağlanabilmesi için öncelikle doğalgaz projesi çizilmesi gerekmektedir. Bunun içinde öncelikli olarak uzman bir şirket aracılığı ile anlaşılması ve doğalgaz projesi ücretinin hesaplanması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra anlaştığınız firma mekânınız için gerekli tüm tasarımları gerçekleştirerek hem daha konforlu hem de daha ekonomik bir yaşam sürmenizi sağlar.

Doğalgaz Projesi Nedir?

Doğalgaz projesi, makine mühendisleri ve teknikerleri tarafından talep edilen mekânda ücretsiz keşif yapması, ölçüm, ön röleyi aldıktan sonra bilgisayar ortamında projeyi çizmesidir. Proje çizildikten sonra doğalgaz proje ücreti hesaplanarak müşteriye iletilir.

Doğalgaz Proje Çizim Süresi

Yapılan keşiften sonra, firmanın yoğunluğuna ve mekânın büyüklüğüne bağlı olarak 1 ila 3 iş günü içerisinde proje çizimi tamamlanır.

Projenin çizimi mutlaka yetkili firma tarafından yapılmalı ve müşterinin istekleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Proje çizimi tamamlandıktan sonra doğalgaz dağıtıcısı firmaya iletilerek onaylanması gerekmektedir. Bu süre de hesaplanırsa hem çizim hem de onay süreci ile birlikte ortalama 1 hafta içinde işlemleriniz tamamlanmaktadır.

Doğalgaz Proje Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Doğalgaz proje ücreti doğalgaz tesisatının bulunduğu bölgeye, talep ediliyorsa aynı binada çizilecek proje adedine göre (daire sayısı), yapılacak diğer gerekli işlemlere (kombi montajı, doğalgaz tesisatı, petek montajı, mutfak ve banyoya bağlanması gibi işlemler) göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca çizilecek mekânda sadece ısınma ve/veya ısınma ve sıcak su gibi müşterinin belirli istekleri var ise çizim buna göre gerçekleştirilir.

Bunların dışında bulunulan mekânda önceden tesisat bulunuyor ise yenilenmesi veya değiştirilmesi gerektiğinden doğalgaz proje ücreti değişkenlik göstermektedir.

Doğalgaz Proje Ücreti

Proje bedeli hem bulunulan mekâna hem bölgeye hem de ilden ile farklılık gösterse de ortalama 500TL ile 750 TL arasında değişmektedir.

Proje ücreti taban fiyatları her yıl başında enflasyon ve diğer kriterlere göre devlet tarafından belirlenmektedir. Firmalar da bu fiyat doğrultusunda kendi baz fiyatlarını sunmaktadırlar.

Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bursagaz yetkili firma durumunu öğrenmek için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: