Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

HERMETİK ŞOFBEN

Anasayfa » HERMETİK ŞOFBEN

Şofben, genellikle şebeke suyuna bağlanmak koşulu ile yakıt kaynağı olarak da gaz ya da elektrik ile çalışabilen suyu en hızlı biçimde sıcak suya dönüştürebilen elektronik cihazdır. Hermetik şofben ve bacalı şofbenler olarak kendi arasında çeşitlere ayrılmaktadır.

Hermetik Şofben Nedir? 

Hermetik şofben, şofben çeşitleri içerisinde önemli yere sahip olan bir modeldir.

Yeni teknolojilere uygun olarak özel materyallerden üretilen bu özel düzenekler, sıcak suyu ürettiği sırada istenmeyen sorunlar yaşatmamaktadır.

Oldukça pratik bir kullanım imkanını beraberinde getirmektedir. Hermetik şofbenler, banyo bölümlerine monte edilmektedir. Gerekli ayarlamalar teknik montaj ekiplerince sağlamaktadır.

Beklenen sıcak su talebini fazlasıyla karşılamaktadır. Farklı ayar dereceleri sayesinde istenen sıcaklığa kısa sürede ulaştırabilmektedir. Emniyetli bir kullanım özelliğine sahiptir. Suyu ısıtma esnasında ortaya çıkan yakıtın atığını profesyonel bir şekilde fan yardımıyla dışarıya atabilmektedir. Bu sayede ortamda insan güvenliğini tehdit edecek bir duruma neden olmamaktadır.

Tavsiye edilen hermatik şofben kullanıcı yorumlarına bakılarak   bu özel modelin olduğu öne çıkmaktadır.

En İyi Hermetik Şofben

En iyi hermatik şofben, gaz ve elektrik ile kolayca çalışabilme özelliğine sahip, kaliteli yapısı, sıcak suyu istenilen sürede ve aynı sıcaklıkta sunabilen cihazlardır. Tasarruflu olmalı ve insanlar için güvenlikli bir kullanıma sahip olması en iyi olması için gereken başlıca şartların başında gelmektedir.

Doğalgazlı şofben tavsiyesi

Doğalgazlı şofben tavsiyesi olarak kullanıcılar, genel olarak Baymak şofben modellerini tavsiye etmektedir. Kullanıcılar uzun kullanımlar sonucunda ortaya herhangi bir sorun çıkartmadan aynı yüksek performansı veremeye devam ettiğine değinmektedir.

Binalarda doğalgaz olmasına karşın alınan site kararları neticesinde merkezi ısınma olaylarından ötürü de yaygın olarak hermatik şofben kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda olan kişiler büyük bir zaman ayırarak en iyi hermatik şofben arayışına girmektedir.

 Yapılan araştırmalara bakıldığında ise tercih edilen diğer bir şofben ise Demirdöküm Şofben olmaktadır. Dayanıklı olma özelliği ve yine sorunsuz olarak uzun yıllara yayılan yüksek performanslarına göre memnuniyet bir hayli yüksek olan seçeneklerden birini oluşturmaktadır.

Bosch marka şofbenler, hermatik şofbenlerin grubunda diğer markalara göre biraz daha pahalı ürünlerdir. Kullanıcı yorumları fiyat sorununun dışında herhangi bir olumsuzluktan bahsetmemektedir. Fiyat farından bahsederken de aradaki miktar oldukça düşük bir duruma sahiptir.

Doğalgazlı şofben tavsiyesi 2020-2021 döneminde kullananlar tarafından; ortaya çıkartmakta olduğu yüksek konfora göre üst sınıf kombi listesindeki yerini alan, Protherm Hermetik şofbenler olmaktadır. Sarfiyat bakımından verimli olabilme özelliğine sahiptirler.

Şofben Fiyatları

Şofben fiyatları da sahip olduğu marka özelliklerine, üretim maliyetlerine ve pazarlama maliyetlerine bağlı olarak birbirinden farklılık göstermektedir.

Fakir Devita Elektrikli Şofben 359 TL civarındadır. Ücretsiz kargo ile gönderim sağlanmaktadır. Özel ayar kademesi ile çalışmaktadır.  Şebeke suyuna bağlanarak kolayca ısıtabilmektedir.  Otomatik çalışma özelliği bulunmaktadır. Su, cihaza ulaşmadan ya da yeterli su bulamadan çalışma göstermez. Plastik gövdeli olarak üretilmiştir.  Suyun basıncına bağlı olarak açılır ya da kapanır. Özel emniyet özelliği bulunmaktadır. Elektrik ile çalışır fakat elektik kaçağı anlamında sorun yaşatmamaktadır.

Vaillant turboMAG 125/1 12 lt. Fanlı Hermetik – Compact Şofben 2312 TL

Ani olarak suyu ısıtabilme özelliğine sahiptir. Kolay kullanım imkânı sunar. Farklı çalışma butonlarını kullanarak 3 ayrı ayarda suyu ısıtabilirsiniz.  Yüksek verimli performans sergilemektedir. Duş seti eşliğinde teslim edilmektedir.

Demir döküm 350 F 14 lt. Fanli Hermetik Şofben genel olarak 2300 ile 2500 arasında değişen satış fiyatlarına sahiptir. Yakıt olarak LPG ve doğalgaz ile çalışabilmektedir.  Tam otomatik çalışma sağlar. Sıcaklık Ayar Aralığı sayesinde 35 ila 60 derece arasında ısıtma imkânı sağlamaktadır. Atık Gaz Tahliye Borusu bulunmaktadır.

Bosch RDE2124628 Elektrikli Şofben 3890 TL, Elektrik ile çalışma özelliğine sahip şofben, dayanıklı yapısı ve uzun ömürlü çalışma performansı ile aranan tüm özellikleri üzerinde barındırmaktadır.

Baymak BH 12 LN Hermetik Doğalgazlı Şofben 2200 TL gibi fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Aranan güvenlik ayarlarına ve farklı kademelerde çalışabilme performansını bünyesinde barındıran popüler modellerden birini oluşturmaktadır.

Hangi Şofbeni Kullanmalıyım? Şofben Tavsiyeleri

Şofben tavsiyeleri konusunda doğrudan kullanıcılardan gelen geri beslemelere bakılarak yukarıda gereken bilgiyi paylaşmış bulunmaktayız.

 Sahip olduğunuz bütçe dahilinde popüler markaların şofbenlerini tercih etmenizde faydalar olacaktır. Ünlü şofben markalarının birçoğu, ücretsiz kurulum ve garanti hizmetlerini bir arada sunabilmektedir. Garanti ayrıcalığının olması sizler için önemli bir rol oynamaktadır.

En İyi Şofben Konusunda Öne Çıkan Markalardan Bazıları:

  • Bosch şofben
  • Demir döküm şofben
  • Baymak Şofben
  • Fakir şofben
    şeklindedir. Bunlar ve benzerleri gibi sürekli olarak kullanılmakta olan modellerden size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Şofben Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şofben Alırken Dikkat Etmeniz Gereken en önemli husus kurulum hizmetinin marka tarafından yapılıyor olmasıdır. Doğru olmayan bir montaj, hayat güvenliğinizi riske atabilir.

Yangınların oluşmasında büyük bir önleme sahip olan kaçak akım rölesinin, şofben özelliklerinde yer alıyor olması güvenlik açısından önemli bir noktadır.

Şofben topraklama hattının doğru bir şekilde yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Sigorta kutusunda bulunan otomatların şofben çalışma akımına uygun olarak seçilmiş olması gerekmektedir.

Şofben için kullanılan kabloların yasal gerekliliklere uygun kalınlıklara sahip olması Şofben Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler noktalardan bir diğerini oluşturmaktadır.

kombi fiyat ve tavsiyesi için tıklayınız

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: