Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

KLİMA FİYATLARI

Anasayfa » KLİMA FİYATLARI

Klima Fiyatları Nedir?

Klima nedir herkes az çok bilmektedir. Ortamın iklimlendirilmesi maksadıyla evlerde ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılan elektronik cihazlardır. Farklı mevsim şartlarında ısıma ya da soğutma amaçlı olarak tercih edilmektedir. Klima fiyatlarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kapalı ortamlarda kullanım amacıyla üretilmiştir. Bir ortamın sıcaklığını istenilen değere yükseltmek ve istenilen derecede tutabilmek için kullanılmaktadır.

Ortamın nem seviyesini korumak ve hava sirkülasyonunu sağlamakla görevlidir. Daha sağlıklı, temiz ve istenilen hava ortam ısısının sağlanabilmesi için kullanılmaktadır.

Klima nedir, ne için kullanılır genel bu şekilde cevap verilirken modeller arasında bir takım farklıda bulunmaktadır. Yaz mevsiminde iç ortamı serinletmek amacıyla içerideki sıcak havayı dışarıya yollamaktadır.

Ortamda bulunan nem bu esnada yok edilmektedir. İçeriye giren soğuk hava filtrelenerek ortama salınır. Klimalar, kendi arasında farklılık göstermektedir. Soğutma amaçlı üretilen veya hem soğutma hem de ısıtma amacıyla ortak kullanıma hitap etmekte olan klimalar satışa sunulmaktadır.

Salt soğutma yapmakta olan klimalar, yaz aylarında ortam içerisinde serin ve nem dengesinin uygun olduğu bir durumu sağlamaktadır.

Heat-pump isimli klimalar ise serinlik hizmetinin yanı sıra aynı zamanda ısıtma hizmetini de bir arada sunmaktadır.

Klimalar oldukça tasarruflu cihazlardır, diğer ısıtma özelliği bulunan elektrikli veya infrared cihazların yanında büyük oranda tasarruf sağladığı gözlerden kaçmamaktadır.

İnverter Klima Nedir?

İnverter klima ne demek? veya inverter klima nedir? Bu soruların yanıtı, inverter tarafından kompresör hızının ayarlanması sonucu, soğutma gaz akış hızının kontrol edilmesi prensibine göre çalışmasına verilen isimdir.

 Bu prensiple çalışmakta olan klimalar elektrik tasarrufu sağlar. Ortamdaki sıcaklık özel olarak kontrol edilmektedir.  Bu yüzden ortam istenilen sıcaklığa ulaştığı anda çalışmasını otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu sayede oda içerisinde dalgalı bir ısı olmak yerine sabit kalan bir sıcaklık muhafaza edilmektedir.

En İyi Klima Hangisi

En iyi klima, bütçenize en uygun ve çalışma performansı açısından taleplerinizi en iyi şekilde karşılamakta olan cihazlardır.

Doğru klimayı seçmek için ön araştırma yapmak ve fiyat performans eğrilerini gözden geçirmek gerekmektedir.

Klima üretici firmaların kalitesi, ARGE maliyetleri, özellikleri, pazarlama maliyetleri gibi birçok fraklı nokta klima fiyatlarının değerini değiştirmektedir.

En iyi klima; dayanıklı malzemelerden üretilmiş, verimi yüksek, en tasarruflu klima yani ısınma ve soğutma özelliklerine sahip olan modellerdir. En iyi klima markalarına bakıldığında en başta Japon markaları bulunmaktadır.

Bazı klimalar serinletme konusunda çok başarılıyken bazıları ısıtma konusunda sınıfta kalabilmektedirler.

 Her iki özelliği üzerinde taşıyan bir klima satın almayı planlıyorsanız en iyi klimayı bulma konusunda iyi araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

En çok tercih edilen ve klima konusunda kendini kanıtlamış çok sayıda marka seçeneği bulunmaktadır.

Bunlardan başlıcaları ise;

 • Arçelik Klima
 • Mitsubishi Klima
 • Baymak Klima
 • Demirdöküm Klima
 • LG Klima
 • Toshiba Klima
 • Alarko Klima
 • Bosch Klima
 • Daikin Klima
  olmaktadır. Bu popüler markalar bütçe sorunu yaşamayanlar için güzel bir seçenek oluşturabilmektedir. Uzun ömürlü klima tercih edenlerdenseniz sizlerde bu klima üreticilerinden birini seçebilirsiniz.

Mitsubishi Silver SRK35ZSP-W(S) A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima fiyatları 5487 TL

Mitsubishi Electric klima, oldukça sessis çalışabilme performansına sahiptir. Uzun ömürlüdür. A++ klima özelliğine sahiptir.  Sorun çıkartmadan çalışma sergileyebilmektedir.  Hem ısıtma hem de soğutabilme eklentisine sahiptir.Kullanıcı yorumlarında bakıldığında gayet güzel geri dönüşler aldığını söylemek mümkün.

Daikin Sensira 12000 BTU/h Inverter Klima R32 Duvara Montaj TR.FTXF35A.01  7030 TL

 Daikin klima, en çok tercih edilen diğer bir klima modelidir.  Diğer klima fiyatlarına göre yüksek ücretlere sahiptir.  Oldukça kaliteli tasarıma sahiptir. Uzun ömürlü çalışma sergilerken hem ısıtma hem de soğutma konusunda kusursuz çalışabilmektedir. Daikin klimalar, büyük kapalı ortamları kısa sürede kolayca ısıtmak ya da soğutmak için oldukça etkilidir.

Toshiba J2KVG Seiya 10 Duvar Tipi DC Inverter Split Klima fiyatları 5767 TL

Toshiba klimalar, en çok satan markalar arasındaki yerini almaktadır. Kullanıcıların yaptığı olumlu yorumlar ve uzun kullanımlar sonucunda sorun yaşatmamış olması tercih edilme sebebini arttırmaktadır. Enerji verimliliği oldukça yüksek ve tasarruf sağlayan cihazlardır.

Panasonic KIT-PZ35-TKE 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima KIT-PZ35TKE 4849 TL

Panasonic klimalar da yine kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır.  Sağlam ve kaliteli cihazlar olduğu için kullanıcıların memnuniyetini kazanmaktadır. Diğer klimalara nazaran tek sorunu parça ve yedek parça konusunda bazen sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle tek servis sorunu yaşamamanız için tavsiye edemeyeceğimiz bir marka olmaktadır.

Bosch (Montaj Dahil) 5000SC48FS 48000 Btu Salon Tipi On/Off Klima 10.799 TL

Bosch klimalar, beyaz eşya sektöründeki kaliteli yapısını bu sektörde de gösterebilmektedir. Dayanıklılık malzeme ve güven konusunda müşterilerinden büyük bir memnuniyet toplamaktadır. Bazen servis bulma konusunda sizleri zora sokabilir. Oldukça sessiz çalışabilme özelliğine sahiptir.  Aynı zamanda soğutma anlamında büyük bir performansı ortaya çıkartmaktadır

Arçelik Ekolojik 18325 A++ Inverter Duvar Tipi Klima 4.974 TL

Yerli klima firmaları olarak da Arçelik klimalar ve Beko klimalar oldukça kaliteli seçenekler olarak öne çıkmaktadır.

Yaşam alanlarında pratik ısıtma ve soğutma için ideal çözümler sunabilmektedirler

Bütçe dostu fiyat performans bakımından istenilen özelliklere sahiptir. Sessiz çalışabilme ayrıcalığına sahiptirler.

Klima satın alırken klima üreticilerinin büyük firmalar olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Teknik servis ağının bulunması ve enerji tasarrufu sağlaması büyük bir önem sahiptir.

Klima konusunda işinizi şansa bırakmak istemezseniz gerekli bütçeniz bulunuyorsa dayanıklılığı ve kalitesi ile öne çıkan Mitsubishi Electric ve Daikin klimaları düşüne bilirsiniz.

Klima Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Klima almadan önce iyi bir araştırma yapılması önemli bir noktadır.

Kullanılacak ortamın büyüklüğüne uygun bir özelliğe sahip klima seçimi yapılması alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Bu konuda satış destek ekibi sizlere yardımcı olacaktır.

Ayrıca klimayı satın alma amacınızı göz önünde bulundurarak klima satın almanız önemli bir etkendir.

A+++ klima satın almak uzun vadede oldukça avantajlı olmanızı sağlamaktadır.

Klima satın alırken aynı özelliklere sahip farklı markaların klima fiyatları da önemlidir. Aynı kalitede ve özelliğe sahip klimalara daha azla ödemeyin.

kombi fiyat ve tavsiyesi için tıklayınız

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: