Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

KOMBİ TESİSATI VE ÖNEMİ

14.04.2020
149
KOMBİ TESİSATI VE ÖNEMİ

Kombiler, evlerimizi veya işyerlerimizi ısıtmada kullandığımız oldukça kullanışlı olan ürünlerdendir. Günlük yaşantıda en fazla ihtiyaç duyulan kombiler gerek ısıtma olarak gerekse evin her alanında kullanılmaktadır. Kombiler bizler için olmazsa olmaz cihazların başında gelmektedir. Dolayısıyla evinize yada ofisinize döşeteceğiniz kombi tesisatı kaliteli ve güvenli olacak şekilde hizmet sunan doğalgaz mühendislik firmaları tarafından yapılmalıdır.

kombi tesisatı

Kombi Tesisatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kombi cihazları genel olarak üretimi ve uygulanma teknolojileri gereği farklı özellik göstermektedirler. Bacalı, fanlı ve Hermetik olarak üç farklı özellikte üretilirler. İşlevsel özellikleri gereği kombilerin monte edileceği mahaller ile ilgili sınırlandırmalar gerek tesisatı hususunda gerekse montajına ilişkin hususlarda Uluslararası standartlarda belirtilmiştir. Bu nedenle kombi cihazı satın alırken kombi tesisatı konusunda uzman mühendislik firmalarında yardım almalısınız.

Gaz tesisatı yapılırken özel doğalgaz borusundan yararlanılmalıdır. Doğalgaz tesisatında kullanılacak olan borunun çapı onaylanan kombi tesisatı projesine uygun olarak hazırlanmalıdır. Kombinin girişine mutlaka gaz açma kapatma doğalgaz vanası konulmalıdır. Var olan gaz boruları kartonpiyerlerin altından yada dolap içlerinden geçirilmesine izin verilmemektedir. Sadece açık alandan çekilmek zorundadır.

Kombi Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kombiler insanların günlük yaşantısında ihtiyaç duyduğu en önemli cihazlardandır. Fakat doğalgaz sistemini yaptırmaya karar verdiğinizde seçeceğiniz kombi de bir o kadar önemlidir. Kombi tesisatı seçilecek kombiyle farklılık gösterebilir.

  • Mekânın hacmi
  • Havalandırma durumu
  • Isı kaybı
  • Baca durumu
  • Seçilecek kombinin modeli ve ateşleme şekli

Anlaşıldığı üzere kombi tesisatı yapımında sizin seçtiğiniz kombinin modeli etkili olmaktadır. Güvenli kombi ve doğalgaz tesisatlarında güvenilir işinde uzman mühendislik firmalarıyla anlaşma sağlayabilirsiniz.

Kombi Tesisatı ve Radyatör Miktarı

Genel olarak kombilere radyatör takımı kombinin modeline ve kapasitesine göre değişkenlik gösterecektir. Yaklaşık olarak 6-10mt/tül arasında petek kullanılacağını söyleyebiliriz. Kombiyi satın almadan önce doğalgaz mühendislik firmasından kombinin kullanılacağı alanın keşfi için destek talep edebilirsiniz. Keşif sonrasında yetkili firma sizlere ne kadar radyatör kullanılabileceğini söyleyecektir.

Kombiler Ekonomik Olarak Nasıl Kullanılır?

Kombiler modeline bağlı olarak normal standartlarda çalışacaktır. Fakat oda termostatı taktırarak cihazın daha verimli ve ekonomik çalışmasını sağlayabilirsiniz.  

Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bursagaz yetkili firma durumunu öğrenmek için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
  1. Altan Bayer dedi ki:

    Kombi Tesisatı ve Önemi başlıklı yazınız ile ülkemizde işi bilmeyen kişiler tarafından yanlış yapılan tesisatların ne gibi riskler oluşturduğunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. İnsanımızın Doğalgaz Kaçağı ve olası tehlikeleri konusunda daha bilinçli olmasını ümit ediyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: