Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Radyatör Modelleri ve Fiyatları

Anasayfa » Radyatör Modelleri ve Fiyatları

Radyatör Modelleri ve Fiyatları, çok özel tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Üretici markaların farklı farklı fiyat ayrıcalıkları bulunmaktadır.

Radyatör fiyatları, firmaların üretim aşamasından itibaren tutunda satış pazarlama aşamasına gelinceye kadar ki maliyetlerine paralel olarak değişkenlik gösteren bir durumdur. Bazı firmalar daha uygun fiyatlara mal ettiği bir radyatör modelini diğer bir firmaya göre çok daha ucuz fiyata satabilmektedir.

Radyatör Modelleri ve Fiyatları konusunda köklü bir radyatör üretim geçmişten sahip olan firmaların daha yüksek ücretlerden oluşmaktadır. Bu işin içerisinde yıllardır bulunan firmalar, dayanıklılığı, çeşitli yenilikçi tasarımları ve satış sonrası teknik destek ağı ile müşterilerine aradıkları kaliteli hizmetleri sağlayabilmektedirler.

Sorunsuz firma hizmetleri, sorunlu hizmet sağlayanlara oranla bira daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedirler.

Radyatör modelleri ve fiyatları

Radyatör fiyatları incelendiğinde farklı firmaların fiyatları bütçenize uygun seçenekleri beraberinde getirebilmektedir. Bazen aynı amaca hizmet etmekte olan iki farklı radyatör modeli sahip olduğu dış tasarımdan dolayı farklı fiyatlara sahip olabilmektedir.

 Radyatör satın almadan önce asıl amacınızı belirmeniz ve şekilde bir radyatöre ihtiyacınız olduğunuzu bilmenizde fayda olacaktır.

Estetik bir görüntü oluşmasını isteyen kullanıcılar için özel olarak dizayn edilmekte olan dekoratif radyatör fiyatları, diğer modellerden daha pahalı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Radyatör modellerinden beklenen talepler artıkça fiyatları da bu oranda artış göstermektedir.

Radyatör Modelleri Nelerdir?

Yağlı radyatör

Yağlı radyatör modelleri tıpkı bir kalorifer petek görüntüsüne sahip olmaktadır.  İçerisinde bulunan ısı iletici malzeme su yerine yağ olmaktadır. Adınızda içerisinde bulunduğu yağ malzemesinden almaktadır.

Elektik ile ısıtılmış yağ içerisinden geçerken bulunduğu ortamın kolayca ısınmasına imkân sağlamaktadır. Yağlı radyatör aynı zamanda taşıma maçıyla tasarlanmış tekerlekli bir modeldir. Seyyar bir radyatör olarak yaygın olarak birçok farklı alanda tercih edilmektedir. En önemli özellikleri havayı kurutmadan ve sahip olduğu ısıyı eşit oranda yayıyor olmasıdır.

Panel radyatör

Panel radyatör modelleri ise ısı yayılımını içerisinde bulunan saç kanal ile yapabilen araçlardır. Konvektör olarak adlandırılan kanalların içerisinden sıcak su transferi kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Elektrikli radyatör

Elektrikli radyatör modelleri ve fiyatlari ise tıpkı, yağlı radyatörler gibi çalışan ısınma araçlarıdır. Elektrik ile çalıştıkları için bu ismi almaktadır. Elektriğe bağlandığı anda içerisinde yer alan özel yağın ısınmasıyla etrafa ısı yaymaktadır. Oldukça kullanışlı radyatör modelleri olarak tercih edilmektedir. En önemli avantajları istenilen noktaya kolayca taşınabilir olmasıdır.

Elektrik tüketimleri oldukça düşüktür. Bu nedenle ısınma konusunda büyük tasarruf sağlarlar.

Elektrik kesildikten sonra da ısıtmaya devam etmektedirler

Diğer sistemler gibi teknik bakım vb. işlemler gerektirmemektedir.

Güvenlikli bir ısınma sağlar, dış yüzeyi çok ısınma yapmadığından küçük çocuklar ve hayvanlar için oldukça kullanışlı seçeneklerdir.

Karbonmonoksit gibi zararlı gazları ortaya çıkartmadan bir ısınma sağlar.

Elektrik enerjisi ile ortaya çıkartmış olduğu ısıyı eşit bir oranda dışa vurmaktadır.

Radyatör petek

Petekleri genellikle merkezi sisteme bağlı olarak çalışan ve içerisinden sıcak suyun dolaşması sonucu ortama ısı yaymasını sağlamakta olan araçlardır. Petekler, genellikle dökme demir malzemeden, çelik malzemeden ya da alüminyum malzemede oluşabilmektedir.  Dilimli bir görüntüyü ortaya çıkartmaktadırlar.

Radyatör petek ise daha modern ve tasarımsal açıdan göze hoş gelen estetik modellere verilen isimdir. Daha hafif yapılı olduklarını söylemek mümkündür.

Kale radyatör

Kale radyatör, en çok tercih edilen marka ve modelleri oluşturmaktadır. Farklı tip tasarımları ile kullanıcılardan büyük bir beğeni toplayan kale radyatör, farklı fiyat çözümleri ile de müşteri dostu bir hizmet sağlamaktadır.

Demir döküm radyatör

Demirdöküm radyatör, piyasa şartlarında en çok terci edilen klasik petek tasarımlarını ortaya çıkartmaktadır. Uzun ömürlü bir kullanımı ortaya çıkartmaktadır. Bunun yanı sıra dayanıklı yapısı tüm yaşam alanlarında kullanıma uygundur. Farklı ebatlardan oluşmak üzere kullanıcı ihtiyaçlarına özel çözümleri beraberinde getirmektedir.

Radyatör nedir?

Radyatör nedir, ne amaçla kullanılır? Buna verilebilecek en güzel yanıt; akaryakıtın ortaya çıkarttığı ısıyı çevreye ileten ısıtma araçlarıdır. Radyatörler yaşam alanlarının bulunduğu her bir noktada ısınmak amacıyla kullanılmaktadır.

Radyatör çeşitleri kendi arasında değişkenlik göstermektedir. Sadece ısınma amacının dışında estetiksel anlamda da kullanıcılara istediği görüntüsü sunabilen radyatörler, son yıllarda büyük bir beğeni kazanmaktadır.

şofben fiyat ve tavsiyesi için tıklayınız

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: